Co je to?
Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Co je to Legionella? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Legionella?

Legionella je pojmenování cca 40 druhů různých bakterií, z čehož polovina jsou zdraví a životu velice nebezpečné bakterie. Nakazit legionellou se člověk může vdechnutím nebo při požití vody, která bakterii obsahuje.
Nejčastěji se lidé legionellou nakazí v uzavřených vlhkých prostorách, v sklenících, koupelnách, bazénech, sprchových koutech a podobně. Příznaky onemocnění jsou podobné jako u zápalu plic – bolesti hlavy, horečka, suchý kašel, průjem, selhávání ledvin a podobně.


Co je to Legionella? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Legionella sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Legionella patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: termín, názvosloví, pojem, Nemoce, terminologie, definice pojmu, popis, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, co je to Legionella?, lexikon, slovo, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, Legionella, co znamená


Pojem Legionella je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Legionella? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Legionella je rod patogenních gramnegativních bakterií. Do tohoto rodu patří i druhy způsobující legionelózu čili „nemoc legionářů“, zejména druh L. pneumophila. Bakterie Legionella lze snadno zviditelňovat stříbrným barvivem.
Legionella se běžně vyskytuje ve vodním prostředí a nejvíce se ji daří v teplých a v vlhkých místech. Bylo identifikováno nejméně 50 druhů a 70 sérotypů. Postranní řetězce v buněčných stěnách nesou báze odpovědné za somatickou antigenní specifičnost těchto organismů. Chemické složení řetězců, jak z hlediska součástí, tak uspořádání sacharidů, určuje povahu antigenních determinantů, které jsou základem sérologické klasifikace mnoha gramnegativních bakterií.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legionella ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Legionella na Youtube

Vyhledat termín Legionella ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Legionella ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Legionella ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Legionella ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Legionella například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Legionella? resp. co se přesně ukrývá za slovem Legionella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legionella, odpověď na dotaz co je to Legionella?. Víte např. kdo to je Josif Stalin? Znáte a víte kdo je Performer? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Legionella v jiné sekci než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.