Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je Aristokracie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Aristokracie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, synonymum, vysvětlení, termín, politika, formulace, co znamená, slovo, přesný výraz, význam slova, co to je, Aristokracie, odborný výraz, význam, co je to Aristokracie?, politika, pojem


Pojem Aristokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aristokracie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aristokracie (z řec. aristos, nejlepší a kratos, vláda) je forma vlády, kde je moc v rukou elity, skupiny urozených občanů. Tím se liší jednak od absolutní monarchie jako vlády jediného panovníka, i od demokracie jako vlády všech svobodných občanů. Zvrhlou formou aristokracie je podle Aristotela oligarchie, vláda skupiny bohatých, kteří se žádnou jinou předností nevyznačují.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Aristokracie na Google.cz

Zkusit najít výraz Aristokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Aristokracie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aristokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Aristokracie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Aristokracie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Koudelník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.