Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aristokracie. Co znamená odborný pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.


Co je to Aristokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aristokracie. Co znamená odborný pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aristokracie doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Aristokracie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, popis, heslo, Aristokracie, co je to Aristokracie?, lexikon, politika, pojem, přesný výraz, formulace, význam, co znamená, definice, wiki


Pojem Aristokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aristokracie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aristokracie (z řec. aristos, nejlepší a kratos, vláda) je forma vlády, kde je moc v rukou elity, skupiny urozených občanů. Tím se liší jednak od absolutní monarchie jako vlády jediného panovníka, i od demokracie jako vlády všech svobodných občanů. Zvrhlou formou aristokracie je podle Aristotela oligarchie, vláda skupiny bohatých, kteří se žádnou jinou předností nevyznačují.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Aristokracie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Aristokracie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aristokracie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Aristokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Aristokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Aristokracie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aristokracie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Aristokracie? resp. co je to Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je DTP operátor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.