Co je to?
Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Co to je Tautologie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tautologie

Tautologie je výraz pocházející z řečtiny. Jde o pojem z oblasti logiky, kde označuje složený výrok, který je vždy pravdivý i bez ohledu na pravdivost jednotlivých částí. Jako tautologie se označují například některé z definic.
Existují i nepravé tautologie, což jsou výroky, které mají všechny vlastnosti tautologií, ale pokud se dají do souvislosti s nějakým kontextem, získají konkrétní význam.


Co je to Tautologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tautologie? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tautologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: synonymum, termín, odborné názvosloví, slovo, co znamená, definice, informace, přesný význam, názvosloví, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, wiki, přesný výraz, Filozofie, význam, heslo, co to je


Pojem Tautologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Tautologie

Hledat slovo Tautologie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tautologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Tautologie na Youtube

Vyhledat slovo Tautologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Tautologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Tautologie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tautologie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Tautologie? resp. co znamená slovo Tautologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tautologie, odpověď na dotaz co je to Tautologie?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Pantáta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.