Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Co je Zelený zákal? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zelený zákal?

Zelený zákal čili glaukom je druh onemocnění zraku. Zrakový nerv při něm degeneruje a postupně odumírá. Dochází tak k částečné či úplné ztrátě zraku. Zelený zákal je způsoben zvýšeným nitroočním tlakem. Při něm se v oku nahromadí nitrooční tekutina, která začne utlačovat oční nerv.
O zeleném zákalu člověk zpočátku neví, protože nebolí ani nezpůsobuje jiné potíže. Zelený zákal se zjišťuje při preventivním vyšetření nebo až při zrakových potížích.


Co je to Zelený zákal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici slova Zelený zákal můžete sdílet s ostatními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Zelený zákal je v kategorii nemoce

Klíčová slova: co to je, nemoce, termín, Zelený zákal, terminus technicus, význam slova, popis, přesný výraz, význam, informace, názvosloví, co je to Zelený zákal?, lexikon, terminologie, synonymum, slovník, co znamená, pojem


Pojem Zelený zákal je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zelený zákal můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Glaukom (lidově zelený zákal, latinsky Glaucoma) je označení pro určitý typ poškození zraku, jehož podstatou je poškození očního nervu. Předpokládá se, že obvyklým způsobem vzniku poškození je vysoký nitrooční tlak, ale nemusí to být jediná příčina, protože se vyskytly případy tohoto onemocnění u lidí, u nichž nebyl vysoký nitrooční tlak prokázán. Primárních příčin zvýšení nitroočního tlaku a vzniku glaukomu může být nepřeberně mnoho, od infekce přes poruchu regulace tvorby nitrooční tekutiny až po ucpání odtokových kanálků pro tuto tekutinu.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Zelený zákal ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Zelený zákal ve vyhledávači Qwant

Najít termín Zelený zákal ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelený zákal ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zelený zákal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Zelený zákal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený zákal například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Zelený zákal? resp. co to je Zelený zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený zákal, odpověď na dotaz co je to Zelený zákal?. Víte např. kdo to je Sára Milfajtová? Znáte a víte kdo je Zlosyn? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Zelený zákal i jinde než v sekci než v nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?