Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Co je Bércový vřed? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bércový vřed?

Bércový vřed je projevem žilní nedostatečnosti, popřípadě poruchy průchodu krve žilami nebo špatným fungováním chlopní v žilách dolních končetin. Může se také jednat o defekt arterií nebo protilátky, které tvoří vlastní tělo, či zánět kůže nebo vrstvy podkoží.
Při léčbě bércového vředu je nutné nejdříve přesně definovat příčinu, která může být i vnější. Nejčastěji se pro léčbu využívají masti, krytí, bandáže a podobně.


Co je to Bércový vřed? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bércový vřed? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Bércový vřed patří do sekce nemoce

Klíčová slova: pojem, termín, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, definice, popis, co znamená, formulace, terminus technicus, slovo, význam, vysvětlení, co je to Bércový vřed?, význam slova, nemoce, nemoce


Pojem Bércový vřed je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bércový vřed?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Bércový vřed ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Bércový vřed ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bércový vřed ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Bércový vřed ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Bércový vřed ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Bércový vřed ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bércový vřed například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bércový vřed? resp. co přesně označuje termín Bércový vřed? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bércový vřed, odpověď na dotaz co je to Bércový vřed?. Víte např. kdo to je Michal Vondrka? Znáte a víte kdo je Petr Korda? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Bércový vřed hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.