Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Důlčík. Co znamená pojem Důlčík z kategorie Nástroje?

Co to je Důlčík? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Důlčík?

Důlčík, jinak také důlkovač, je jedním z druhů razidel. Jde o ruční nástroj, využívaný k přesnému označení středu díry. Při vrtání slouží k zachycení vrtáku, a to jak u stojanových, tak i ručních vrtaček. Jednoduché důlčíky mají broušený kuželový hrot a klepe se na ně kladivem. Existují také automatické důlčíky s pružinou, které vyžadují pouze stisk rukou, kladivo není potřeba. Ruční značkování je pak stejnoměrné. K úderu dochází pomocí pružiny, která se uvolní zatlačením na hlavici s vroubky. Síla úderu se nastavuje pootočením lavice, pohybuje se od 11 do 22 kg.
Důlčík s pružinou bývá obvykle chromovaný a opatřený plastovým krytem, který chrání dlaň. Samotné razidlo se zhotovuje z tažené oceli vysoké kvality a má úderník pro kladivo. Jedno razidlo bývá použito pro řádek značeného textu. Automatický důlčík má hrot, který lze zaměnit za nejrůznější nástavce. Použití je široké, často jde o osobní značky, provedené kontroly a podobně.


Co je to Důlčík? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Důlčík. Co znamená pojem Důlčík z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Důlčík s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Důlčík patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, Důlčík, význam, lexikon, Nástroje, přesný význam, význam slova, Nástroje, definice, názvosloví, přesný výraz, termín, informace, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki


Pojem Důlčík je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Důlčík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Důlčík ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Důlčík na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důlčík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Důlčík ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Důlčík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Důlčík například ve Wikipedii, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Důlčík? resp. co označuje slovo Důlčík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důlčík, odpověď na dotaz co je to Důlčík?. Víte např. kdo to je Jan Hřebejk? Znáte a víte kdo je Jana Bobošíková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!