Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Co je to Bit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bit?

Bit je jednotka používaná v číslicové i výpočetní technice. Jedná se o základní jednotku informace, která je současně i jednotkou nejmenší. Při praktickém užití se s bitem setkáváme jako se základní jednotkou kapacity paměti.
Znamená množství informace, které je možné uložit v paměti v jeden okamžik. Kapacita vydělená časem znamená přenosovou rychlost, která se udává v bitech za sekundu. Násobky bitů se označují jako kilobit, megabit, gigabit a terabit.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bit) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bit patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: Bit, terminus technicus, přesný význam, Počítače, heslo, lexikon, co je to Bit?, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, definice, wiki, termín, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Bit je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bit? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bit (z anglického binary digit - dvojková číslice; angl. bit = drobek, kousek) je základní a současně nejmenší jednotkou dat, používanou především v číslicové a výpočetní technice a v teorii informace, kde je označován i jako shannon (symbol Sh). Značí se malým písmenem b, např. 16 b, ale současně se může také objevit i označení bit, např. 16 bit. Bit může nabývat pouze jednu ze dvou hodnot, nejběžnější znázornění těchto hodnot jsou 0 a 1.

Bity

Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Bit ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bit ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Najít heslo Bit na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bit? resp. co znamená slovo Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Obchodní asistent? Znáte a víte kdo je Despota? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bit v jiné sekci než Počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.