Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Co je to Aplikace? Význam slova

Co znamená termín Aplikace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Aplikace je slovo s více významy. Znamená použití nebo uplatnění, v lékařství je aplikace podáním léku, v juristice se jedná o realizaci práva, může se jednat i o ozdobu, která se umisťuje na jiný materiál nebo o software, který používají uživatelé IT.
Jako webová aplikace se označuje aplikace, kterou uživatel získá z webového serveru přes internet. Obliba webových aplikací je velká a stále roste. Důvodem této obliby je možnost využívání bez nutnosti instalace. Na tomto principu fungují například internetové obchody nebo online aukce.


Co je to Aplikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Aplikace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Aplikace je v kategorii software

Klíčová slova: pojem, termín, lexikon, vysvětlení, slovník, názvosloví, definice, synonymum, odborný výraz, co to je, co znamená, popis, informace, heslo, wiki, terminologie, software, význam slova


Pojem Aplikace je v kategorii software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aplikace můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Aplikační software (zkráceně aplikace, slangově apka nebo appka) je v informatice programové vybavení počítače (tj. software), které umožňuje provádět nějakou užitečnou činnost (řešení konkrétního problému, interaktivní tvorbu uživatele – např. textový procesor apod.). Aplikace využívají pro interakci s uživatelem grafické nebo textové rozhraní, případně příkazový řádek. Aplikace se může skládat z několika počítačových programů. Mezi aplikace neřadíme systémový software (tj. jádro a další součásti operačního systému, např. služba Windows, démon).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Aplikace na Youtube

Vyhledat pojem Aplikace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Aplikace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aplikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Aplikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Aplikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aplikace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aplikace? resp. jaká je definice slova Aplikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aplikace, odpověď na dotaz co je to Aplikace?. Víte např. kdo to je Václav Babinský? Znáte a víte kdo je Jakub Szántó? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.