Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Co je to Aplikace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aplikace?

Aplikace je slovo s více významy. Znamená použití nebo uplatnění, v lékařství je aplikace podáním léku, v juristice se jedná o realizaci práva, může se jednat i o ozdobu, která se umisťuje na jiný materiál nebo o software, který používají uživatelé IT.
Jako webová aplikace se označuje aplikace, kterou uživatel získá z webového serveru přes internet. Obliba webových aplikací je velká a stále roste. Důvodem této obliby je možnost využívání bez nutnosti instalace. Na tomto principu fungují například internetové obchody nebo online aukce.


Co je to Aplikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Aplikace můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Aplikace je v sekci software

Klíčová slova: význam slova, definice, pojem, přesný výraz, heslo, wiki, slovo, co to je, význam, význam pojmu, názvosloví, terminologie, přesný význam, software, vysvětlení, popis, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Aplikace je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aplikace dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Aplikační software (zkráceně aplikace, slangově apka nebo appka) je v informatice programové vybavení počítače (tj. software), které umožňuje provádět nějakou užitečnou činnost (řešení konkrétního problému, interaktivní tvorbu uživatele – např. textový procesor apod.). Aplikace využívají pro interakci s uživatelem grafické nebo textové rozhraní, případně příkazový řádek. Aplikace se může skládat z několika počítačových programů. Mezi aplikace neřadíme systémový software (tj. jádro a další součásti operačního systému, např. služba Windows, démon).

Hledejte pojem Aplikace v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Aplikace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Aplikace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aplikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Aplikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Aplikace ve Wikislovníku

Najít termín Aplikace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aplikace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Aplikace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aplikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aplikace, odpověď na dotaz co je to Aplikace?. Víte např. kdo to je Miroslav Krobot? Znáte a víte kdo je Boromir? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než software). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.