Co je to?
Definice výrazu Yzop. Co znamená odborný pojem Yzop z kategorie Rostliny?

Co to je Yzop? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Yzop?

Yzop čili yzop lékařský je název rostliny, patřící do čeledi hluchavkovitých. Jde o polokeř, který přirozeně roste ve Středozemí a ve východní Evropě. U nás se musí pěstovat.
Yzop se používá jako koření a má také léčivé účinky. Má vysoký obsah tříslovin, silic, hořčiny a glykosidů. Příznivě působí při trávicích potížích, nadýmání, účinkuje proti zánětům, dezinfikuje a pomáhá léčit močové cesty.


Co je to Yzop? Význam slova, termín, Definice výrazu Yzop. Co znamená odborný pojem Yzop z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Yzop? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Yzop se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, popis, terminologie, slovo, Rostliny, formulace, odborný výraz, význam pojmu, termín, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, synonymum, co to je, pojem, slovník, Yzop


Pojem Yzop je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Yzop? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis) je polokeř z čeledi hluchavkovitých. Vyskytuje se ve Středozemí, na východě však až po Kavkaz a Sibiř, v Česku se pěstuje.
Yzop se od starověku používá jako léčivá rostlina a koření, od 10. století se též pěstuje. Obsahuje silice, třísloviny, glykosidy a hořčiny. Má diuretické účinky, mírní trávící obtíže, je vysoce účinný proti zánětům a proti nadýmání. Užívá se jako kloktadlo při suchém kašli, zahlenění a zánětech dýchacích cest; v dýchacích cestách působí dezinfekčně až antibioticky. Podobný účinek se projevuje i při léčbě močových cest.
V gastronomii je používán k dochucování pečeného masa, polévek, omáček, salátů, nakládané zeleniny, paštik a nádivek do drůbeže. Používá se také při výrobě likérů.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Yzop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Yzop ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Yzop ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Yzop na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Yzop ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Yzop na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Yzop například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Yzop? resp. co to je Yzop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yzop, odpověď na dotaz co je to Yzop?. Víte např. kdo to je Horský vůdce? Znáte a víte kdo je Archanděl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?