Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fake news. Co znamená slovo Fake news z kategorie Internet?

Co je Fake news? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fake news?

Fake news neboli falešné zprávy patří k bulvární žurnalistice, která rozšiřuje mylné informace a falešné zprávy. Lidé si takové zprávy neověřují a sami je dále šíří.
Fake news šíří někdy i média, považovaná za solidní. Často se vzájemně obviňují Spojené státy a Rusko, že si vzájemně vyměňují právě tyto falešné zprávy a vznášejí nepravdivá obvinění.


Co je to Fake news? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fake news. Co znamená slovo Fake news z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Fake news patří do kategorie internet

Klíčová slova: co je to Fake news?, co to je, informace, synonymum, internet, názvosloví, přesný význam, termín, vysvětlení, pojem, význam slova, formulace, odborný výraz, slovo, slovník, internet, odborné názvosloví, definice


Pojem Fake news je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fake news? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fake news (doslovně „falešné zprávy“) jsou žánr tzv. žluté žurnalistiky (bulvární či neetické novinařiny) úmyslně šířící dezinformace či hoaxy za účelem ovlivnit a zmanipulovat příjemce. Do žánru fake news nepatří parodie či satira. Doménou fake news v současné době bývají dezinformační weby, sociální sítě, šířeny ale mohou být prostřednictvím všech mediálních platforem. Původem tak sahají i do doby vynalezení knihtisku.

Hledejte výraz Fake news v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Fake news ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Fake news ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Fake news ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fake news ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Fake news ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Fake news ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fake news například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Fake news? resp. jaká je definice termínu Fake news? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fake news, odpověď na dotaz co je to Fake news?. Víte např. kdo to je Anna Bendová? Znáte a víte kdo je Petr Vopěnka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Fake news i v jiné sekci než v internet. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.