Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Co je to Pověst? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pověst

Pověst je literární epický útvar související s lidovou slovesností. Pověst může být dvojího druhu, to sice buď prozaická nebo poetická.
Pověst vznikala vždy na základě pravdivé události, čímž se liší od pohádky. Protože se však šíří ústně mezi lidmi po mnoha generací, tak postupně ztrácí na objektivitě. Každý vypravěč si k jejímu obsahu totiž něco přidá, udělá ji zajímavější.
Pověst je vždy spjata s určitou časovou i místní lokalitou.


Co je to Pověst? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pověst s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pověst se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, lexikon, wiki, co znamená, synonymum, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, význam, formulace, slovník, odborné názvosloví, vysvětlení, Literatura, terminus technicus, Literatura, terminologie, popis


Pojem Pověst je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pověst? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pověst je epický útvar lidové slovesnosti. Běžně se vyskytuje v próze, zvláště v období romantismu se vyskytovala i ve verších. Pověst je chápána jako záznam o reálné události; text obsahuje zmínky o konkrétním místě a době, příp. o historicky doložených osobách (král, císař, poustevník atd.). Některé pověsti obsahují skutečnou historickou dataci událostí a lze je chápat jako pomyslný záznam historické události; skutečným a pravdivým záznamem reálné historické události však nejsou a je třeba je vždy vnímat primárně jako uměleckou fikci.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Pověst ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pověst ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pověst ve Wikislovníku

Hledat výraz Pověst ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pověst ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pověst na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pověst například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pověst? resp. co přesně označuje termín Pověst? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pověst, odpověď na dotaz co je to Pověst?. Víte např. kdo to je Lenoch? Znáte a víte kdo je Herobrine? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Pověst i v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.