Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Co je to Bit? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bit?

Bit je jednotka používaná v číslicové i výpočetní technice. Jedná se o základní jednotku informace, která je současně i jednotkou nejmenší. Při praktickém užití se s bitem setkáváme jako se základní jednotkou kapacity paměti.
Znamená množství informace, které je možné uložit v paměti v jeden okamžik. Kapacita vydělená časem znamená přenosovou rychlost, která se udává v bitech za sekundu. Násobky bitů se označují jako kilobit, megabit, gigabit a terabit.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bit s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bit se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, wiki, popis, Počítače, terminologie, pojem, slovník, přesný výraz, definice, přesný význam, vysvětlení, Bit, synonymum, slovo, termín


Pojem Bit je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bit?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bit (z anglického binary digit - dvojková číslice; angl. bit = drobek, kousek) je základní a současně nejmenší jednotkou dat, používanou především v číslicové a výpočetní technice a v teorii informace, kde je označován i jako shannon (symbol Sh). Značí se malým písmenem b, např. 16 b, ale současně se může také objevit i označení bit, např. 16 bit. Bit může nabývat pouze jednu ze dvou hodnot, nejběžnější znázornění těchto hodnot jsou 0 a 1.

Bity

Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Bit zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Hledat pojem Bit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Bit ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bit ve Wikizdrojích

Hledat výraz Bit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bit? resp. co přesně znamená slovo Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Natálie Grossová? Znáte a víte kdo je Despota? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.