Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Amnézie?

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.


Co je to Amnézie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Amnézie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: termín, co to je, co je to Amnézie?, synonymum, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, definice, co znamená, Nemoce, heslo, wiki, popis, terminologie, význam, informace, Amnézie, odborné názvosloví


Pojem Amnézie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amnézie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Pro další informace o termínu Amnézie zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Amnézie na Youtube

Najít slovo Amnézie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Amnézie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Amnézie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnézie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Amnézie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnézie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Amnézie? resp. jaká je definice termínu Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Kybergroomer? Znáte a víte kdo je David Krejčí? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.