Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bércový vřed. Co znamená odborný pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Co je to Bércový vřed? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bércový vřed?

Bércový vřed je projevem žilní nedostatečnosti, popřípadě poruchy průchodu krve žilami nebo špatným fungováním chlopní v žilách dolních končetin. Může se také jednat o defekt arterií nebo protilátky, které tvoří vlastní tělo, či zánět kůže nebo vrstvy podkoží.
Při léčbě bércového vředu je nutné nejdříve přesně definovat příčinu, která může být i vnější. Nejčastěji se pro léčbu využívají masti, krytí, bandáže a podobně.


Co je to Bércový vřed? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bércový vřed. Co znamená odborný pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bércový vřed? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Bércový vřed je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam, lexikon, slovník, informace, význam slova, heslo, přesný význam, terminus technicus, co to je, odborný výraz, wiki, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, co je to Bércový vřed?, Bércový vřed


Pojem Bércový vřed je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bércový vřed?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Více informací o pojmu Bércový vřed lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Bércový vřed ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bércový vřed ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Bércový vřed ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bércový vřed ve Wikislovníku

Hledat termín Bércový vřed ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bércový vřed ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bércový vřed například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Bércový vřed? resp. co je to Bércový vřed? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bércový vřed, odpověď na dotaz co je to Bércový vřed?. Víte např. kdo to je Stanislaus von Prowazek? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bércový vřed hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.