Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Co je to Bit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bit

Bit je jednotka používaná v číslicové i výpočetní technice. Jedná se o základní jednotku informace, která je současně i jednotkou nejmenší. Při praktickém užití se s bitem setkáváme jako se základní jednotkou kapacity paměti.
Znamená množství informace, které je možné uložit v paměti v jeden okamžik. Kapacita vydělená časem znamená přenosovou rychlost, která se udává v bitech za sekundu. Násobky bitů se označují jako kilobit, megabit, gigabit a terabit.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bit? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Bit patří do sekce počítače

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, počítače, popis, definice, význam slova, počítače, synonymum, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, definice pojmu, Bit, formulace, terminus technicus


Pojem Bit je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bit?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bit (z anglického binary digit - dvojková číslice; angl. bit = drobek, kousek) je základní a současně nejmenší jednotkou dat, používanou především v číslicové a výpočetní technice a v teorii informace, kde je označován i jako shannon (symbol Sh). Značí se malým písmenem b, např. 16 b, ale současně se může také objevit i označení bit, např. 16 bit. Bit může nabývat pouze jednu ze dvou hodnot, nejběžnější znázornění těchto hodnot jsou 0 a 1.

Bity

Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Bit lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bit ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bit ve Wikizdrojích

Hledat slovo Bit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Najít heslo Bit ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Bit na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bit? resp. jaká je definice termínu Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Mezomorf? Znáte a víte kdo je Despota? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Bit hledat i v jiných kategoriích (než počítače) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.