Co je to?
Definice výrazu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Co to je Kombucha? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kombucha?

Kombucha je léčebný nápoj známý již od starověku. Pochází z Asie, odkud se rozšířil do dalších zemí. Je znám i pod dalšími názvy, jako je kombuchové víno či čajový kefír. Kromě toho, že je kombuchový nápoj chutný, přisuzují se mu také výrazně příznivé zdravotní účinky. V minulosti se kombucha používala jako lék, později její sláva zanikala, renezanci zažívá v posledních letech.
Nápoj vzniká v roztoku cukru a čaje, ve kterém kombuchová houba žije. Má tvar terčíku a vypadá jako houba. Způsobuje kvašení a po patřičné době tak vznikne kombuchový nápoj.


Co je to Kombucha? Význam slova, termín, Definice výrazu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kombucha s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kombucha se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: informace, Nápoje, terminus technicus, wiki, popis, lexikon, odborné názvosloví, Nápoje, definice, co to je, co znamená, přesný význam, význam pojmu, terminologie, heslo, slovník, pojem, termín


Pojem Kombucha je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kombucha? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kombucha (vyslov "kombuča", rusky: чайный гриб, čínsky: 茶菌, korejsky:버섯차, japonsky:紅茶キノコ), je lehce perlivý fermentovaný nápoj vzniklý z oslazeného černého nebo zeleného čaje, který je užíván jako funkční potravina. K fermentaci je užívána symbiotická kolonie bakterií a kvasinek, nazývané též zkratkou SCOBY.

Kombucha v lahvích

Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay
Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Kombucha lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Kombucha ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kombucha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kombucha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Kombucha ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kombucha na Youtube

Vyhledat heslo Kombucha ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kombucha například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kombucha? resp. co znamená slovo Kombucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kombucha, odpověď na dotaz co je to Kombucha?. Víte např. kdo to je Jana Lorencová? Znáte a víte kdo je Buzna? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?