Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Zelený zákal? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zelený zákal

Zelený zákal čili glaukom je druh onemocnění zraku. Zrakový nerv při něm degeneruje a postupně odumírá. Dochází tak k částečné či úplné ztrátě zraku. Zelený zákal je způsoben zvýšeným nitroočním tlakem. Při něm se v oku nahromadí nitrooční tekutina, která začne utlačovat oční nerv.
O zeleném zákalu člověk zpočátku neví, protože nebolí ani nezpůsobuje jiné potíže. Zelený zákal se zjišťuje při preventivním vyšetření nebo až při zrakových potížích.


Co je to Zelený zákal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zelený zákal je v sekci Nemoce

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, co znamená, slovo, co je to Zelený zákal?, definice, wiki, význam, informace, význam pojmu, význam slova, Nemoce, přesný výraz, Zelený zákal, popis, Nemoce, názvosloví


Pojem Zelený zákal je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zelený zákal? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glaukom (lidově zelený zákal, latinsky Glaucoma) je označení pro určitý typ poškození zraku, jehož podstatou je poškození očního nervu. Předpokládá se, že obvyklým způsobem vzniku poškození je vysoký nitrooční tlak, ale nemusí to být jediná příčina, protože se vyskytly případy tohoto onemocnění u lidí, u nichž nebyl vysoký nitrooční tlak prokázán. Primárních příčin zvýšení nitroočního tlaku a vzniku glaukomu může být nepřeberně mnoho, od infekce přes poruchu regulace tvorby nitrooční tekutiny až po ucpání odtokových kanálků pro tuto tekutinu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Zelený zákal v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Zelený zákal ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Zelený zákal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Zelený zákal ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Zelený zákal ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zelený zákal ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Zelený zákal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený zákal například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zelený zákal? resp. co to je Zelený zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený zákal, odpověď na dotaz co je to Zelený zákal?. Víte např. kdo to je Pavel Poc? Znáte a víte kdo je Remcal? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?