Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aristokracie patří do kategorie Politika

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, formulace, slovo, terminus technicus, co to je, Aristokracie, co znamená, význam pojmu, terminologie, termín, informace, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, heslo, co je to Aristokracie?


Pojem Aristokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aristokracie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aristokracie (z řec. aristos, nejlepší a kratos, vláda) je forma vlády, kde je moc v rukou elity, skupiny urozených občanů. Tím se liší jednak od absolutní monarchie jako vlády jediného panovníka, i od demokracie jako vlády všech svobodných občanů. Zvrhlou formou aristokracie je podle Aristotela oligarchie, vláda skupiny bohatých, kteří se žádnou jinou předností nevyznačují.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Aristokracie na Youtube

Najít heslo Aristokracie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Aristokracie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Aristokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Aristokracie? resp. jaký je význam pojmu Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Kreatura? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Aristokracie i v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.