Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Zelený zákal? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zelený zákal?

Zelený zákal čili glaukom je druh onemocnění zraku. Zrakový nerv při něm degeneruje a postupně odumírá. Dochází tak k částečné či úplné ztrátě zraku. Zelený zákal je způsoben zvýšeným nitroočním tlakem. Při něm se v oku nahromadí nitrooční tekutina, která začne utlačovat oční nerv.
O zeleném zákalu člověk zpočátku neví, protože nebolí ani nezpůsobuje jiné potíže. Zelený zákal se zjišťuje při preventivním vyšetření nebo až při zrakových potížích.


Co je to Zelený zákal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zelený zákal s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zelený zákal je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Zelený zákal?, formulace, heslo, termín, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, slovník, pojem, význam slova, význam, popis


Pojem Zelený zákal je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zelený zákal?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glaukom (lidově zelený zákal, latinsky Glaucoma) je označení pro určitý typ poškození zraku, jehož podstatou je poškození očního nervu. Předpokládá se, že obvyklým způsobem vzniku poškození je vysoký nitrooční tlak, ale nemusí to být jediná příčina, protože se vyskytly případy tohoto onemocnění u lidí, u nichž nebyl vysoký nitrooční tlak prokázán. Primárních příčin zvýšení nitroočního tlaku a vzniku glaukomu může být nepřeberně mnoho, od infekce přes poruchu regulace tvorby nitrooční tekutiny až po ucpání odtokových kanálků pro tuto tekutinu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Zelený zákal v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Zelený zákal na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zelený zákal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Zelený zákal ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Zelený zákal ve Wikislovníku

Vyhledat termín Zelený zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Zelený zákal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený zákal například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zelený zákal? resp. co označuje slovo Zelený zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený zákal, odpověď na dotaz co je to Zelený zákal?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Bambula? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?