Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fake news. Co znamená odborný pojem Fake news z kategorie Internet?

Co je to Fake news? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fake news

Fake news neboli falešné zprávy patří k bulvární žurnalistice, která rozšiřuje mylné informace a falešné zprávy. Lidé si takové zprávy neověřují a sami je dále šíří.
Fake news šíří někdy i média, považovaná za solidní. Často se vzájemně obviňují Spojené státy a Rusko, že si vzájemně vyměňují právě tyto falešné zprávy a vznášejí nepravdivá obvinění.


Co je to Fake news? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fake news. Co znamená odborný pojem Fake news z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fake news doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Fake news se nachází v sekci internet

Klíčová slova: definice pojmu, internet, odborné názvosloví, internet, vysvětlení, odborný výraz, slovník, terminologie, termín, lexikon, Fake news, slovo, přesný význam, co znamená, popis, přesný výraz, terminus technicus, význam


Pojem Fake news je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fake news? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fake news (doslovně „falešné zprávy“) jsou žánr tzv. žluté žurnalistiky (bulvární či neetické novinařiny) úmyslně šířící dezinformace či hoaxy za účelem ovlivnit a zmanipulovat příjemce. Do žánru fake news nepatří parodie či satira. Doménou fake news v současné době bývají dezinformační weby, sociální sítě, šířeny ale mohou být prostřednictvím všech mediálních platforem. Původem tak sahají i do doby vynalezení knihtisku.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Fake news ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fake news ve Wikimedia Commons

Najít výraz Fake news ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Fake news na Google.cz

Najít termín Fake news ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Fake news ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fake news například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Fake news? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fake news? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fake news, odpověď na dotaz co je to Fake news?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Pamela Anderson? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.