Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aristokracie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aristokracie patří do sekce Politika

Klíčová slova: co to je, definice, význam slova, wiki, vysvětlení, odborný výraz, význam, názvosloví, synonymum, terminologie, přesný výraz, význam pojmu, definice pojmu, Politika, informace, slovník, terminus technicus, formulace


Pojem Aristokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aristokracie na Youtube

Hledat výraz Aristokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Aristokracie na Google.cz

Najít pojem Aristokracie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aristokracie? resp. jaký je přesný význam slova Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Apologeta? Znáte a víte kdo je Zahradník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.