Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aplikace. Co znamená pojem Aplikace z kategorie Software?

Co je to Aplikace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aplikace?

Aplikace je slovo s více významy. Znamená použití nebo uplatnění, v lékařství je aplikace podáním léku, v juristice se jedná o realizaci práva, může se jednat i o ozdobu, která se umisťuje na jiný materiál nebo o software, který používají uživatelé IT.
Jako webová aplikace se označuje aplikace, kterou uživatel získá z webového serveru přes internet. Obliba webových aplikací je velká a stále roste. Důvodem této obliby je možnost využívání bez nutnosti instalace. Na tomto principu fungují například internetové obchody nebo online aukce.


Co je to Aplikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aplikace. Co znamená pojem Aplikace z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aplikace se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, terminologie, informace, synonymum, wiki, Software, definice, co je to Aplikace?, heslo, slovník, přesný význam, význam, popis, význam slova, vysvětlení, co to je, Aplikace


Pojem Aplikace je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Aplikace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aplikační software (zkráceně aplikace, slangově apka nebo appka) je v informatice programové vybavení počítače (tj. software), které umožňuje provádět nějakou užitečnou činnost (řešení konkrétního problému, interaktivní tvorbu uživatele – např. textový procesor apod.). Aplikace využívají pro interakci s uživatelem grafické nebo textové rozhraní, případně příkazový řádek. Aplikace se může skládat z několika počítačových programů. Mezi aplikace neřadíme systémový software (tj. jádro a další součásti operačního systému, např. služba Windows, démon).

Více informací o pojmu Aplikace lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Aplikace ve Wikislovníku

Najít výraz Aplikace ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Aplikace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aplikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Aplikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aplikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aplikace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Aplikace? resp. co je to Aplikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aplikace, odpověď na dotaz co je to Aplikace?. Víte např. kdo to je Carl Linné? Znáte a víte kdo je Boromir? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.