Co je to?
Definice výrazu, termínu Toast. Co znamená odborný pojem Toast z kategorie Jídlo?

Co je Toast? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Toast?

Toast, česky nazývaný také toust, je jídlo, které má anglický původ. Jde o plátek speciálního chleba, který nese název toastový a který se opéká v přístroji, pojmenovaném po tomto chlebu - toustovač. Opékat je možno i plátky veky, k úpravě lze použít také gril nebo klasickou pánev.
Toastový chléb se běžně prodává, je ho však ještě nutno opéct, aby získal zlatavý povrch a byl křupavý. K toustu se přidává obvykle máslo, sýr nebo šunka. Je ho možno přikusovat i k míchaným vajíčkům. V Anglii bývá toast součástí klasické snídaně.


Co je to Toast? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Toast. Co znamená odborný pojem Toast z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Toast je v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, co to je, názvosloví, přesný výraz, lexikon, jídlo, formulace, jídlo, terminus technicus, odborné názvosloví, slovník, informace, odborný výraz, popis, vysvětlení, wiki, definice pojmu, heslo


Pojem Toast je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Toast? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Toast [toust] nebo počeštěle toust je plátek toastového chleba nebo pšeničné veky opečený v toustovači, na grilu nebo na pánvi. Toustový chléb je prodáván jako polotovar (je ho potřeba opéct) jinak postrádá správnou chuť. Jeho zlatavý nebo nahnědlý povrch je výsledkem Maillardovy reakce. Toast se podává zpravidla se sýrem nebo šunkou. Tento pokrm pochází z Anglie.

Tousty v topinkovači

Křupavé tousty v topinkovači. Autor: Frank Oschatz, zdroj: Pixabay
Křupavé tousty v topinkovači. Autor: Frank Oschatz, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Toast

Zkusit najít heslo Toast ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Toast ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Toast ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Toast ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Toast ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Toast na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Toast například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená slovo Toast? resp. co je to Toast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toast, odpověď na dotaz co je to Toast?. Víte např. kdo to je Kristina Höschlová? Znáte a víte kdo je Emma Roberts? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Toast hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?