Co je to?
Definice výrazu Amnézie. Co znamená odborný pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co to je Amnézie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Amnézie?

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.


Co je to Amnézie? Význam slova, termín, Definice výrazu Amnézie. Co znamená odborný pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Amnézie s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Amnézie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: nemoce, odborné názvosloví, synonymum, význam pojmu, nemoce, odborný výraz, co znamená, co je to Amnézie?, terminologie, definice pojmu, informace, lexikon, význam slova, co to je, terminus technicus, slovník, názvosloví, heslo


Pojem Amnézie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amnézie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Amnézie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnézie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Amnézie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Amnézie ve Wikislovníku

Hledat výraz Amnézie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Amnézie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnézie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Amnézie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je André Rieu? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Amnézie i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.