Co je to?
Výraz, termín, definice slova Poezie. Co znamená odborný pojem Poezie z kategorie Literatura?

Co je Poezie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Poezie?

Mezi základní druhy literatury patří drama, próza a poezie. Poezie se též dá nazvat básnictvím. Toto umělecké dílo se od běžné mluvy odlišuje používáním specifických uměleckých prostředků.
Do středověku existovalo minimum děl psaných jinak, než básnickou formou. Poezie byla převažujícím žánrem až do osmnáctého století. Devatenácté století se neslo ve vyrovnaném stavu mezi poezií a prózou, zatímco století dvacáté plně ovládla próza.
Próza se ještě dále dělí podle přítomnosti či absence děje. Rozdělujeme epickou, lyrickou a lyricko-epickou poezii.


Co je to Poezie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Poezie. Co znamená odborný pojem Poezie z kategorie Literatura?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Poezie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Poezie je v kategorii literatura

Klíčová slova: co je to Poezie?, přesný význam, formulace, terminus technicus, terminologie, heslo, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, definice, Poezie, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, popis, slovo, definice pojmu, význam slova


Pojem Poezie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Poezie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poezie (z řeckého poiésis - tvorba) je básnictví. Poezie je vedle prózy a dramatu základním druhem literatury. Autor toho druhu umění je označován za básníka, resp. básnířku.

Jedná se o jazykové dílo, které se od běžné mluvy odlišuje používáním uměleckých prostředků (rým, rytmus, metrum, obraznost nebo symbolika).

Více informací o slovu Poezie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Poezie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Poezie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Poezie na Google obrázcích

Najít termín Poezie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Poezie na Google.cz

Zkusit najít výraz Poezie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Poezie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka již bezesporu víte co znamená Poezie? resp. jaký je význam pojmu Poezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poezie, odpověď na dotaz co je to Poezie?. Víte např. kdo to je Martina Randová? Znáte a víte kdo je Conchita Wurst? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.