Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Co znamená termín Amnézie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.


Co je to Amnézie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amnézie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, termín, odborný výraz, slovník, význam pojmu, definice pojmu, synonymum, Nemoce, pojem, wiki, co to je, význam, co znamená, názvosloví, definice, popis, Nemoce


Pojem Amnézie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amnézie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Amnézie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnézie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Amnézie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Amnézie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Amnézie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Amnézie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnézie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Amnézie? resp. jaký je význam slova Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Kim Kardashian? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Amnézie hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.