Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bombardino. Co znamená pojem Bombardino z kategorie Nápoje?

Co je Bombardino?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bombardino

Bombardino je pojmenování tradičního vaječného likéru doplněného mlékem a alkoholem. Tradiční receptura vznikla ve městě Livigno v 19. století. Název bombardino ml podle pověstí vzniknout tak, že restauratér na horské chatě měl hostům připravit nápoj na zahřátí. Jeden z hostů se dožadoval speciálního nápoje, takže restauratér smíchal různé ingredience a dva alkoholické nápoje. Po ochutnání měl host zvolat, že nápoj je bomba, a odtud tedy název bombardino. Bombardino je oblíbené zejména v horských oblastech Itálie, jako jsou například Dolomity, kde je se podává hlavně ve skiareálech a horských chatách. Jeho teplý a lahodný charakter ho činí oblíbeným nápojem pro zahřátí v chladných zimních měsících.
Vaječný likér, který se používá při výrobě bombardina, je sladký a krémový nápoj vyrobený z vaječných žloutků, cukru a alkoholu, obvykle rumu. Tento likér dodává bombardinu sladkou chuť a krémovou texturu. Kromě toho se přidává i whisky. Vaječný likér a whisky se smíchají dohromady ve správném poměru a pak se zahřívají. Horké mléko se přidává do směsi alkoholu a důkladně se promíchává. Někdy se na vrchol nápoje přidává šlehačka, která se posype čokoládou nebo skořicí, aby se bombardinu dodal dekorativní prvek.


Co je to Bombardino? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bombardino. Co znamená pojem Bombardino z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Bombardino se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: lexikon, slovník, význam slova, nápoje, přesný význam, co je to Bombardino?, synonymum, heslo, informace, formulace, popis, názvosloví, nápoje, pojem, vysvětlení, slovo, význam, terminologie


Pojem Bombardino je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Bombardino hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Bombardino ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Bombardino na Youtube

Hledat heslo Bombardino ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Bombardino ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bombardino ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Bombardino na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bombardino například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teďka již bezesporu víte co znamená Bombardino? resp. jaký je význam pojmu Bombardino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bombardino, odpověď na dotaz co je to Bombardino?. Víte např. kdo to je Rasista? Znáte a víte kdo je Tilda Swinton? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Bombardino i v jiné sekci než je kategorie nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Karafa, váza, bombardino, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.