Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veto. Co znamená odborný pojem Veto z kategorie Politika?

Co je Veto? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Veto?

Veto je pojem pocházející z latiny, ze slova zakazuji. Jedná se o situaci, kdy je jedna z jednajících stran oprávněna zastavit určitý proces. S pojmem se lze často setkat v oblasti zákonodárství nebo politiky. Veto opravňuje znemožnění změny nebo přijetí zákona, ale neznamená to, že má také možnost nařídit změny.
Jedná se o historický pojem známý už z doby římské republiky, kdy takové právo měl tribun lidu. U nás funguje prezidentské veto, které znamená pravomoc prezidenta vrátit přijaté zákony Poslanecké sněmovně k dalšímu projednání. Netýká se to zákonů ústavních. Veto suspenzivní přestává platit, pokud se splní určité podmínky, veto absolutní znamená konečné a bezpodmínečné zastavení procesu.


Co je to Veto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veto. Co znamená odborný pojem Veto z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Veto sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Veto je v kategorii politika

Klíčová slova: slovník, Veto, politika, co je to Veto?, politika, význam pojmu, význam slova, formulace, význam, co znamená, definice pojmu, slovo, přesný výraz, co to je, synonymum, odborný výraz, informace, termín


Pojem Veto je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Veto? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Veto, latinsky zakazuji, označuje stav, kdy jedna strana má právo jednostranně zastavit například zákonodárný proces. Veto tak dává neomezenou moc znemožnit přijetí (nebo změnu) zákona, nedává ale žádnou možnost nějaké změny prosadit.

Pro více informací o heslu Veto zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veto ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Veto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Veto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Veto ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Veto ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Veto například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Veto? resp. jaký je přesný význam slova Veto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veto, odpověď na dotaz co je to Veto?. Víte např. kdo to je Pedagog? Znáte a víte kdo je Ortodoxní žid? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.