Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tautologie. Co znamená pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Co je Tautologie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tautologie

Tautologie je výraz pocházející z řečtiny. Jde o pojem z oblasti logiky, kde označuje složený výrok, který je vždy pravdivý i bez ohledu na pravdivost jednotlivých částí. Jako tautologie se označují například některé z definic.
Existují i nepravé tautologie, což jsou výroky, které mají všechny vlastnosti tautologií, ale pokud se dají do souvislosti s nějakým kontextem, získají konkrétní význam.


Co je to Tautologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tautologie. Co znamená pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Tautologie se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, Tautologie, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, terminologie, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, odborný výraz, formulace, popis, informace, wiki, co to je, definice, co je to Tautologie?


Pojem Tautologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tautologie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tautologie (z řeckého ταυτολογία, tautologia, výpověď o témže) je v logice vždy pravdivý složený výrok. Je pravdivý vždy, bez ohledu na pravdivostní hodnotu jednotlivých částí takového výroku. Příkladem tautologie je výrok: „Buď bude zítra pršet, nebo zítra pršet nebude.“

Další informační zdroje o slovu Tautologie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tautologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Tautologie ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Tautologie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Tautologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Tautologie na Google obrázcích

Zkusit najít termín Tautologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tautologie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tautologie? resp. co znamená Tautologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tautologie, odpověď na dotaz co je to Tautologie?. Víte např. kdo to je Michael Jackson? Znáte a víte kdo je Zayn Malik? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Tautologie i v jiné kategorii než v filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.