Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Co je Kombucha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kombucha?

Kombucha je léčebný nápoj známý již od starověku. Pochází z Asie, odkud se rozšířil do dalších zemí. Je znám i pod dalšími názvy, jako je kombuchové víno či čajový kefír. Kromě toho, že je kombuchový nápoj chutný, přisuzují se mu také výrazně příznivé zdravotní účinky. V minulosti se kombucha používala jako lék, později její sláva zanikala, renezanci zažívá v posledních letech.
Nápoj vzniká v roztoku cukru a čaje, ve kterém kombuchová houba žije. Má tvar terčíku a vypadá jako houba. Způsobuje kvašení a po patřičné době tak vznikne kombuchový nápoj.


Co je to Kombucha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Kombucha můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kombucha je v kategorii nápoje

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, popis, pojem, význam pojmu, lexikon, co je to Kombucha?, wiki, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, co to je, definice, Kombucha, slovník


Pojem Kombucha je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kombucha píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kombucha (vyslov "kombuča", rusky: чайный гриб, čínsky: 茶菌, korejsky:버섯차, japonsky:紅茶キノコ), je lehce perlivý fermentovaný nápoj vzniklý z oslazeného černého nebo zeleného čaje, který je užíván jako funkční potravina. K fermentaci je užívána symbiotická kolonie bakterií a kvasinek, nazývané též zkratkou SCOBY.

Kombucha v lahvích

Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay
Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Kombucha na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kombucha ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kombucha ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kombucha ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Kombucha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Kombucha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kombucha například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kombucha? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kombucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kombucha, odpověď na dotaz co je to Kombucha?. Víte např. kdo to je Blondýna? Znáte a víte kdo je Petr Suchoň? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kombucha v jiné sekci než nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?