Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aristokracie. Co znamená odborný pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Aristokracie

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aristokracie. Co znamená odborný pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Aristokracie je v kategorii politika

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, význam, definice pojmu, synonymum, formulace, wiki, politika, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, politika, termín, co znamená, popis, co je to Aristokracie?, informace, význam pojmu


Pojem Aristokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Aristokracie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aristokracie (z řec. aristos, nejlepší a kratos, vláda) je forma vlády, kde je moc v rukou elity, skupiny urozených občanů. Tím se liší jednak od absolutní monarchie jako vlády jediného panovníka, i od demokracie jako vlády všech svobodných občanů. Zvrhlou formou aristokracie je podle Aristotela oligarchie, vláda skupiny bohatých, kteří se žádnou jinou předností nevyznačují.

Další zdroje informací

Najít výraz Aristokracie na Google.cz

Najít pojem Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aristokracie na Youtube

Zkusit najít slovo Aristokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Aristokracie ve Wikislovníku

Hledat slovo Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Aristokracie? resp. jaká je definice termínu Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Alžběta Pomořanská? Znáte a víte kdo je Thomas Kulidakis? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Aristokracie hledat i v jiných kategoriích (než politika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.