Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Co je to Fyziologický roztok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fyziologický roztok?

Fyziologický roztok je název jednoho ze základních a nejužívanějších roztoků v lékařství. Používá se především pro léčení dehydratace, léčbu nedostatku sodíku, jako roztok nebo rozpouštědlo pro podání dalších léků, hojně je využíván také na nejrůznější výplachy a oplachování.
Má samozřejmě i další možnosti využití. Základní složkou fyziologického roztoku je Natrii chloridum.


Co je to Fyziologický roztok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fyziologický roztok je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, popis, terminologie, Lékařství, co to je, definice, názvosloví, wiki, slovo, význam, informace, odborný výraz, co je to Fyziologický roztok?, synonymum, přesný výraz


Pojem Fyziologický roztok je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fyziologický roztok?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fyziologický roztok, také označován jako F1/1 (v lékařském slangu „fýzák“), je 0,9% vodný roztok chloridu sodného, t.j. 1 litr obsahuje 9 g NaCl. Jedná se o roztok isotonický, tj. se stejnou osmolaritou (308 mOsmol) s krevní plazmou.

Jiné informační zdroje o pojmu Fyziologický roztok

Vyhledat termín Fyziologický roztok ve Wikislovníku

Najít heslo Fyziologický roztok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Fyziologický roztok ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fyziologický roztok ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Fyziologický roztok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Fyziologický roztok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyziologický roztok například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Fyziologický roztok? resp. jaká je definice slova Fyziologický roztok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyziologický roztok, odpověď na dotaz co je to Fyziologický roztok?. Víte např. kdo to je Sociolog? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.