Co je to?
Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Co to je Gumolano? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gumolano

Gumolano je označení elastického lana, které má gumové jádro. Toto jádro tvořené pryžovými vlákny je opleteno polypropylénovými technickými vlákny stabilními i před UV zářením. Gumolano je vysoce elastické, odolává povětrnostním vlivům a většině chemikálií. Svou stabilitu si udrží i při vysokých teplotách.
Využití je široké, pomocí gumolana lze uchytit například plachty, autoplachty, kryty zahradního nářadí či nábytku, reklamních prvků a billboardů. Velmi častým způsobem použití je zajištění nejrůznějších nákladů.


Co je to Gumolano? Význam slova, termín, Definice výrazu Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gumolano je v sekci Nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, Gumolano, terminus technicus, lexikon, definice, formulace, význam slova, co to je, Nástroje, přesný význam, přesný výraz, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, Nástroje, význam pojmu, význam


Pojem Gumolano je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gumolano? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gumolano je označení pro elastickou šňůru či elastické lano.
Gumolana mohou být oplétána všemi textilními materiály v podobě vláken. Nejčastěji se k tomuto účelu používá polypropylen nebo polyester v podobě multifilamentních vláken. Dále se pro speciální účely používá oplet z monofilamentních polyethylenových vláken.

Více informací o slovu Gumolano doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Gumolano na Youtube

Zkusit najít pojem Gumolano ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Gumolano ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Gumolano ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Gumolano ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gumolano ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumolano například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Gumolano? resp. co znamená Gumolano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumolano, odpověď na dotaz co je to Gumolano?. Víte např. kdo to je Pasák? Znáte a víte kdo je Tom Hanks? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gumolano v jiné sekci než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.