Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pověst. Co znamená pojem Pověst z kategorie Literatura?

Co je Pověst? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pověst

Pověst je literární epický útvar související s lidovou slovesností. Pověst může být dvojího druhu, to sice buď prozaická nebo poetická.
Pověst vznikala vždy na základě pravdivé události, čímž se liší od pohádky. Protože se však šíří ústně mezi lidmi po mnoha generací, tak postupně ztrácí na objektivitě. Každý vypravěč si k jejímu obsahu totiž něco přidá, udělá ji zajímavější.
Pověst je vždy spjata s určitou časovou i místní lokalitou.


Co je to Pověst? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pověst. Co znamená pojem Pověst z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Pověst patří do sekce literatura

Klíčová slova: co to je, slovo, wiki, formulace, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, význam slova, význam pojmu, význam, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, přesný význam, termín, informace, lexikon, literatura


Pojem Pověst je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pověst? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pověst je epický útvar lidové slovesnosti. Běžně se vyskytuje v próze, zvláště v období romantismu se vyskytovala i ve verších. Pověst je chápána jako záznam o reálné události; text obsahuje zmínky o konkrétním místě a době, příp. o historicky doložených osobách (král, císař, poustevník atd.). Některé pověsti obsahují skutečnou historickou dataci událostí a lze je chápat jako pomyslný záznam historické události; skutečným a pravdivým záznamem reálné historické události však nejsou a je třeba je vždy vnímat primárně jako uměleckou fikci.

Hledejte výraz Pověst v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pověst ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Pověst ve vyhledávači Yandex

Najít termín Pověst ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pověst ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Pověst ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Pověst ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pověst například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pověst? resp. co znamená výraz Pověst? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pověst, odpověď na dotaz co je to Pověst?. Víte např. kdo to je Republikán? Znáte a víte kdo je Herobrine? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.