Co je to?
Výraz, termín, definice slova Důlčík. Co znamená odborný pojem Důlčík z kategorie Nástroje?

Co je to Důlčík? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Důlčík

Důlčík, jinak také důlkovač, je jedním z druhů razidel. Jde o ruční nástroj, využívaný k přesnému označení středu díry. Při vrtání slouží k zachycení vrtáku, a to jak u stojanových, tak i ručních vrtaček. Jednoduché důlčíky mají broušený kuželový hrot a klepe se na ně kladivem. Existují také automatické důlčíky s pružinou, které vyžadují pouze stisk rukou, kladivo není potřeba. Ruční značkování je pak stejnoměrné. K úderu dochází pomocí pružiny, která se uvolní zatlačením na hlavici s vroubky. Síla úderu se nastavuje pootočením lavice, pohybuje se od 11 do 22 kg.
Důlčík s pružinou bývá obvykle chromovaný a opatřený plastovým krytem, který chrání dlaň. Samotné razidlo se zhotovuje z tažené oceli vysoké kvality a má úderník pro kladivo. Jedno razidlo bývá použito pro řádek značeného textu. Automatický důlčík má hrot, který lze zaměnit za nejrůznější nástavce. Použití je široké, často jde o osobní značky, provedené kontroly a podobně.


Co je to Důlčík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Důlčík. Co znamená odborný pojem Důlčík z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Důlčík s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Důlčík patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: co to je, význam, slovo, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, wiki, termín, popis, vysvětlení, nástroje, definice, lexikon, význam slova, Důlčík


Pojem Důlčík je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Důlčík? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důlčík, též důlkovač (slangově kilner, slovensky jamkár), je ruční nástroj používaný pro označení přesného středu díry a pro zachycení vrtáku, při vrtání stojanovou i ruční vrtačkou. Důlčíky s broušeným kuželovým hrotem jsou buď obyčejné, na něž se klepne kladivem, nebo automatické s pružinou, které se pouze stisknou rukou.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důlčík ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Důlčík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Důlčík na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důlčík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Důlčík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Důlčík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Důlčík například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Důlčík? resp. co znamená výraz Důlčík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důlčík, odpověď na dotaz co je to Důlčík?. Víte např. kdo to je Daniel Takáč? Znáte a víte kdo je Aleš Valenta? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!