Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Co to je Segway? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Segway

Segway je dvoukolový vozík, ve kterém jede pouze jeden pasažér. Má velmi jednoduché ovládání, stačí pohyb pasažérova těla. Tento dopravní prostředek je zcela bezpečný, ze segway není možné vypadnout. Náklonem dopředu se segway rozjede rychleji, zakloněním dozadu zpomalí a zastaví. Pro zatočení stačí náklon na patřičnou stranu. Pohonem je elektromotor, stabilita je zajištěna gyroskopy, z nichž se zasílají informace mikroprocesoru. Ten pak zajišťuje rovnováhu.


Co je to Segway? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Segway? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Segway je v kategorii Technika

Klíčová slova: odborný výraz, informace, co je to Segway?, Segway, lexikon, přesný význam, co to je, slovník, přesný výraz, termín, Technika, vysvětlení, pojem, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, slovo, terminus technicus


Pojem Segway je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Segway? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Segway [segvej], přesněji Segway PT (Personal Transporter), je dvoukolový elektrický dopravní prostředek pro jednu osobu a přiměřený náklad, využívající ke svému pohybu dynamické stabilizace. Vynalezl jej americký podnikatel a vynálezce Dean Kamen. Vyrábí je od roku 2001 firma Segway Inc. v New Hampshire v USA. Elektromotory pohánějící vozidlo jsou napájeny Ni-MH nebo Li-ion akumulátory. Díky akumulátorovému pohonu je velmi tiché a nevytváří spalovací zplodiny. Stabilitu ve vzpřímené poloze zajišťuje soustava gyroskopických senzorů řízená mikroprocesorem, která 100× za sekundu vyhodnocuje polohu základny a na základě těchto informací ovládá stabilizační elektromotory tak, aby byla plošina neustále v rovině. Segway dosahuje maximální rychlosti až 20 km/h. Nové modely mají i bezdrátový ovladač s vlastním zabezpečovacím režimem.

Pro více informací o heslu Segway zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Segway ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Segway ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Segway ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Segway ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Segway ve Wikimedia Commons

Najít slovo Segway ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Segway například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Segway? resp. co označuje slovo Segway? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Segway, odpověď na dotaz co je to Segway?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Lubomír Zaorálek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Segway hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.