Co je to?
Definice výrazu Aristokracie. Co znamená odborný pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je Aristokracie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Definice výrazu Aristokracie. Co znamená odborný pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Aristokracie je v sekci politika

Klíčová slova: co je to Aristokracie?, informace, wiki, význam slova, formulace, Aristokracie, lexikon, význam pojmu, politika, názvosloví, definice, odborné názvosloví, popis, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz


Pojem Aristokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Aristokracie dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aristokracie (z řec. aristos, nejlepší a kratos, vláda) je forma vlády, kde je moc v rukou elity, skupiny urozených občanů. Tím se liší jednak od absolutní monarchie jako vlády jediného panovníka, i od demokracie jako vlády všech svobodných občanů. Zvrhlou formou aristokracie je podle Aristotela oligarchie, vláda skupiny bohatých, kteří se žádnou jinou předností nevyznačují.

Další informační zdroje o slovu Aristokracie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aristokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Aristokracie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Aristokracie na Youtube

Zkusit najít výraz Aristokracie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka už zajisté víte jaká je definice termínu Aristokracie? resp. co vlastně znamená slovo Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Zdena Vařechová? Znáte a víte kdo je Jakub Janda? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, socha svobody, aristokracie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.