Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fake news. Co znamená pojem Fake news z kategorie Internet?

Co to je Fake news? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fake news?

Fake news neboli falešné zprávy patří k bulvární žurnalistice, která rozšiřuje mylné informace a falešné zprávy. Lidé si takové zprávy neověřují a sami je dále šíří.
Fake news šíří někdy i média, považovaná za solidní. Často se vzájemně obviňují Spojené státy a Rusko, že si vzájemně vyměňují právě tyto falešné zprávy a vznášejí nepravdivá obvinění.


Co je to Fake news? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fake news. Co znamená pojem Fake news z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fake news se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: co znamená, pojem, lexikon, co to je, Fake news, terminologie, názvosloví, Internet, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, definice, význam, formulace, slovník, terminus technicus, Internet


Pojem Fake news je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fake news? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fake news (doslovně „falešné zprávy“) jsou žánr tzv. žluté žurnalistiky (bulvární či neetické novinařiny) úmyslně šířící dezinformace či hoaxy za účelem ovlivnit a zmanipulovat příjemce. Do žánru fake news nepatří parodie či satira. Doménou fake news v současné době bývají dezinformační weby, sociální sítě, šířeny ale mohou být prostřednictvím všech mediálních platforem. Původem tak sahají i do doby vynalezení knihtisku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Fake news ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Fake news ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Fake news ve Wikizdrojích

Najít výraz Fake news na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fake news ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Fake news ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fake news například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Fake news? resp. jaká je definice termínu Fake news? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fake news, odpověď na dotaz co je to Fake news?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je OSVČ? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.