Co je to?
Odborný výraz, definice slova Veto. Co znamená pojem Veto z kategorie Politika?

Co je to Veto? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Veto

Veto je pojem pocházející z latiny, ze slova zakazuji. Jedná se o situaci, kdy je jedna z jednajících stran oprávněna zastavit určitý proces. S pojmem se lze často setkat v oblasti zákonodárství nebo politiky. Veto opravňuje znemožnění změny nebo přijetí zákona, ale neznamená to, že má také možnost nařídit změny.
Jedná se o historický pojem známý už z doby římské republiky, kdy takové právo měl tribun lidu. U nás funguje prezidentské veto, které znamená pravomoc prezidenta vrátit přijaté zákony Poslanecké sněmovně k dalšímu projednání. Netýká se to zákonů ústavních. Veto suspenzivní přestává platit, pokud se splní určité podmínky, veto absolutní znamená konečné a bezpodmínečné zastavení procesu.


Co je to Veto? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Veto. Co znamená pojem Veto z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Veto můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Veto je v sekci Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, slovo, přesný výraz, popis, názvosloví, formulace, informace, termín, definice pojmu, vysvětlení, význam, význam slova, heslo, definice, význam pojmu, terminus technicus, Veto


Pojem Veto je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Veto můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Veto, latinsky zakazuji, označuje stav, kdy jedna strana má právo jednostranně zastavit například zákonodárný proces. Veto tak dává neomezenou moc znemožnit přijetí (nebo změnu) zákona, nedává ale žádnou možnost nějaké změny prosadit.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Veto na Youtube

Najít pojem Veto ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Veto na Google.cz

Vyhledat heslo Veto ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Veto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veto ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Veto například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Veto? resp. co se skrývá pod slovem Veto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veto, odpověď na dotaz co je to Veto?. Víte např. kdo to je Udavač? Znáte a víte kdo je Ťaman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.