Co je to?
Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Co to je Tautologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tautologie?

Tautologie je výraz pocházející z řečtiny. Jde o pojem z oblasti logiky, kde označuje složený výrok, který je vždy pravdivý i bez ohledu na pravdivost jednotlivých částí. Jako tautologie se označují například některé z definic.
Existují i nepravé tautologie, což jsou výroky, které mají všechny vlastnosti tautologií, ale pokud se dají do souvislosti s nějakým kontextem, získají konkrétní význam.


Co je to Tautologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tautologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: slovo, co znamená, synonymum, terminologie, co to je, význam, názvosloví, formulace, slovník, odborný výraz, termín, heslo, co je to Tautologie?, přesný výraz, definice, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Tautologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tautologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tautologie (z řeckého ταυτολογία, tautologia, výpověď o témže) je v logice vždy pravdivý složený výrok. Je pravdivý vždy, bez ohledu na pravdivostní hodnotu jednotlivých částí takového výroku. Příkladem tautologie je výrok: „Buď bude zítra pršet, nebo zítra pršet nebude.“

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Tautologie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tautologie na Youtube

Zkusit najít výraz Tautologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tautologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Tautologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Tautologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tautologie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Tautologie? resp. co přesně znamená slovo Tautologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tautologie, odpověď na dotaz co je to Tautologie?. Víte např. kdo to je Moralista? Znáte a víte kdo je Pantáta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.