Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Co je to Gumolano? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Gumolano

Gumolano je označení elastického lana, které má gumové jádro. Toto jádro tvořené pryžovými vlákny je opleteno polypropylénovými technickými vlákny stabilními i před UV zářením. Gumolano je vysoce elastické, odolává povětrnostním vlivům a většině chemikálií. Svou stabilitu si udrží i při vysokých teplotách.
Využití je široké, pomocí gumolana lze uchytit například plachty, autoplachty, kryty zahradního nářadí či nábytku, reklamních prvků a billboardů. Velmi častým způsobem použití je zajištění nejrůznějších nákladů.


Co je to Gumolano? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gumolano. Co znamená odborný pojem Gumolano z kategorie Nástroje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Gumolano můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Gumolano je v kategorii nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, formulace, vysvětlení, slovník, definice, odborný výraz, informace, definice pojmu, co znamená, heslo, co je to Gumolano?, lexikon, co to je, slovo, terminologie


Pojem Gumolano je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gumolano? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Gumolano je označení pro elastickou šňůru či elastické lano.
Gumolana mohou být oplétána všemi textilními materiály v podobě vláken. Nejčastěji se k tomuto účelu používá polypropylen nebo polyester v podobě multifilamentních vláken. Dále se pro speciální účely používá oplet z monofilamentních polyethylenových vláken.

Další informace o pojmu Gumolano hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Gumolano ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Gumolano ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Gumolano na Youtube

Najít heslo Gumolano ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gumolano ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Gumolano ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Gumolano například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Gumolano? resp. co znamená Gumolano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gumolano, odpověď na dotaz co je to Gumolano?. Víte např. kdo to je Strojvedoucí? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.