Co je to?
Odborný výraz, definice slova Důlčík. Co znamená slovo Důlčík z kategorie Nástroje?

Co je Důlčík? Definice pojmu

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Důlčík

Důlčík, jinak také důlkovač, je jedním z druhů razidel. Jde o ruční nástroj, využívaný k přesnému označení středu díry. Při vrtání slouží k zachycení vrtáku, a to jak u stojanových, tak i ručních vrtaček. Jednoduché důlčíky mají broušený kuželový hrot a klepe se na ně kladivem. Existují také automatické důlčíky s pružinou, které vyžadují pouze stisk rukou, kladivo není potřeba. Ruční značkování je pak stejnoměrné. K úderu dochází pomocí pružiny, která se uvolní zatlačením na hlavici s vroubky. Síla úderu se nastavuje pootočením lavice, pohybuje se od 11 do 22 kg.
Důlčík s pružinou bývá obvykle chromovaný a opatřený plastovým krytem, který chrání dlaň. Samotné razidlo se zhotovuje z tažené oceli vysoké kvality a má úderník pro kladivo. Jedno razidlo bývá použito pro řádek značeného textu. Automatický důlčík má hrot, který lze zaměnit za nejrůznější nástavce. Použití je široké, často jde o osobní značky, provedené kontroly a podobně.


Co je to Důlčík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Důlčík. Co znamená slovo Důlčík z kategorie Nástroje?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Důlčík) můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Důlčík patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: popis, odborný výraz, slovo, terminus technicus, co to je, definice pojmu, význam slova, nástroje, wiki, význam pojmu, formulace, slovník, definice, heslo, pojem, lexikon, termín, odborné názvosloví


Pojem Důlčík je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Důlčík? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důlčík, též důlkovač (slangově kilner, slovensky jamkár), je ruční nástroj používaný pro označení přesného středu díry a pro zachycení vrtáku, při vrtání stojanovou i ruční vrtačkou. Důlčíky s broušeným kuželovým hrotem jsou buď obyčejné, na něž se klepne kladivem, nebo automatické s pružinou, které se pouze stisknou rukou.

Další informační zdroje o slovu Důlčík

Hledat výraz Důlčík ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Důlčík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Důlčík na Google obrázcích

Zkusit najít termín Důlčík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Důlčík na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důlčík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Důlčík například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Důlčík? resp. jaký je význam slova Důlčík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důlčík, odpověď na dotaz co je to Důlčík?. Víte např. kdo to je Houslista? Znáte a víte kdo je Ezop? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!