Co je to?
Definice výrazu, termínu Poezie. Co znamená odborný pojem Poezie z kategorie Literatura?

Co je Poezie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Poezie?

Mezi základní druhy literatury patří drama, próza a poezie. Poezie se též dá nazvat básnictvím. Toto umělecké dílo se od běžné mluvy odlišuje používáním specifických uměleckých prostředků.
Do středověku existovalo minimum děl psaných jinak, než básnickou formou. Poezie byla převažujícím žánrem až do osmnáctého století. Devatenácté století se neslo ve vyrovnaném stavu mezi poezií a prózou, zatímco století dvacáté plně ovládla próza.
Próza se ještě dále dělí podle přítomnosti či absence děje. Rozdělujeme epickou, lyrickou a lyricko-epickou poezii.


Co je to Poezie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Poezie. Co znamená odborný pojem Poezie z kategorie Literatura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Poezie s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Poezie je v kategorii literatura

Klíčová slova: popis, Poezie, heslo, vysvětlení, wiki, co to je, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví, formulace, co znamená, slovo, význam slova, terminus technicus, literatura, odborný výraz


Pojem Poezie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Poezie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poezie (z řeckého poiésis - tvorba) je básnictví. Poezie je vedle prózy a dramatu základním druhem literatury. Autor toho druhu umění je označován za básníka, resp. básnířku.

Jedná se o jazykové dílo, které se od běžné mluvy odlišuje používáním uměleckých prostředků (rým, rytmus, metrum, obraznost nebo symbolika).

Hledejte výraz Poezie v dalších zdrojích

Hledat slovo Poezie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Poezie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Poezie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Poezie na Youtube

Zkusit najít pojem Poezie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poezie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poezie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Poezie? resp. jaký je význam slova Poezie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poezie, odpověď na dotaz co je to Poezie?. Víte např. kdo to je Martin Hosták? Znáte a víte kdo je Conchita Wurst? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.