Co je to?
Definice výrazu, termínu Ich-forma. Co znamená odborný pojem Ich-forma z kategorie Literatura?

Co je Ich-forma?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ich-forma

Ich-forma je název termínu, který převzal z němčiny část ich, tedy já. Termín se používá v literatuře k vědeckému pojmenování pro způsob, jakým se vypráví příběh, tedy v první osobě čísla jednotného.
Na celý děj tedy nahlížíme očima vyprávějící postavy, nikoli objektivně. Někdy se vypravěč mění, nemusí vždy jít pouze o jedinou postavu. Vyprávění v ich-formě pak působí jako skutečné a vzbuzuje dojem, že se jedná o osobní zkušenosti samotného autora. Nejde však o biografii.


Co je to Ich-forma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ich-forma. Co znamená odborný pojem Ich-forma z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ich-forma je v kategorii literatura

Klíčová slova: terminologie, co je to Ich-forma?, názvosloví, termín, slovník, formulace, popis, význam pojmu, definice pojmu, význam, co znamená, pojem, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, heslo, slovo, definice


Pojem Ich-forma je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ich-forma? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ich forma (německy Ich-Form, kde ich znamená já) je termín používaný v literární vědě pro označení způsobu vyprávění příběhu. Příběh je zde vyprávěn v první osobě jednotného čísla, to znamená, že příběh nevidíme „objektivně“, nýbrž z pohledu jedné z postav. Většinou se jedná o jednu postavu pro celé dílo, ale vypravěč se může v rámci díla i měnit (např. Trainspotting).

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Ich-forma ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Ich-forma ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ich-forma ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ich-forma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ich-forma ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ich-forma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ich-forma například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Ich-forma? resp. jaká je definice termínu Ich-forma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ich-forma, odpověď na dotaz co je to Ich-forma?. Víte např. kdo to je Petr Malásek? Znáte a víte kdo je Konkubína? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Ich-forma i v jiné sekci než v literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.