Co je to?
Výraz, termín, definice slova Yzop. Co znamená odborný pojem Yzop z kategorie Rostliny?

Co je to Yzop? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Yzop

Yzop čili yzop lékařský je název rostliny, patřící do čeledi hluchavkovitých. Jde o polokeř, který přirozeně roste ve Středozemí a ve východní Evropě. U nás se musí pěstovat.
Yzop se používá jako koření a má také léčivé účinky. Má vysoký obsah tříslovin, silic, hořčiny a glykosidů. Příznivě působí při trávicích potížích, nadýmání, účinkuje proti zánětům, dezinfikuje a pomáhá léčit močové cesty.


Co je to Yzop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Yzop. Co znamená odborný pojem Yzop z kategorie Rostliny?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Yzop? s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Yzop je v sekci rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, přesný výraz, význam, názvosloví, informace, termín, co je to Yzop?, rostliny, přesný význam, terminus technicus, Yzop, rostliny, význam pojmu, definice pojmu, heslo, synonymum, definice


Pojem Yzop je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Yzop? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis) je polokeř z čeledi hluchavkovitých. Vyskytuje se ve Středozemí, na východě však až po Kavkaz a Sibiř, v Česku se pěstuje.
Yzop se od starověku používá jako léčivá rostlina a koření, od 10. století se též pěstuje. Obsahuje silice, třísloviny, glykosidy a hořčiny. Má diuretické účinky, mírní trávící obtíže, je vysoce účinný proti zánětům a proti nadýmání. Užívá se jako kloktadlo při suchém kašli, zahlenění a zánětech dýchacích cest; v dýchacích cestách působí dezinfekčně až antibioticky. Podobný účinek se projevuje i při léčbě močových cest.
V gastronomii je používán k dochucování pečeného masa, polévek, omáček, salátů, nakládané zeleniny, paštik a nádivek do drůbeže. Používá se také při výrobě likérů.

Další informace o pojmu Yzop hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Yzop na Google.cz

Hledat videa s názvem Yzop na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Yzop ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Yzop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Yzop ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Yzop ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Yzop například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Yzop? resp. co se přesně ukrývá za slovem Yzop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yzop, odpověď na dotaz co je to Yzop?. Víte např. kdo to je Žokej? Znáte a víte kdo je Brian Jones? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?