Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gumolano. Co znamená slovo Gumolano z kategorie Nástroje?

Co je Gumolano?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gumolano

Gumolano je označení elastického lana, které má gumové jádro. Toto jádro tvořené pryžovými vlákny je opleteno polypropylénovými technickými vlákny stabilními i před UV zářením. Gumolano je vysoce elastické, odolává povětrnostním vlivům a většině chemikálií. Svou stabilitu si udrží i při vysokých teplotách.
Využití je široké, pomocí gumolana lze uchytit například plachty, autoplachty, kryty zahradního nářadí či nábytku, reklamních prvků a billboardů. Velmi častým způsobem použití je zajištění nejrůznějších nákladů.


Co je to Gumolano? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Gumolano. Co znamená slovo Gumolano z kategorie Nástroje?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Gumolano s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Gumolano patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: slovník, co znamená, vysvětlení, terminus technicus, informace, význam, slovo, co to je, význam pojmu, heslo, význam slova, definice pojmu, termín, definice, přesný výraz, nástroje, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Gumolano je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gumolano? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gumolano je označení pro elastickou šňůru či elastické lano.
Gumolana mohou být oplétána všemi textilními materiály v podobě vláken. Nejčastěji se k tomuto účelu používá polypropylen nebo polyester v podobě multifilamentních vláken. Dále se pro speciální účely používá oplet z monofilamentních polyethylenových vláken.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Gumolano ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Gumolano ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gumolano ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Gumolano ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Gumolano ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Gumolano na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumolano například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Gumolano? resp. co je to Gumolano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumolano, odpověď na dotaz co je to Gumolano?. Víte např. kdo to je Amík? Znáte a víte kdo je Antonín Běla? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Paklíč, gumolano, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.