Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bércový vřed. Co znamená odborný pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Co je Bércový vřed?

Co znamená termín Bércový vřed? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bércový vřed je projevem žilní nedostatečnosti, popřípadě poruchy průchodu krve žilami nebo špatným fungováním chlopní v žilách dolních končetin. Může se také jednat o defekt arterií nebo protilátky, které tvoří vlastní tělo, či zánět kůže nebo vrstvy podkoží.
Při léčbě bércového vředu je nutné nejdříve přesně definovat příčinu, která může být i vnější. Nejčastěji se pro léčbu využívají masti, krytí, bandáže a podobně.


Co je to Bércový vřed? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bércový vřed. Co znamená odborný pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bércový vřed? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bércový vřed je v kategorii nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, formulace, slovo, co to je, popis, odborný výraz, co je to Bércový vřed?, definice, lexikon, heslo, odborné názvosloví, wiki, terminologie, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, nemoce


Pojem Bércový vřed je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bércový vřed?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít Bércový vřed ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Bércový vřed ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Bércový vřed ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Bércový vřed na Youtube

Hledat heslo Bércový vřed na Google.cz

Hledat termín Bércový vřed ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bércový vřed například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Bércový vřed? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bércový vřed? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bércový vřed, odpověď na dotaz co je to Bércový vřed?. Víte např. kdo to je Hana Benešová? Znáte a víte kdo je Jan Kulveit? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spalničky u dítěte, bércový vřed, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.