Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Co je to Bércový vřed? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bércový vřed?

Bércový vřed je projevem žilní nedostatečnosti, popřípadě poruchy průchodu krve žilami nebo špatným fungováním chlopní v žilách dolních končetin. Může se také jednat o defekt arterií nebo protilátky, které tvoří vlastní tělo, či zánět kůže nebo vrstvy podkoží.
Při léčbě bércového vředu je nutné nejdříve přesně definovat příčinu, která může být i vnější. Nejčastěji se pro léčbu využívají masti, krytí, bandáže a podobně.


Co je to Bércový vřed? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bércový vřed můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bércový vřed je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, termín, popis, definice, terminologie, heslo, slovo, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, wiki, přesný výraz, lexikon, pojem, terminus technicus, přesný význam, slovník, co znamená


Pojem Bércový vřed je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bércový vřed? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Pro více informací o heslu Bércový vřed zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Bércový vřed ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Bércový vřed ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Bércový vřed ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bércový vřed ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Bércový vřed na Google.cz

Zkusit najít pojem Bércový vřed ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bércový vřed například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bércový vřed? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bércový vřed? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bércový vřed, odpověď na dotaz co je to Bércový vřed?. Víte např. kdo to je Jiří Běhounek? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.