Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Poezie. Co znamená pojem Poezie z kategorie Literatura?

Co to je Poezie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Poezie?

Mezi základní druhy literatury patří drama, próza a poezie. Poezie se též dá nazvat básnictvím. Toto umělecké dílo se od běžné mluvy odlišuje používáním specifických uměleckých prostředků.
Do středověku existovalo minimum děl psaných jinak, než básnickou formou. Poezie byla převažujícím žánrem až do osmnáctého století. Devatenácté století se neslo ve vyrovnaném stavu mezi poezií a prózou, zatímco století dvacáté plně ovládla próza.
Próza se ještě dále dělí podle přítomnosti či absence děje. Rozdělujeme epickou, lyrickou a lyricko-epickou poezii.


Co je to Poezie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Poezie. Co znamená pojem Poezie z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Poezie) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Poezie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: popis, Literatura, pojem, přesný výraz, význam slova, lexikon, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, slovník, synonymum, co to je, wiki, heslo, definice pojmu, terminologie, Poezie, informace


Pojem Poezie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Poezie? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Poezie (z řeckého poiésis - tvorba) je básnictví. Poezie je vedle prózy a dramatu základním druhem literatury. Autor toho druhu umění je označován za básníka, resp. básnířku.

Jedná se o jazykové dílo, které se od běžné mluvy odlišuje používáním uměleckých prostředků (rým, rytmus, metrum, obraznost nebo symbolika).

Více informací o pojmu Poezie lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Poezie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Poezie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Poezie na Youtube

Najít heslo Poezie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Poezie na Google.cz

Zkusit najít výraz Poezie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Poezie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Poezie? resp. co přesně označuje termín Poezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poezie, odpověď na dotaz co je to Poezie?. Víte např. kdo to je Svatá Trojice? Znáte a víte kdo je Archanděl Michael? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.