Co je to?
Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Co to je Gumolano? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gumolano

Gumolano je označení elastického lana, které má gumové jádro. Toto jádro tvořené pryžovými vlákny je opleteno polypropylénovými technickými vlákny stabilními i před UV zářením. Gumolano je vysoce elastické, odolává povětrnostním vlivům a většině chemikálií. Svou stabilitu si udrží i při vysokých teplotách.
Využití je široké, pomocí gumolana lze uchytit například plachty, autoplachty, kryty zahradního nářadí či nábytku, reklamních prvků a billboardů. Velmi častým způsobem použití je zajištění nejrůznějších nákladů.


Co je to Gumolano? Význam slova, termín, Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gumolano se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: Gumolano, přesný význam, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, wiki, přesný výraz, informace, význam slova, termín, co je to Gumolano?, pojem, lexikon, význam, Nástroje, popis, formulace, synonymum


Pojem Gumolano je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gumolano? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gumolano je označení pro elastickou šňůru či elastické lano.
Gumolana mohou být oplétána všemi textilními materiály v podobě vláken. Nejčastěji se k tomuto účelu používá polypropylen nebo polyester v podobě multifilamentních vláken. Dále se pro speciální účely používá oplet z monofilamentních polyethylenových vláken.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gumolano ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Gumolano na Google.cz

Hledat výraz Gumolano ve Wikislovníku

Hledat heslo Gumolano ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Gumolano ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Gumolano ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumolano například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Gumolano? resp. co znamená Gumolano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumolano, odpověď na dotaz co je to Gumolano?. Víte např. kdo to je Anna Linhartová? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.