Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veto. Co znamená odborný pojem Veto z kategorie Politika?

Co je to Veto? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Veto

Veto je pojem pocházející z latiny, ze slova zakazuji. Jedná se o situaci, kdy je jedna z jednajících stran oprávněna zastavit určitý proces. S pojmem se lze často setkat v oblasti zákonodárství nebo politiky. Veto opravňuje znemožnění změny nebo přijetí zákona, ale neznamená to, že má také možnost nařídit změny.
Jedná se o historický pojem známý už z doby římské republiky, kdy takové právo měl tribun lidu. U nás funguje prezidentské veto, které znamená pravomoc prezidenta vrátit přijaté zákony Poslanecké sněmovně k dalšímu projednání. Netýká se to zákonů ústavních. Veto suspenzivní přestává platit, pokud se splní určité podmínky, veto absolutní znamená konečné a bezpodmínečné zastavení procesu.


Co je to Veto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veto. Co znamená odborný pojem Veto z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Veto? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Veto je v kategorii politika

Klíčová slova: přesný výraz, definice, názvosloví, význam pojmu, význam slova, slovo, politika, synonymum, Veto, terminologie, heslo, lexikon, co znamená, politika, přesný význam, popis, wiki, slovník


Pojem Veto je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veto? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Veto, latinsky zakazuji, označuje stav, kdy jedna strana má právo jednostranně zastavit například zákonodárný proces. Veto tak dává neomezenou moc znemožnit přijetí (nebo změnu) zákona, nedává ale žádnou možnost nějaké změny prosadit.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Veto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Veto ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veto ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Veto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Veto na Google.cz

Hledat slovo Veto ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Veto například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Veto? resp. jaká je definice slova Veto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veto, odpověď na dotaz co je to Veto?. Víte např. kdo to je Prezident? Znáte a víte kdo je Koroner? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.