Co je to?
Definice výrazu, termínu Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Co je Aplikace?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Aplikace

Aplikace je slovo s více významy. Znamená použití nebo uplatnění, v lékařství je aplikace podáním léku, v juristice se jedná o realizaci práva, může se jednat i o ozdobu, která se umisťuje na jiný materiál nebo o software, který používají uživatelé IT.
Jako webová aplikace se označuje aplikace, kterou uživatel získá z webového serveru přes internet. Obliba webových aplikací je velká a stále roste. Důvodem této obliby je možnost využívání bez nutnosti instalace. Na tomto principu fungují například internetové obchody nebo online aukce.


Co je to Aplikace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Aplikace? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Aplikace je v kategorii software

Klíčová slova: pojem, co to je, názvosloví, synonymum, popis, co znamená, přesný význam, terminologie, význam, heslo, software, odborné názvosloví, informace, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, terminus technicus, definice


Pojem Aplikace je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aplikace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Aplikační software (zkráceně aplikace, slangově apka nebo appka) je v informatice programové vybavení počítače (tj. software), které umožňuje provádět nějakou užitečnou činnost (řešení konkrétního problému, interaktivní tvorbu uživatele – např. textový procesor apod.). Aplikace využívají pro interakci s uživatelem grafické nebo textové rozhraní, případně příkazový řádek. Aplikace se může skládat z několika počítačových programů. Mezi aplikace neřadíme systémový software (tj. jádro a další součásti operačního systému, např. služba Windows, démon).

Další informační zdroje

Najít slovo Aplikace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Aplikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aplikace na Youtube

Hledat termín Aplikace ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Aplikace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Aplikace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aplikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Aplikace? resp. co označuje slovo Aplikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aplikace, odpověď na dotaz co je to Aplikace?. Víte např. kdo to je Bára Jánová? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než software. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Futuristické appky, aplikace, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.