Co je to?
Definice výrazu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Co to je Kombucha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kombucha?

Kombucha je léčebný nápoj známý již od starověku. Pochází z Asie, odkud se rozšířil do dalších zemí. Je znám i pod dalšími názvy, jako je kombuchové víno či čajový kefír. Kromě toho, že je kombuchový nápoj chutný, přisuzují se mu také výrazně příznivé zdravotní účinky. V minulosti se kombucha používala jako lék, později její sláva zanikala, renezanci zažívá v posledních letech.
Nápoj vzniká v roztoku cukru a čaje, ve kterém kombuchová houba žije. Má tvar terčíku a vypadá jako houba. Způsobuje kvašení a po patřičné době tak vznikne kombuchový nápoj.


Co je to Kombucha? Význam slova, termín, Definice výrazu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kombucha s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kombucha patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, wiki, heslo, slovo, terminologie, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, Nápoje, synonymum, Kombucha, formulace, definice, slovník, vysvětlení


Pojem Kombucha je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kombucha? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kombucha (vyslov "kombuča", rusky: чайный гриб, čínsky: 茶菌, korejsky:버섯차, japonsky:紅茶キノコ), je lehce perlivý fermentovaný nápoj vzniklý z oslazeného černého nebo zeleného čaje, který je užíván jako funkční potravina. K fermentaci je užívána symbiotická kolonie bakterií a kvasinek, nazývané též zkratkou SCOBY.

Kombucha v lahvích

Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay
Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Kombucha v následujících zdrojích

Najít slovo Kombucha ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Kombucha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kombucha ve Wikislovníku

Hledat termín Kombucha na Google.cz

Hledat výraz Kombucha ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kombucha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kombucha například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kombucha? resp. co vlastně znamená slovo Kombucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kombucha, odpověď na dotaz co je to Kombucha?. Víte např. kdo to je Ateista? Znáte a víte kdo je Buzna? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?