Co je to?
Definice výrazu Bombardino. Co znamená odborný pojem Bombardino z kategorie Nápoje?

Co je Bombardino? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bombardino?

Bombardino je pojmenování tradičního vaječného likéru doplněného mlékem a alkoholem. Tradiční receptura vznikla ve městě Livigno v 19. století. Název bombardino ml podle pověstí vzniknout tak, že restauratér na horské chatě měl hostům připravit nápoj na zahřátí. Jeden z hostů se dožadoval speciálního nápoje, takže restauratér smíchal různé ingredience a dva alkoholické nápoje. Po ochutnání měl host zvolat, že nápoj je bomba, a odtud tedy název bombardino. Bombardino je oblíbené zejména v horských oblastech Itálie, jako jsou například Dolomity, kde je se podává hlavně ve skiareálech a horských chatách. Jeho teplý a lahodný charakter ho činí oblíbeným nápojem pro zahřátí v chladných zimních měsících.
Vaječný likér, který se používá při výrobě bombardina, je sladký a krémový nápoj vyrobený z vaječných žloutků, cukru a alkoholu, obvykle rumu. Tento likér dodává bombardinu sladkou chuť a krémovou texturu. Kromě toho se přidává i whisky. Vaječný likér a whisky se smíchají dohromady ve správném poměru a pak se zahřívají. Horké mléko se přidává do směsi alkoholu a důkladně se promíchává. Někdy se na vrchol nápoje přidává šlehačka, která se posype čokoládou nebo skořicí, aby se bombardinu dodal dekorativní prvek.


Co je to Bombardino? Význam slova, termín, Definice výrazu Bombardino. Co znamená odborný pojem Bombardino z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bombardino můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Bombardino je v sekci nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, synonymum, wiki, názvosloví, co to je, definice, formulace, termín, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, terminus technicus, terminologie, nápoje, slovník, přesný výraz, slovo


Pojem Bombardino je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Bombardino

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bombardino ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bombardino ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Bombardino ve Wikislovníku

Hledat pojem Bombardino na Google.cz

Hledat videa s názvem Bombardino na Youtube

Zkusit najít heslo Bombardino ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bombardino například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bombardino? resp. co to je Bombardino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bombardino, odpověď na dotaz co je to Bombardino?. Víte např. kdo to je Pavel Roth? Znáte a víte kdo je Billie Jean King? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Bombardino i v jiné sekci než je kategorie nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.