Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Co je to Pověst? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pověst?

Pověst je literární epický útvar související s lidovou slovesností. Pověst může být dvojího druhu, to sice buď prozaická nebo poetická.
Pověst vznikala vždy na základě pravdivé události, čímž se liší od pohádky. Protože se však šíří ústně mezi lidmi po mnoha generací, tak postupně ztrácí na objektivitě. Každý vypravěč si k jejímu obsahu totiž něco přidá, udělá ji zajímavější.
Pověst je vždy spjata s určitou časovou i místní lokalitou.


Co je to Pověst? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pověst. Co znamená odborný pojem Pověst z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pověst? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Pověst je v kategorii literatura

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, informace, význam, terminus technicus, přesný výraz, význam pojmu, slovo, terminologie, Pověst, co je to Pověst?, definice, literatura, popis, význam slova, synonymum, pojem, heslo


Pojem Pověst je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pověst?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pověst je epický útvar lidové slovesnosti. Běžně se vyskytuje v próze, zvláště v období romantismu se vyskytovala i ve verších. Pověst je chápána jako záznam o reálné události; text obsahuje zmínky o konkrétním místě a době, příp. o historicky doložených osobách (král, císař, poustevník atd.). Některé pověsti obsahují skutečnou historickou dataci událostí a lze je chápat jako pomyslný záznam historické události; skutečným a pravdivým záznamem reálné historické události však nejsou a je třeba je vždy vnímat primárně jako uměleckou fikci.

Hledejte pojem Pověst v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Pověst ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pověst ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Pověst ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pověst na Youtube

Zkusit najít pojem Pověst ve Wikislovníku

Najít slovo Pověst ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pověst například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pověst? resp. co znamená Pověst? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pověst, odpověď na dotaz co je to Pověst?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Herobrine? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.