Co je to?
Definice odborného termínu, slova Toast. Co znamená pojem Toast z kategorie Jídlo?

Co je to Toast? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Toast

Toast, česky nazývaný také toust, je jídlo, které má anglický původ. Jde o plátek speciálního chleba, který nese název toastový a který se opéká v přístroji, pojmenovaném po tomto chlebu - toustovač. Opékat je možno i plátky veky, k úpravě lze použít také gril nebo klasickou pánev.
Toastový chléb se běžně prodává, je ho však ještě nutno opéct, aby získal zlatavý povrch a byl křupavý. K toustu se přidává obvykle máslo, sýr nebo šunka. Je ho možno přikusovat i k míchaným vajíčkům. V Anglii bývá toast součástí klasické snídaně.


Co je to Toast? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Toast. Co znamená pojem Toast z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Toast s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Toast je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, definice, odborný výraz, wiki, popis, názvosloví, přesný výraz, informace, co je to Toast?, Toast, odborné názvosloví, význam slova, termín, co to je, co znamená


Pojem Toast je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Toast?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Toast [toust] nebo počeštěle toust je plátek toastového chleba nebo pšeničné veky opečený v toustovači, na grilu nebo na pánvi. Toustový chléb je prodáván jako polotovar (je ho potřeba opéct) jinak postrádá správnou chuť. Jeho zlatavý nebo nahnědlý povrch je výsledkem Maillardovy reakce. Toast se podává zpravidla se sýrem nebo šunkou. Tento pokrm pochází z Anglie.

Tousty v topinkovači

Křupavé tousty v topinkovači. Autor: Frank Oschatz, zdroj: Pixabay
Křupavé tousty v topinkovači. Autor: Frank Oschatz, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Toast

Hledat heslo Toast ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Toast ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Toast ve Wikimedia Commons

Najít slovo Toast ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Toast ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Toast ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Toast například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Toast? resp. co označuje slovo Toast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toast, odpověď na dotaz co je to Toast?. Víte např. kdo to je Tonda Blaník? Znáte a víte kdo je Zvrhlík? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?