Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekoterorismus. Co znamená odborný pojem Ekoterorismus z kategorie Politika?

Co je Ekoterorismus?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ekoterorismus

Ekoterorismus je použití násilí, nebo hrozba násilí s cílem ochránit životního prostředí nebo práva zvířat. Ekoteroristé kupř. poškozují ploty a vypouštějí zvířata z laboratoří nebo kožešinových chovů do volné přírody. Častým cílem ekoteroristů je poškozování dopravní infrastruktury (např. železničních tratí), aby zabránili převozu jaderného paliva do elektráren. Cílem ekoteroristů ale může být i pole s vysazenými geneticky modifikovanými rostlinami.
Výsledek ekoteroristických útoků často paradoxně způsobí větší poškození životního prostředí nebo zvýší utrpení zvířat, která nejsou zvyklá na život ve volné přírodě a brzy tak zahynou kvůli nedostatku potravy, nemocem apod.
Za ekoteroristy jsou často považováni i aktivisté a organizace, které se nedopouštějí násilí, ale kteří pomocí různých právních obstrukcí blokují výstavbu obecně prospěšných staveb jako jsou dálnice, železnice, spalovny, jaderné elektrárny apod.


Co je to Ekoterorismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekoterorismus. Co znamená odborný pojem Ekoterorismus z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Ekoterorismus sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ekoterorismus je v kategorii politika

Klíčová slova: co to je, popis, wiki, přesný výraz, heslo, Ekoterorismus, synonymum, význam, slovník, přesný význam, definice, formulace, politika, co znamená, terminus technicus, slovo, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Ekoterorismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ekoterorismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekoterorismus, též ekologický či environmentální terorismus je násilné jednání (terorismus) související s ekologií. Jako ekoterorismus je označováno násilné jednání, které má za cíl životní prostředí bránit, případně se zaměřuje na dílčí otázky, často např. práva zvířat, která brání např. poškozováním laboratoří, v nichž probíhají pokusy na zvířatech. Za ekoteroristy se někdy označují i ti ekologičtí aktivisté, kteří žádných teroristických metod nepoužívají. Označeny takto mohou být i některé politické strany.
Původní význam slova, které se objevilo v poslední čtvrtině 20. století v USA, znamenal použití teroristických metod za účelem ochrany životního prostředí či práv zvířat. Hranice mezi ekoterorismem, prostým poškozováním cizího majetku a společensky akceptovatelnou mírou protestu jsou ovšem vnímány rozdílně a použití pojmu ekoterorismus je tak v mnohých případech velice kontroverzní. Dle M. Mareše lze za ekoterorismus označit i metodu terorismu spočívající v úmyslném poškození životního prostředí. Dle některých environmentalistů je ekoterorismem jakékoliv poškozování životního prostředí či útoky proti členům zeleného hnutí.

Další zdroje informací o slovu Ekoterorismus

Vyhledat pojem Ekoterorismus na Google.cz

Zkusit najít heslo Ekoterorismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Ekoterorismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Ekoterorismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Ekoterorismus ve Wikizdrojích

Najít slovo Ekoterorismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekoterorismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co je to Ekoterorismus? resp. jaká je definice termínu Ekoterorismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekoterorismus, odpověď na dotaz co je to Ekoterorismus?. Víte např. kdo to je Zooey Deschanel? Znáte a víte kdo je Ilja Hurník? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Ekoterorismus i v jiné kategorii než je sekce politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.