Co je to?
Definice výrazu Liftago. Co znamená odborný pojem Liftago z kategorie Cestování?

Co to je Liftago? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Liftago

Liftago je název českého startupu. Jeho cílem je vytvoření technického základu, který umožní optimalizovat městskou dopravu jak u nás, tak v dalších zemích. Společnost chce vytvořit Smart Cities čili chytrá města. V nich lidé nebudou odkázáni na svá auta a bude tak vyřešen i problém parkování. Budou tak vytíženy taxi i městská doprava, které nyní jezdí často poloprázdné.
Liftago by vytvořilo volný trh i pro další přepravce a zapojily by se moderní technologie. Uplatní se i alternativní metody jako sdílení dopravních prostředků.


Co je to Liftago? Význam slova, termín, Definice výrazu Liftago. Co znamená odborný pojem Liftago z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Liftago můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Liftago je v kategorii Cestování

Klíčová slova: wiki, význam, význam slova, definice, slovo, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, přesný význam, co je to Liftago?, terminus technicus, slovník, Cestování, termín, lexikon, informace, co znamená, definice pojmu


Pojem Liftago je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Liftago? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Liftago je český startup, který vytváří technologickou platformu pro optimalizaci městské dopravy v České republice i v zahraničí. Cílem společnosti jsou tzv. Chytrá města (Smart Cities), kde lidé ztratí závislost na vlastních automobilech a ubude problémů s parkováním. Ve velkých městech se kvůli fragmentaci trhu měsíčně najezdí miliony kilometrů prázdnými taxíky. Cílem Liftago je vytvořit volný trh, do kterého se mohou zapojit současní poskytovatelé přepravy, ale i budoucí technologie. Ve výhledu příštích let jsou kromě zlepšení podmínek na trhu s taxi v plánu další alternativní dopravní metody typu sdílení kol (bike-sharing) a aut (car-sharing) a další.

Další možné informační zdroje

Najít termín Liftago ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liftago ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Liftago ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Liftago na Youtube

Vyhledat pojem Liftago ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liftago ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Liftago například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Liftago? resp. co přesně znamená slovo Liftago? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liftago, odpověď na dotaz co je to Liftago?. Víte např. kdo to je Václav IV? Znáte a víte kdo je Varuna? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Cestování). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.