Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fake news. Co znamená pojem Fake news z kategorie Internet?

Co to je Fake news? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fake news?

Fake news neboli falešné zprávy patří k bulvární žurnalistice, která rozšiřuje mylné informace a falešné zprávy. Lidé si takové zprávy neověřují a sami je dále šíří.
Fake news šíří někdy i média, považovaná za solidní. Často se vzájemně obviňují Spojené státy a Rusko, že si vzájemně vyměňují právě tyto falešné zprávy a vznášejí nepravdivá obvinění.


Co je to Fake news? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fake news. Co znamená pojem Fake news z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fake news se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fake news se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: termín, přesný výraz, Internet, význam, definice, synonymum, slovo, co znamená, lexikon, heslo, názvosloví, terminus technicus, informace, pojem, wiki, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam


Pojem Fake news je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fake news? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fake news (doslovně „falešné zprávy“) jsou žánr tzv. žluté žurnalistiky (bulvární či neetické novinařiny) úmyslně šířící dezinformace či hoaxy za účelem ovlivnit a zmanipulovat příjemce. Do žánru fake news nepatří parodie či satira. Doménou fake news v současné době bývají dezinformační weby, sociální sítě, šířeny ale mohou být prostřednictvím všech mediálních platforem. Původem tak sahají i do doby vynalezení knihtisku.

Pro další informace o termínu Fake news zkuste tyto odkazy

Najít slovo Fake news ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Fake news ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Fake news ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Fake news na Google.cz

Vyhledat termín Fake news ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fake news na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fake news například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fake news? resp. co znamená slovo Fake news? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fake news, odpověď na dotaz co je to Fake news?. Víte např. kdo to je Jiří Veselý? Znáte a víte kdo je Sládek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.