Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Aristokracie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aristokracie je v kategorii Politika

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, co je to Aristokracie?, terminus technicus, formulace, co znamená, názvosloví, wiki, popis, co to je, synonymum, lexikon, význam pojmu, slovo, Aristokracie, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví


Pojem Aristokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aristokracie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aristokracie (z řec. aristos, nejlepší a kratos, vláda) je forma vlády, kde je moc v rukou elity, skupiny urozených občanů. Tím se liší jednak od absolutní monarchie jako vlády jediného panovníka, i od demokracie jako vlády všech svobodných občanů. Zvrhlou formou aristokracie je podle Aristotela oligarchie, vláda skupiny bohatých, kteří se žádnou jinou předností nevyznačují.

Hledejte pojem Aristokracie v následujících vyhledávačích

Najít pojem Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Aristokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aristokracie na Youtube

Zkusit najít pojem Aristokracie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aristokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aristokracie? resp. co přesně znamená slovo Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Aristokracie hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.