Co je to?
Definice výrazu Důlčík. Co znamená odborný pojem Důlčík z kategorie Nástroje?

Co to je Důlčík? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Důlčík?

Důlčík, jinak také důlkovač, je jedním z druhů razidel. Jde o ruční nástroj, využívaný k přesnému označení středu díry. Při vrtání slouží k zachycení vrtáku, a to jak u stojanových, tak i ručních vrtaček. Jednoduché důlčíky mají broušený kuželový hrot a klepe se na ně kladivem. Existují také automatické důlčíky s pružinou, které vyžadují pouze stisk rukou, kladivo není potřeba. Ruční značkování je pak stejnoměrné. K úderu dochází pomocí pružiny, která se uvolní zatlačením na hlavici s vroubky. Síla úderu se nastavuje pootočením lavice, pohybuje se od 11 do 22 kg.
Důlčík s pružinou bývá obvykle chromovaný a opatřený plastovým krytem, který chrání dlaň. Samotné razidlo se zhotovuje z tažené oceli vysoké kvality a má úderník pro kladivo. Jedno razidlo bývá použito pro řádek značeného textu. Automatický důlčík má hrot, který lze zaměnit za nejrůznější nástavce. Použití je široké, často jde o osobní značky, provedené kontroly a podobně.


Co je to Důlčík? Význam slova, termín, Definice výrazu Důlčík. Co znamená odborný pojem Důlčík z kategorie Nástroje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Důlčík je v kategorii nástroje

Klíčová slova: nástroje, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, nástroje, význam slova, lexikon, informace, vysvětlení, Důlčík, pojem, formulace, odborné názvosloví, význam, slovník, synonymum, popis, definice pojmu


Pojem Důlčík je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Důlčík? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Důlčík, též důlkovač (slangově kilner, slovensky jamkár), je ruční nástroj používaný pro označení přesného středu díry a pro zachycení vrtáku, při vrtání stojanovou i ruční vrtačkou. Důlčíky s broušeným kuželovým hrotem jsou buď obyčejné, na něž se klepne kladivem, nebo automatické s pružinou, které se pouze stisknou rukou.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Důlčík na Google.cz

Hledat pojem Důlčík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Důlčík ve vyhledávači Qwant

Najít termín Důlčík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Důlčík na Youtube

Hledat slovo Důlčík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Důlčík například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Důlčík? resp. co přesně znamená slovo Důlčík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důlčík, odpověď na dotaz co je to Důlčík?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Koncipient? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!