Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aristokracie

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aristokracie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: definice, vysvětlení, přesný výraz, odborné názvosloví, Politika, co to je, lexikon, slovo, význam, názvosloví, význam pojmu, význam slova, wiki, terminus technicus, popis, definice pojmu, co znamená, co je to Aristokracie?


Pojem Aristokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Aristokracie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Aristokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aristokracie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Aristokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Aristokracie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Aristokracie? resp. co znamená Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Ladislav Županič? Znáte a víte kdo je Zahradník? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.