Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amnézie. Co znamená odborný pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Amnézie?

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.


Co je to Amnézie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amnézie. Co znamená odborný pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Amnézie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, názvosloví, co je to Amnézie?, heslo, přesný význam, definice pojmu, synonymum, formulace, co znamená, nemoce, wiki, slovník, význam pojmu, Amnézie, odborné názvosloví, význam slova, co to je, slovo


Pojem Amnézie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Amnézie?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Amnézie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnézie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Amnézie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Amnézie na Google.cz

Vyhledat slovo Amnézie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Amnézie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnézie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Amnézie? resp. jaká je definice slova Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Khalid? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Amnézie v jiné sekci než nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.