Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Amnézie?

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.


Co je to Amnézie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Amnézie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amnézie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: synonymum, formulace, odborný výraz, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, definice pojmu, význam, termín, informace, popis, názvosloví, Amnézie, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, heslo, co znamená


Pojem Amnézie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Amnézie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Pro další informace o termínu Amnézie zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amnézie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Amnézie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Amnézie na Google.cz

Vyhledat pojem Amnézie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Amnézie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Amnézie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amnézie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Amnézie? resp. jaká je definice termínu Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Hastrman? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.