Co je to?
Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Co je Gumolano? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gumolano?

Gumolano je označení elastického lana, které má gumové jádro. Toto jádro tvořené pryžovými vlákny je opleteno polypropylénovými technickými vlákny stabilními i před UV zářením. Gumolano je vysoce elastické, odolává povětrnostním vlivům a většině chemikálií. Svou stabilitu si udrží i při vysokých teplotách.
Využití je široké, pomocí gumolana lze uchytit například plachty, autoplachty, kryty zahradního nářadí či nábytku, reklamních prvků a billboardů. Velmi častým způsobem použití je zajištění nejrůznějších nákladů.


Co je to Gumolano? Význam slova, termín, Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Gumolano? s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Gumolano je v sekci nástroje

Klíčová slova: heslo, terminologie, slovo, co je to Gumolano?, informace, Gumolano, lexikon, význam pojmu, význam, nástroje, co znamená, slovník, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, definice, formulace


Pojem Gumolano je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gumolano? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gumolano je označení pro elastickou šňůru či elastické lano.
Gumolana mohou být oplétána všemi textilními materiály v podobě vláken. Nejčastěji se k tomuto účelu používá polypropylen nebo polyester v podobě multifilamentních vláken. Dále se pro speciální účely používá oplet z monofilamentních polyethylenových vláken.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Gumolano ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Gumolano ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Gumolano ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Gumolano ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Gumolano na Google.cz

Hledat termín Gumolano ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumolano například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gumolano? resp. jaká je definice termínu Gumolano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumolano, odpověď na dotaz co je to Gumolano?. Víte např. kdo to je Vladimír Brabec? Znáte a víte kdo je Badatel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.