Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Co je to Bércový vřed? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bércový vřed?

Bércový vřed je projevem žilní nedostatečnosti, popřípadě poruchy průchodu krve žilami nebo špatným fungováním chlopní v žilách dolních končetin. Může se také jednat o defekt arterií nebo protilátky, které tvoří vlastní tělo, či zánět kůže nebo vrstvy podkoží.
Při léčbě bércového vředu je nutné nejdříve přesně definovat příčinu, která může být i vnější. Nejčastěji se pro léčbu využívají masti, krytí, bandáže a podobně.


Co je to Bércový vřed? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bércový vřed? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bércový vřed patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, Bércový vřed, co je to Bércový vřed?, wiki, co znamená, pojem, Nemoce, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, slovník, přesný význam, heslo, odborný výraz, informace, význam, popis, přesný výraz


Pojem Bércový vřed je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bércový vřed můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Bércový vřed na Google.cz

Najít pojem Bércový vřed ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Bércový vřed ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bércový vřed ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bércový vřed ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Bércový vřed ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bércový vřed například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Bércový vřed? resp. co znamená Bércový vřed? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bércový vřed, odpověď na dotaz co je to Bércový vřed?. Víte např. kdo to je Mark Zuckerberg? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.