Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ich-forma. Co znamená odborný pojem Ich-forma z kategorie Literatura?

Co je to Ich-forma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ich-forma?

Ich-forma je název termínu, který převzal z němčiny část ich, tedy já. Termín se používá v literatuře k vědeckému pojmenování pro způsob, jakým se vypráví příběh, tedy v první osobě čísla jednotného.
Na celý děj tedy nahlížíme očima vyprávějící postavy, nikoli objektivně. Někdy se vypravěč mění, nemusí vždy jít pouze o jedinou postavu. Vyprávění v ich-formě pak působí jako skutečné a vzbuzuje dojem, že se jedná o osobní zkušenosti samotného autora. Nejde však o biografii.


Co je to Ich-forma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ich-forma. Co znamená odborný pojem Ich-forma z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ich-forma s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ich-forma je v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, informace, odborný výraz, co znamená, wiki, odborné názvosloví, pojem, co je to Ich-forma?, synonymum, názvosloví, lexikon, Ich-forma, přesný výraz, co to je, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, formulace


Pojem Ich-forma je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ich-forma?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ich forma (německy Ich-Form, kde ich znamená já) je termín používaný v literární vědě pro označení způsobu vyprávění příběhu. Příběh je zde vyprávěn v první osobě jednotného čísla, to znamená, že příběh nevidíme „objektivně“, nýbrž z pohledu jedné z postav. Většinou se jedná o jednu postavu pro celé dílo, ale vypravěč se může v rámci díla i měnit (např. Trainspotting).

Více informací o pojmu Ich-forma lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Ich-forma na Google.cz

Hledat termín Ich-forma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Ich-forma ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ich-forma na Youtube

Hledat výraz Ich-forma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Ich-forma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ich-forma například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ich-forma? resp. co přesně znamená slovo Ich-forma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ich-forma, odpověď na dotaz co je to Ich-forma?. Víte např. kdo to je Magid? Znáte a víte kdo je Petr Bendl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Ich-forma i v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.