Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fake news. Co znamená pojem Fake news z kategorie Internet?

Co to je Fake news? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fake news?

Fake news neboli falešné zprávy patří k bulvární žurnalistice, která rozšiřuje mylné informace a falešné zprávy. Lidé si takové zprávy neověřují a sami je dále šíří.
Fake news šíří někdy i média, považovaná za solidní. Často se vzájemně obviňují Spojené státy a Rusko, že si vzájemně vyměňují právě tyto falešné zprávy a vznášejí nepravdivá obvinění.


Co je to Fake news? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fake news. Co znamená pojem Fake news z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fake news? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fake news patří do sekce Internet

Klíčová slova: lexikon, co to je, slovník, heslo, definice, informace, Fake news, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, definice pojmu, význam slova, wiki, formulace, Internet, význam pojmu, pojem, co znamená


Pojem Fake news je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fake news? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fake news (doslovně „falešné zprávy“) jsou žánr tzv. žluté žurnalistiky (bulvární či neetické novinařiny) úmyslně šířící dezinformace či hoaxy za účelem ovlivnit a zmanipulovat příjemce. Do žánru fake news nepatří parodie či satira. Doménou fake news v současné době bývají dezinformační weby, sociální sítě, šířeny ale mohou být prostřednictvím všech mediálních platforem. Původem tak sahají i do doby vynalezení knihtisku.

Jiné informační zdroje o pojmu Fake news

Najít heslo Fake news ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Fake news na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fake news ve Wikimedia Commons

Najít termín Fake news ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Fake news ve Wikislovníku

Hledat výraz Fake news ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fake news například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fake news? resp. co vlastně znamená slovo Fake news? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fake news, odpověď na dotaz co je to Fake news?. Víte např. kdo to je Jiří Šmejc? Znáte a víte kdo je Sládek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.