Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aristokracie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aristokracie patří do sekce Politika

Klíčová slova: co je to Aristokracie?, odborný výraz, slovník, vysvětlení, wiki, informace, význam, terminologie, terminus technicus, Aristokracie, heslo, význam pojmu, přesný výraz, Politika, formulace, co to je, význam slova, přesný význam


Pojem Aristokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aristokracie můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aristokracie (z řec. aristos, nejlepší a kratos, vláda) je forma vlády, kde je moc v rukou elity, skupiny urozených občanů. Tím se liší jednak od absolutní monarchie jako vlády jediného panovníka, i od demokracie jako vlády všech svobodných občanů. Zvrhlou formou aristokracie je podle Aristotela oligarchie, vláda skupiny bohatých, kteří se žádnou jinou předností nevyznačují.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Aristokracie ve Wikizdrojích

Najít slovo Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Aristokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aristokracie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Aristokracie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Aristokracie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Aristokracie? resp. co vlastně znamená slovo Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Domovník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.