Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ich-forma. Co znamená odborný pojem Ich-forma z kategorie Literatura?

Co je to Ich-forma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ich-forma?

Ich-forma je název termínu, který převzal z němčiny část ich, tedy já. Termín se používá v literatuře k vědeckému pojmenování pro způsob, jakým se vypráví příběh, tedy v první osobě čísla jednotného.
Na celý děj tedy nahlížíme očima vyprávějící postavy, nikoli objektivně. Někdy se vypravěč mění, nemusí vždy jít pouze o jedinou postavu. Vyprávění v ich-formě pak působí jako skutečné a vzbuzuje dojem, že se jedná o osobní zkušenosti samotného autora. Nejde však o biografii.


Co je to Ich-forma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ich-forma. Co znamená odborný pojem Ich-forma z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ich-forma s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ich-forma patří do kategorie literatura

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, synonymum, terminologie, heslo, slovo, názvosloví, přesný význam, informace, význam slova, terminus technicus, definice, termín, popis, pojem, co je to Ich-forma?, literatura, co znamená


Pojem Ich-forma je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ich-forma? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ich forma (německy Ich-Form, kde ich znamená já) je termín používaný v literární vědě pro označení způsobu vyprávění příběhu. Příběh je zde vyprávěn v první osobě jednotného čísla, to znamená, že příběh nevidíme „objektivně“, nýbrž z pohledu jedné z postav. Většinou se jedná o jednu postavu pro celé dílo, ale vypravěč se může v rámci díla i měnit (např. Trainspotting).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Ich-forma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ich-forma ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ich-forma na Google.cz

Vyhledat výraz Ich-forma ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ich-forma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Ich-forma ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ich-forma například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Ich-forma? resp. jaká je definice termínu Ich-forma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ich-forma, odpověď na dotaz co je to Ich-forma?. Víte např. kdo to je Benjamin Britten? Znáte a víte kdo je Elon Musk? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.