Co je to?
Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Co je to Legionella? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Legionella?

Legionella je pojmenování cca 40 druhů různých bakterií, z čehož polovina jsou zdraví a životu velice nebezpečné bakterie. Nakazit legionellou se člověk může vdechnutím nebo při požití vody, která bakterii obsahuje.
Nejčastěji se lidé legionellou nakazí v uzavřených vlhkých prostorách, v sklenících, koupelnách, bazénech, sprchových koutech a podobně. Příznaky onemocnění jsou podobné jako u zápalu plic – bolesti hlavy, horečka, suchý kašel, průjem, selhávání ledvin a podobně.


Co je to Legionella? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Legionella? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Legionella je v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, význam, Legionella, termín, slovo, odborný výraz, přesný výraz, popis, co to je, názvosloví, Nemoce, formulace, informace, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, terminologie, terminus technicus


Pojem Legionella je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Legionella dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Legionella je rod patogenních gramnegativních bakterií. Do tohoto rodu patří i druhy způsobující legionelózu čili „nemoc legionářů“, zejména druh L. pneumophila. Bakterie Legionella lze snadno zviditelňovat stříbrným barvivem.
Legionella se běžně vyskytuje ve vodním prostředí a nejvíce se ji daří v teplých a v vlhkých místech. Bylo identifikováno nejméně 50 druhů a 70 sérotypů. Postranní řetězce v buněčných stěnách nesou báze odpovědné za somatickou antigenní specifičnost těchto organismů. Chemické složení řetězců, jak z hlediska součástí, tak uspořádání sacharidů, určuje povahu antigenních determinantů, které jsou základem sérologické klasifikace mnoha gramnegativních bakterií.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Legionella ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Legionella ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Legionella na Youtube

Vyhledat termín Legionella ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Legionella ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Legionella ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Legionella například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Legionella? resp. jaký je přesný význam slova Legionella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legionella, odpověď na dotaz co je to Legionella?. Víte např. kdo to je Gwyneth Paltrow? Znáte a víte kdo je Zrůda? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.