Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bércový vřed. Co znamená odborný pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Co je to Bércový vřed? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bércový vřed

Bércový vřed je projevem žilní nedostatečnosti, popřípadě poruchy průchodu krve žilami nebo špatným fungováním chlopní v žilách dolních končetin. Může se také jednat o defekt arterií nebo protilátky, které tvoří vlastní tělo, či zánět kůže nebo vrstvy podkoží.
Při léčbě bércového vředu je nutné nejdříve přesně definovat příčinu, která může být i vnější. Nejčastěji se pro léčbu využívají masti, krytí, bandáže a podobně.


Co je to Bércový vřed? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bércový vřed. Co znamená odborný pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Bércový vřed se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: slovo, názvosloví, nemoce, Bércový vřed, přesný význam, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, synonymum, lexikon, termín, terminus technicus, pojem, slovník, definice pojmu, vysvětlení, nemoce, popis


Pojem Bércový vřed je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bércový vřed? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Další informační zdroje

Hledat pojem Bércový vřed na Google.cz

Vyhledat heslo Bércový vřed ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Bércový vřed ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bércový vřed ve Wikimedia Commons

Najít termín Bércový vřed ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Bércový vřed ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bércový vřed například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Bércový vřed? resp. co přesně označuje termín Bércový vřed? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bércový vřed, odpověď na dotaz co je to Bércový vřed?. Víte např. kdo to je Tim Berners-Lee? Znáte a víte kdo je Amy Adams? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.