Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pošírování. Co znamená pojem Pošírování z kategorie Jídlo?

Co je Pošírování? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pošírování?

Pošírování je pojem označující metodu vaření, která se používá zejména pro přípravu pokrmů z vajec, ryb, a někdy i ovoce. Tato metoda zahrnuje vaření potravin ve vodě při nízké teplotě, přičemž potravina je zabalena v ochranné membráně, což může být v případě vajec jejich skořápka nebo u jiných potravin speciální plastová folie. Pošírování umožňuje zachování vlhkosti, chuti a textury potraviny, zatímco se zabraňuje nadměrnému vaření. Nejčastěji se pošírování využívá u vajec a ryb. U vajec se obvykle používají čerstvá vajíčka, protože mají pevnější bílek, což usnadňuje pošírování. U ryb se často volí filety s minimálním množstvím kostí. Do hrnce se nalije voda a přivede se k mírnému varu. Ideální teplota vody pro pošírování se pohybuje kolem 70-80°C, což je nižší teplota než pro vaření varem. U vajec se může vytvořit kapsle z plastové fólie, do které se vajíčko opatrně uloží. U ryb se může použít obdobný postup, případně se ryba může obalit v bylinách či koření. Potravina se pomalu vaří ve vodě, což umožňuje, aby si udržela svou strukturu a chuť. Doba pošírování závisí na druhu potraviny a její tloušťce – vajíčka mohou trvat pouze několik minut, zatímco silnější kusy ryb mohou vyžadovat delší dobu.
Během pošírování je důležité pravidelně kontrolovat hotovost potraviny. Vajíčka jsou pošírována, když je bílek pevný, ale stále mívá měkkou konzistenci, a žloutek zůstává tekutý. Ryby jsou hotové, když se lehce loupat a jsou průhledné. Pošírování je oblíbenou metodou mezi kuchaři a gurmány, protože umožňuje připravit potraviny jemně a s vynikající chutí. Výsledný pokrm je obvykle zdravý a lehký, protože není potřeba přidávat tuky nebo oleje k vaření.


Co je to Pošírování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pošírování. Co znamená pojem Pošírování z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pošírování s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Pošírování se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, jídlo, slovo, význam pojmu, informace, co je to Pošírování?, formulace, vysvětlení, názvosloví, co znamená, wiki, pojem, popis, terminologie, definice, jídlo, lexikon, odborný výraz


Pojem Pošírování je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Pošírování

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pošírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Pošírování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Pošírování ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Pošírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Pošírování ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pošírování na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pošírování například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pošírování? resp. co znamená Pošírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pošírování, odpověď na dotaz co je to Pošírování?. Víte např. kdo to je Paul Ehrlich? Znáte a víte kdo je Sergej Fjodorov? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?