Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Amnézie?

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.


Co je to Amnézie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Amnézie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amnézie se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, co to je, Nemoce, terminologie, slovník, význam, informace, formulace, Nemoce, terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, heslo, přesný význam, definice, popis, lexikon, slovo


Pojem Amnézie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Amnézie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Hledejte pojem Amnézie v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Amnézie ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Amnézie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amnézie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnézie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Amnézie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Amnézie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnézie například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Amnézie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Fašista? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Amnézie i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.