Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je Amnézie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Amnézie?

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.


Co je to Amnézie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Amnézie s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Amnézie se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, slovník, lexikon, slovo, popis, nemoce, názvosloví, nemoce, wiki, definice, vysvětlení, co to je, formulace, význam, přesný význam, pojem


Pojem Amnézie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Amnézie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnézie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amnézie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Amnézie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Amnézie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Amnézie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Amnézie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnézie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Amnézie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Janek Ledecký? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.