Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Zelený zákal? Význam slova

Co znamená termín Zelený zákal? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zelený zákal čili glaukom je druh onemocnění zraku. Zrakový nerv při něm degeneruje a postupně odumírá. Dochází tak k částečné či úplné ztrátě zraku. Zelený zákal je způsoben zvýšeným nitroočním tlakem. Při něm se v oku nahromadí nitrooční tekutina, která začne utlačovat oční nerv.
O zeleném zákalu člověk zpočátku neví, protože nebolí ani nezpůsobuje jiné potíže. Zelený zákal se zjišťuje při preventivním vyšetření nebo až při zrakových potížích.


Co je to Zelený zákal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Zelený zákal je v sekci nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, co znamená, co to je, informace, formulace, Zelený zákal, názvosloví, lexikon, odborný výraz, co je to Zelený zákal?, heslo, terminologie, přesný význam, odborné názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, nemoce


Pojem Zelený zákal je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zelený zákal můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Glaukom (lidově zelený zákal, latinsky Glaucoma) je označení pro určitý typ poškození zraku, jehož podstatou je poškození očního nervu. Předpokládá se, že obvyklým způsobem vzniku poškození je vysoký nitrooční tlak, ale nemusí to být jediná příčina, protože se vyskytly případy tohoto onemocnění u lidí, u nichž nebyl vysoký nitrooční tlak prokázán. Primárních příčin zvýšení nitroočního tlaku a vzniku glaukomu může být nepřeberně mnoho, od infekce přes poruchu regulace tvorby nitrooční tekutiny až po ucpání odtokových kanálků pro tuto tekutinu.

Další informační zdroje o slovu Zelený zákal

Najít termín Zelený zákal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Zelený zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Zelený zákal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Zelený zákal ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelený zákal ve Wikimedia Commons

Najít pojem Zelený zákal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený zákal například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zelený zákal? resp. co znamená Zelený zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený zákal, odpověď na dotaz co je to Zelený zákal?. Víte např. kdo to je Matěj Vydra? Znáte a víte kdo je Brepta? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?