Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Poezie. Co znamená pojem Poezie z kategorie Literatura?

Co to je Poezie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Poezie?

Mezi základní druhy literatury patří drama, próza a poezie. Poezie se též dá nazvat básnictvím. Toto umělecké dílo se od běžné mluvy odlišuje používáním specifických uměleckých prostředků.
Do středověku existovalo minimum děl psaných jinak, než básnickou formou. Poezie byla převažujícím žánrem až do osmnáctého století. Devatenácté století se neslo ve vyrovnaném stavu mezi poezií a prózou, zatímco století dvacáté plně ovládla próza.
Próza se ještě dále dělí podle přítomnosti či absence děje. Rozdělujeme epickou, lyrickou a lyricko-epickou poezii.


Co je to Poezie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Poezie. Co znamená pojem Poezie z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Poezie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Poezie je v sekci Literatura

Klíčová slova: definice, odborný výraz, heslo, pojem, význam pojmu, wiki, co to je, terminologie, definice pojmu, význam slova, význam, co je to Poezie?, formulace, Poezie, názvosloví, co znamená, vysvětlení, informace


Pojem Poezie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Poezie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poezie (z řeckého poiésis - tvorba) je básnictví. Poezie je vedle prózy a dramatu základním druhem literatury. Autor toho druhu umění je označován za básníka, resp. básnířku.

Jedná se o jazykové dílo, které se od běžné mluvy odlišuje používáním uměleckých prostředků (rým, rytmus, metrum, obraznost nebo symbolika).

Zkuste zjistit více informací o slovu Poezie v následujících zdrojích

Najít slovo Poezie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Poezie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poezie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Poezie na Google.cz

Zkusit najít slovo Poezie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poezie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Poezie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Poezie? resp. co to je Poezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poezie, odpověď na dotaz co je to Poezie?. Víte např. kdo to je Tereza Kostková? Znáte a víte kdo je Archanděl Michael? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.