Co je to?
Odborný výraz, definice slova Veto. Co znamená pojem Veto z kategorie Politika?

Co je to Veto? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Veto

Veto je pojem pocházející z latiny, ze slova zakazuji. Jedná se o situaci, kdy je jedna z jednajících stran oprávněna zastavit určitý proces. S pojmem se lze často setkat v oblasti zákonodárství nebo politiky. Veto opravňuje znemožnění změny nebo přijetí zákona, ale neznamená to, že má také možnost nařídit změny.
Jedná se o historický pojem známý už z doby římské republiky, kdy takové právo měl tribun lidu. U nás funguje prezidentské veto, které znamená pravomoc prezidenta vrátit přijaté zákony Poslanecké sněmovně k dalšímu projednání. Netýká se to zákonů ústavních. Veto suspenzivní přestává platit, pokud se splní určité podmínky, veto absolutní znamená konečné a bezpodmínečné zastavení procesu.


Co je to Veto? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Veto. Co znamená pojem Veto z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Veto je v kategorii Politika

Klíčová slova: informace, názvosloví, heslo, odborný výraz, popis, přesný význam, co to je, co je to Veto?, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, Politika, wiki, význam slova, co znamená


Pojem Veto je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veto? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veto, latinsky zakazuji, označuje stav, kdy jedna strana má právo jednostranně zastavit například zákonodárný proces. Veto tak dává neomezenou moc znemožnit přijetí (nebo změnu) zákona, nedává ale žádnou možnost nějaké změny prosadit.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Veto ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veto ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Veto ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Veto ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Veto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Veto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veto například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Veto? resp. jaký je význam pojmu Veto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veto, odpověď na dotaz co je to Veto?. Víte např. kdo to je Ječmínek? Znáte a víte kdo je Bohuslav Sobotka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.