Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Co je to Bércový vřed? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bércový vřed?

Bércový vřed je projevem žilní nedostatečnosti, popřípadě poruchy průchodu krve žilami nebo špatným fungováním chlopní v žilách dolních končetin. Může se také jednat o defekt arterií nebo protilátky, které tvoří vlastní tělo, či zánět kůže nebo vrstvy podkoží.
Při léčbě bércového vředu je nutné nejdříve přesně definovat příčinu, která může být i vnější. Nejčastěji se pro léčbu využívají masti, krytí, bandáže a podobně.


Co je to Bércový vřed? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bércový vřed. Co znamená pojem Bércový vřed z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bércový vřed je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, lexikon, Bércový vřed, co znamená, názvosloví, terminologie, termín, odborné názvosloví, Nemoce, odborný výraz, synonymum, Nemoce, heslo, definice, přesný význam, význam slova, vysvětlení, co je to Bércový vřed?


Pojem Bércový vřed je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bércový vřed můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Bércový vřed ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Bércový vřed ve Wikislovníku

Najít výraz Bércový vřed ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Bércový vřed ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bércový vřed ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Bércový vřed ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bércový vřed například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Bércový vřed? resp. co vlastně znamená slovo Bércový vřed? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bércový vřed, odpověď na dotaz co je to Bércový vřed?. Víte např. kdo to je Puritánka? Znáte a víte kdo je Avicenna? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.