Co je to?
Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Co je to Legionella? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Legionella?

Legionella je pojmenování cca 40 druhů různých bakterií, z čehož polovina jsou zdraví a životu velice nebezpečné bakterie. Nakazit legionellou se člověk může vdechnutím nebo při požití vody, která bakterii obsahuje.
Nejčastěji se lidé legionellou nakazí v uzavřených vlhkých prostorách, v sklenících, koupelnách, bazénech, sprchových koutech a podobně. Příznaky onemocnění jsou podobné jako u zápalu plic – bolesti hlavy, horečka, suchý kašel, průjem, selhávání ledvin a podobně.


Co je to Legionella? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Legionella s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Legionella se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: informace, definice pojmu, Nemoce, terminus technicus, co znamená, pojem, wiki, Legionella, přesný výraz, definice, formulace, heslo, popis, slovo, význam, Nemoce, co je to Legionella?, terminologie


Pojem Legionella je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Legionella? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Legionella je rod patogenních gramnegativních bakterií. Do tohoto rodu patří i druhy způsobující legionelózu čili „nemoc legionářů“, zejména druh L. pneumophila. Bakterie Legionella lze snadno zviditelňovat stříbrným barvivem.
Legionella se běžně vyskytuje ve vodním prostředí a nejvíce se ji daří v teplých a v vlhkých místech. Bylo identifikováno nejméně 50 druhů a 70 sérotypů. Postranní řetězce v buněčných stěnách nesou báze odpovědné za somatickou antigenní specifičnost těchto organismů. Chemické složení řetězců, jak z hlediska součástí, tak uspořádání sacharidů, určuje povahu antigenních determinantů, které jsou základem sérologické klasifikace mnoha gramnegativních bakterií.

Hledejte pojem Legionella v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Legionella ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legionella ve Wikimedia Commons

Najít výraz Legionella ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Legionella na Youtube

Zkusit najít slovo Legionella ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Legionella ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Legionella například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Legionella? resp. co znamená Legionella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legionella, odpověď na dotaz co je to Legionella?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Zrůda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.