Co je to?
Definice výrazu, termínu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Co je Kombucha?

Co znamená pojem, definice termínu Kombucha?

Kombucha je léčebný nápoj známý již od starověku. Pochází z Asie, odkud se rozšířil do dalších zemí. Je znám i pod dalšími názvy, jako je kombuchové víno či čajový kefír. Kromě toho, že je kombuchový nápoj chutný, přisuzují se mu také výrazně příznivé zdravotní účinky. V minulosti se kombucha používala jako lék, později její sláva zanikala, renezanci zažívá v posledních letech.
Nápoj vzniká v roztoku cukru a čaje, ve kterém kombuchová houba žije. Má tvar terčíku a vypadá jako houba. Způsobuje kvašení a po patřičné době tak vznikne kombuchový nápoj.


Co je to Kombucha? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kombucha. Co znamená odborný pojem Kombucha z kategorie Nápoje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kombucha se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Kombucha je v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam, wiki, co to je, nápoje, vysvětlení, synonymum, přesný výraz, nápoje, pojem, terminologie, definice, Kombucha, význam slova, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, slovo, popis


Pojem Kombucha je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kombucha? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kombucha (vyslov "kombuča", rusky: чайный гриб, čínsky: 茶菌, korejsky:버섯차, japonsky:紅茶キノコ), je lehce perlivý fermentovaný nápoj vzniklý z oslazeného černého nebo zeleného čaje, který je užíván jako funkční potravina. K fermentaci je užívána symbiotická kolonie bakterií a kvasinek, nazývané též zkratkou SCOBY.

Kombucha v lahvích

Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay
Kombucha v lahvích. Autor: Melanie Rodriguez, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Kombucha

Hledat slovo Kombucha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Kombucha ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kombucha ve Wikizdrojích

Hledat frázi Kombucha na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Kombucha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Kombucha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kombucha například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kombucha? resp. jaký je význam slova Kombucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kombucha, odpověď na dotaz co je to Kombucha?. Víte např. kdo to je Cellista? Znáte a víte kdo je Věra Tichánková? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Barevná sklenička, kombucha, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?