Co je to?
Definice výrazu, termínu Posvícení. Co znamená odborný pojem Posvícení z kategorie Různé?

Co je Posvícení? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Posvícení?

Posvícení je lidová slavnost, vztahující se k výročí posvěcení kostela. Posvícení se tradičně slavilo hody, hostinou. Bylo zvykem péct koláče. V přeneseném smyslu, např. ve rčení "Není každý den posvícení" se tímto slovem myslí "mít se dobře, dařit se dobře".

Co je to Posvícení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Posvícení. Co znamená odborný pojem Posvícení z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Posvícení? Pak se o tuto stránku podělte s ostatními na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Posvícení je v kategorii různé

Klíčová slova: přesný význam, slovo, vysvětlení, pojem, terminologie, definice, různé, definice pojmu, co je to Posvícení?, odborný výraz, přesný výraz, názvosloví, význam, co to je, informace, synonymum, wiki, různé


Pojem Posvícení je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Posvícení? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Posvícení (na Moravě hody, ve Slezsku krmáš s různými formami pravopisu (krmaš/karmaš/kiermaš/kiermasz aj.), v bývalé německé jižní Moravě kiritog, a to z něm. Kirtag, co se v místních i východorakouských dialektech vyslovuje přesně kiritóg) je vzpomínková slavnost na posvěcení kostela. - Naproti tomu odpust (např. na Hlučínsku) znamená svátek patrona kostela, výroční pouť.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Posvícení ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Posvícení ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Posvícení ve vyhledávači Yandex

Najít termín Posvícení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Posvícení na Youtube

Hledat termín Posvícení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Posvícení například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Posvícení? resp. co to je Posvícení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Posvícení, odpověď na dotaz co je to Posvícení?. Víte např. kdo to je Konstruktér? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.