Co je to?
Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Co to je Tautologie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tautologie?

Tautologie je výraz pocházející z řečtiny. Jde o pojem z oblasti logiky, kde označuje složený výrok, který je vždy pravdivý i bez ohledu na pravdivost jednotlivých částí. Jako tautologie se označují například některé z definic.
Existují i nepravé tautologie, což jsou výroky, které mají všechny vlastnosti tautologií, ale pokud se dají do souvislosti s nějakým kontextem, získají konkrétní význam.


Co je to Tautologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Tautologie. Co znamená odborný pojem Tautologie z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tautologie můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tautologie je v sekci Filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, přesný význam, heslo, přesný výraz, definice, význam slova, slovník, terminologie, pojem, vysvětlení, informace, význam pojmu, termín, co je to Tautologie?, Tautologie, formulace, synonymum


Pojem Tautologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tautologie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tautologie (z řeckého ταυτολογία, tautologia, výpověď o témže) je v logice vždy pravdivý složený výrok. Je pravdivý vždy, bez ohledu na pravdivostní hodnotu jednotlivých částí takového výroku. Příkladem tautologie je výrok: „Buď bude zítra pršet, nebo zítra pršet nebude.“

Jiné zdroje informací o pojmu Tautologie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tautologie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Tautologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tautologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tautologie na Youtube

Hledat výraz Tautologie na Google.cz

Hledat pojem Tautologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tautologie například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tautologie? resp. co přesně označuje termín Tautologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tautologie, odpověď na dotaz co je to Tautologie?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Satan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.