Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Co je Aplikace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aplikace?

Aplikace je slovo s více významy. Znamená použití nebo uplatnění, v lékařství je aplikace podáním léku, v juristice se jedná o realizaci práva, může se jednat i o ozdobu, která se umisťuje na jiný materiál nebo o software, který používají uživatelé IT.
Jako webová aplikace se označuje aplikace, kterou uživatel získá z webového serveru přes internet. Obliba webových aplikací je velká a stále roste. Důvodem této obliby je možnost využívání bez nutnosti instalace. Na tomto principu fungují například internetové obchody nebo online aukce.


Co je to Aplikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aplikace. Co znamená odborný pojem Aplikace z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Aplikace sdílejte s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Aplikace je v kategorii software

Klíčová slova: terminus technicus, termín, co je to Aplikace?, heslo, co znamená, informace, názvosloví, slovo, Aplikace, význam pojmu, popis, software, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, wiki, přesný význam, definice


Pojem Aplikace je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aplikace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aplikační software (zkráceně aplikace, slangově apka nebo appka) je v informatice programové vybavení počítače (tj. software), které umožňuje provádět nějakou užitečnou činnost (řešení konkrétního problému, interaktivní tvorbu uživatele – např. textový procesor apod.). Aplikace využívají pro interakci s uživatelem grafické nebo textové rozhraní, případně příkazový řádek. Aplikace se může skládat z několika počítačových programů. Mezi aplikace neřadíme systémový software (tj. jádro a další součásti operačního systému, např. služba Windows, démon).

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Aplikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Aplikace ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Aplikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aplikace na Youtube

Hledat slovo Aplikace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aplikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aplikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Aplikace? resp. co to je Aplikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aplikace, odpověď na dotaz co je to Aplikace?. Víte např. kdo to je Jana Stryková? Znáte a víte kdo je Ivan Medek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Aplikace i v jiné sekci než v software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.