Co je to?
Výraz, termín, definice slova Segway. Co znamená odborný pojem Segway z kategorie Technika?

Co je to Segway? Význam slova

Co znamená termín Segway? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Segway je dvoukolový vozík, ve kterém jede pouze jeden pasažér. Má velmi jednoduché ovládání, stačí pohyb pasažérova těla. Tento dopravní prostředek je zcela bezpečný, ze segway není možné vypadnout. Náklonem dopředu se segway rozjede rychleji, zakloněním dozadu zpomalí a zastaví. Pro zatočení stačí náklon na patřičnou stranu. Pohonem je elektromotor, stabilita je zajištěna gyroskopy, z nichž se zasílají informace mikroprocesoru. Ten pak zajišťuje rovnováhu.


Co je to Segway? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Segway. Co znamená odborný pojem Segway z kategorie Technika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Segway? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Segway je v kategorii technika

Klíčová slova: popis, wiki, slovník, význam pojmu, význam, slovo, synonymum, co je to Segway?, Segway, terminus technicus, význam slova, definice pojmu, odborný výraz, definice, formulace, pojem, názvosloví, přesný význam


Pojem Segway je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Segway? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Segway [segvej], přesněji Segway PT (Personal Transporter), je dvoukolový elektrický dopravní prostředek pro jednu osobu a přiměřený náklad, využívající ke svému pohybu dynamické stabilizace. Vynalezl jej americký podnikatel a vynálezce Dean Kamen. Vyrábí je od roku 2001 firma Segway Inc. v New Hampshire v USA. Elektromotory pohánějící vozidlo jsou napájeny Ni-MH nebo Li-ion akumulátory. Díky akumulátorovému pohonu je velmi tiché a nevytváří spalovací zplodiny. Stabilitu ve vzpřímené poloze zajišťuje soustava gyroskopických senzorů řízená mikroprocesorem, která 100× za sekundu vyhodnocuje polohu základny a na základě těchto informací ovládá stabilizační elektromotory tak, aby byla plošina neustále v rovině. Segway dosahuje maximální rychlosti až 20 km/h. Nové modely mají i bezdrátový ovladač s vlastním zabezpečovacím režimem.

Jiné zdroje informací o pojmu Segway

Hledat výraz Segway ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Segway ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Segway ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Segway na Youtube

Zkusit najít výraz Segway ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Segway ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Segway například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Segway? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Segway? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Segway, odpověď na dotaz co je to Segway?. Víte např. kdo to je Leoš Stránský? Znáte a víte kdo je Ivanka Trumpová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.