Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Co je to Fyziologický roztok? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fyziologický roztok

Fyziologický roztok je název jednoho ze základních a nejužívanějších roztoků v lékařství. Používá se především pro léčení dehydratace, léčbu nedostatku sodíku, jako roztok nebo rozpouštědlo pro podání dalších léků, hojně je využíván také na nejrůznější výplachy a oplachování.
Má samozřejmě i další možnosti využití. Základní složkou fyziologického roztoku je Natrii chloridum.


Co je to Fyziologický roztok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Fyziologický roztok? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fyziologický roztok je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, co znamená, lexikon, synonymum, wiki, informace, terminologie, Lékařství, definice pojmu, formulace, co je to Fyziologický roztok?, odborný výraz, definice, slovník, Fyziologický roztok, Lékařství, význam slova


Pojem Fyziologický roztok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fyziologický roztok? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fyziologický roztok, také označován jako F1/1 (v lékařském slangu „fýzák“), je 0,9% vodný roztok chloridu sodného, t.j. 1 litr obsahuje 9 g NaCl. Jedná se o roztok isotonický, tj. se stejnou osmolaritou (308 mOsmol) s krevní plazmou.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Fyziologický roztok ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fyziologický roztok ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Fyziologický roztok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Fyziologický roztok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fyziologický roztok ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Fyziologický roztok ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyziologický roztok například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Fyziologický roztok? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fyziologický roztok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyziologický roztok, odpověď na dotaz co je to Fyziologický roztok?. Víte např. kdo to je Markéta Gregorová? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fyziologický roztok v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.