Co je to?
Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Co to je Gumolano? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gumolano

Gumolano je označení elastického lana, které má gumové jádro. Toto jádro tvořené pryžovými vlákny je opleteno polypropylénovými technickými vlákny stabilními i před UV zářením. Gumolano je vysoce elastické, odolává povětrnostním vlivům a většině chemikálií. Svou stabilitu si udrží i při vysokých teplotách.
Využití je široké, pomocí gumolana lze uchytit například plachty, autoplachty, kryty zahradního nářadí či nábytku, reklamních prvků a billboardů. Velmi častým způsobem použití je zajištění nejrůznějších nákladů.


Co je to Gumolano? Význam slova, termín, Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gumolano patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: wiki, synonymum, informace, slovo, význam, co je to Gumolano?, terminus technicus, formulace, přesný výraz, heslo, odborný výraz, lexikon, terminologie, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem


Pojem Gumolano je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Gumolano?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Gumolano je označení pro elastickou šňůru či elastické lano.
Gumolana mohou být oplétána všemi textilními materiály v podobě vláken. Nejčastěji se k tomuto účelu používá polypropylen nebo polyester v podobě multifilamentních vláken. Dále se pro speciální účely používá oplet z monofilamentních polyethylenových vláken.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Gumolano ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gumolano ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Gumolano ve Wikislovníku

Hledat výraz Gumolano ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Gumolano ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Gumolano ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumolano například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Gumolano? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gumolano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumolano, odpověď na dotaz co je to Gumolano?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.