Co je to?
Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Co to je Tautologie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tautologie?

Tautologie je výraz pocházející z řečtiny. Jde o pojem z oblasti logiky, kde označuje složený výrok, který je vždy pravdivý i bez ohledu na pravdivost jednotlivých částí. Jako tautologie se označují například některé z definic.
Existují i nepravé tautologie, což jsou výroky, které mají všechny vlastnosti tautologií, ale pokud se dají do souvislosti s nějakým kontextem, získají konkrétní význam.


Co je to Tautologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tautologie? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tautologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: terminologie, Filozofie, význam pojmu, slovník, co je to Tautologie?, definice, co znamená, význam, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, heslo, přesný význam, Filozofie, informace, co to je, popis


Pojem Tautologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tautologie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tautologie (z řeckého ταυτολογία, tautologia, výpověď o témže) je v logice vždy pravdivý složený výrok. Je pravdivý vždy, bez ohledu na pravdivostní hodnotu jednotlivých částí takového výroku. Příkladem tautologie je výrok: „Buď bude zítra pršet, nebo zítra pršet nebude.“

Hledejte pojem Tautologie v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Tautologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Tautologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Tautologie ve Wikislovníku

Najít heslo Tautologie na Google.cz

Hledat videa s názvem Tautologie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tautologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tautologie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tautologie? resp. jaký je přesný význam slova Tautologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tautologie, odpověď na dotaz co je to Tautologie?. Víte např. kdo to je Jiří Šlitr? Znáte a víte kdo je Druh? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tautologie hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.