Co je to?
Definice výrazu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Co to je Kombucha? Význam slova

Co znamená termín Kombucha? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kombucha je léčebný nápoj známý již od starověku. Pochází z Asie, odkud se rozšířil do dalších zemí. Je znám i pod dalšími názvy, jako je kombuchové víno či čajový kefír. Kromě toho, že je kombuchový nápoj chutný, přisuzují se mu také výrazně příznivé zdravotní účinky. V minulosti se kombucha používala jako lék, později její sláva zanikala, renezanci zažívá v posledních letech.
Nápoj vzniká v roztoku cukru a čaje, ve kterém kombuchová houba žije. Má tvar terčíku a vypadá jako houba. Způsobuje kvašení a po patřičné době tak vznikne kombuchový nápoj.


Co je to Kombucha? Význam slova, termín, Definice výrazu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Kombucha) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kombucha patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, Nápoje, co je to Kombucha?, co to je, slovník, formulace, Nápoje, Kombucha, odborný výraz, význam, termín, vysvětlení, synonymum, definice, přesný výraz


Pojem Kombucha je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kombucha? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kombucha (vyslov "kombuča", rusky: чайный гриб, čínsky: 茶菌, korejsky:버섯차, japonsky:紅茶キノコ), je lehce perlivý fermentovaný nápoj vzniklý z oslazeného černého nebo zeleného čaje, který je užíván jako funkční potravina. K fermentaci je užívána symbiotická kolonie bakterií a kvasinek, nazývané též zkratkou SCOBY.

Kombucha v lahvích

Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay
Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Kombucha na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kombucha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Kombucha ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kombucha ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kombucha ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kombucha ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kombucha například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kombucha? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kombucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kombucha, odpověď na dotaz co je to Kombucha?. Víte např. kdo to je Průvodce? Znáte a víte kdo je Teta? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kombucha hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?