Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pověst. Co znamená pojem Pověst z kategorie Literatura?

Co je Pověst?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pověst?

Pověst je literární epický útvar související s lidovou slovesností. Pověst může být dvojího druhu, to sice buď prozaická nebo poetická.
Pověst vznikala vždy na základě pravdivé události, čímž se liší od pohádky. Protože se však šíří ústně mezi lidmi po mnoha generací, tak postupně ztrácí na objektivitě. Každý vypravěč si k jejímu obsahu totiž něco přidá, udělá ji zajímavější.
Pověst je vždy spjata s určitou časovou i místní lokalitou.


Co je to Pověst? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pověst. Co znamená pojem Pověst z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pověst? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Pověst se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: co to je, názvosloví, heslo, pojem, co je to Pověst?, odborný výraz, význam slova, přesný výraz, synonymum, terminus technicus, literatura, význam, co znamená, Pověst, formulace, informace, vysvětlení, terminologie


Pojem Pověst je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pověst? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pověst je epický útvar lidové slovesnosti. Běžně se vyskytuje v próze, zvláště v období romantismu se vyskytovala i ve verších. Pověst je chápána jako záznam o reálné události; text obsahuje zmínky o konkrétním místě a době, příp. o historicky doložených osobách (král, císař, poustevník atd.). Některé pověsti obsahují skutečnou historickou dataci událostí a lze je chápat jako pomyslný záznam historické události; skutečným a pravdivým záznamem reálné historické události však nejsou a je třeba je vždy vnímat primárně jako uměleckou fikci.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Pověst na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pověst ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Pověst ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Pověst ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Pověst ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pověst ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pověst například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Pověst? resp. co je to Pověst? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pověst, odpověď na dotaz co je to Pověst?. Víte např. kdo to je Herbert Slavík? Znáte a víte kdo je Herobrine? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Poznámky v kalendáři, pověst, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.