Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gumolano. Co znamená pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Co to je Gumolano? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gumolano?

Gumolano je označení elastického lana, které má gumové jádro. Toto jádro tvořené pryžovými vlákny je opleteno polypropylénovými technickými vlákny stabilními i před UV zářením. Gumolano je vysoce elastické, odolává povětrnostním vlivům a většině chemikálií. Svou stabilitu si udrží i při vysokých teplotách.
Využití je široké, pomocí gumolana lze uchytit například plachty, autoplachty, kryty zahradního nářadí či nábytku, reklamních prvků a billboardů. Velmi častým způsobem použití je zajištění nejrůznějších nákladů.


Co je to Gumolano? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gumolano. Co znamená pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s ostatními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Gumolano se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: nástroje, přesný výraz, heslo, informace, wiki, nástroje, názvosloví, vysvětlení, co to je, terminus technicus, terminologie, co je to Gumolano?, popis, termín, význam, synonymum, odborný výraz, formulace


Pojem Gumolano je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Gumolano můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Gumolano je označení pro elastickou šňůru či elastické lano.
Gumolana mohou být oplétána všemi textilními materiály v podobě vláken. Nejčastěji se k tomuto účelu používá polypropylen nebo polyester v podobě multifilamentních vláken. Dále se pro speciální účely používá oplet z monofilamentních polyethylenových vláken.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Gumolano ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Gumolano ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Gumolano ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gumolano ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gumolano ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Gumolano ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumolano například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Gumolano? resp. co se skrývá pod slovem Gumolano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumolano, odpověď na dotaz co je to Gumolano?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Hulán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.