Co je to?
Definice výrazu, termínu Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Co je Bit?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bit?

Bit je jednotka používaná v číslicové i výpočetní technice. Jedná se o základní jednotku informace, která je současně i jednotkou nejmenší. Při praktickém užití se s bitem setkáváme jako se základní jednotkou kapacity paměti.
Znamená množství informace, které je možné uložit v paměti v jeden okamžik. Kapacita vydělená časem znamená přenosovou rychlost, která se udává v bitech za sekundu. Násobky bitů se označují jako kilobit, megabit, gigabit a terabit.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bit? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bit je v kategorii počítače

Klíčová slova: heslo, co to je, slovo, definice, termín, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, slovník, názvosloví, počítače, lexikon, formulace, Bit, význam, co je to Bit?, wiki


Pojem Bit je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bit dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bit (z anglického binary digit - dvojková číslice; angl. bit = drobek, kousek) je základní a současně nejmenší jednotkou dat, používanou především v číslicové a výpočetní technice a v teorii informace, kde je označován i jako shannon (symbol Sh). Značí se malým písmenem b, např. 16 b, ale současně se může také objevit i označení bit, např. 16 bit. Bit může nabývat pouze jednu ze dvou hodnot, nejběžnější znázornění těchto hodnot jsou 0 a 1.

Bity

Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Bit ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bit ve Wikimedia Commons

Najít termín Bit ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Bit ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Bit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Bit? resp. jaký je přesný význam slova Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Rocco Siffredi? Znáte a víte kdo je Despota? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než počítače. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, Otevřený notebook, bit, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.