Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená odborný pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Co je Fyziologický roztok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fyziologický roztok?

Fyziologický roztok je název jednoho ze základních a nejužívanějších roztoků v lékařství. Používá se především pro léčení dehydratace, léčbu nedostatku sodíku, jako roztok nebo rozpouštědlo pro podání dalších léků, hojně je využíván také na nejrůznější výplachy a oplachování.
Má samozřejmě i další možnosti využití. Základní složkou fyziologického roztoku je Natrii chloridum.


Co je to Fyziologický roztok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fyziologický roztok. Co znamená odborný pojem Fyziologický roztok z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Fyziologický roztok můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Fyziologický roztok je v kategorii lékařství

Klíčová slova: synonymum, význam slova, slovo, formulace, co znamená, lékařství, termín, terminologie, význam pojmu, Fyziologický roztok, vysvětlení, přesný výraz, lexikon, wiki, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Fyziologický roztok je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fyziologický roztok píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fyziologický roztok, také označován jako F1/1 (v lékařském slangu „fýzák“), je 0,9% vodný roztok chloridu sodného, t.j. 1 litr obsahuje 9 g NaCl. Jedná se o roztok isotonický, tj. se stejnou osmolaritou (308 mOsmol) s krevní plazmou.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Fyziologický roztok na Youtube

Hledat termín Fyziologický roztok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Fyziologický roztok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Fyziologický roztok ve Wikislovníku

Hledat slovo Fyziologický roztok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Fyziologický roztok ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyziologický roztok například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fyziologický roztok? resp. co to je Fyziologický roztok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyziologický roztok, odpověď na dotaz co je to Fyziologický roztok?. Víte např. kdo to je Barber? Znáte a víte kdo je Alan Rickman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.