Co je to?
Definice výrazu, termínu Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Co je Bit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bit?

Bit je jednotka používaná v číslicové i výpočetní technice. Jedná se o základní jednotku informace, která je současně i jednotkou nejmenší. Při praktickém užití se s bitem setkáváme jako se základní jednotkou kapacity paměti.
Znamená množství informace, které je možné uložit v paměti v jeden okamžik. Kapacita vydělená časem znamená přenosovou rychlost, která se udává v bitech za sekundu. Násobky bitů se označují jako kilobit, megabit, gigabit a terabit.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bit s jinými lidmi na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Bit je v kategorii počítače

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Bit?, terminologie, definice, přesný význam, informace, synonymum, lexikon, slovo, popis, Bit, co znamená, slovník, význam pojmu, počítače, odborné názvosloví, názvosloví, termín


Pojem Bit je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bit dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bit (z anglického binary digit - dvojková číslice; angl. bit = drobek, kousek) je základní a současně nejmenší jednotkou dat, používanou především v číslicové a výpočetní technice a v teorii informace, kde je označován i jako shannon (symbol Sh). Značí se malým písmenem b, např. 16 b, ale současně se může také objevit i označení bit, např. 16 bit. Bit může nabývat pouze jednu ze dvou hodnot, nejběžnější znázornění těchto hodnot jsou 0 a 1.

Bity

Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Bity mohou nabývat jednu ze dvou hodnot - 0 nebo 1. Ilustrační fotografie. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Bit zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Bit ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Zkusit najít pojem Bit ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Bit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Bit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bit? resp. co přesně označuje termín Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Pete Sampras? Znáte a víte kdo je Despota? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Bit hledat i v jiných kategoriích (než počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.