Co je to?
Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Co to je Glukagon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Glukagon

Glukagon je druh hormonu, který vzniká v pankreatu v Langerhansových ostrůvcích. Svými účinky je opakem inzulínu. Když poklesne hladina krevního cukru, glukagon vyvolá reakci jater, a ta vyplaví glykogen – tedy glukózu. Současně se spustí tvorba ketolátek, které dodají energii.
Diabetici používají glykagon také jako lék. Jeho aplikace probíhá buď do podkoží nebo do svalu.


Co je to Glukagon? Význam slova, termín, Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Glukagon? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Glukagon je v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice, vysvětlení, popis, lexikon, význam, co znamená, heslo, význam pojmu, pojem, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, význam slova, terminologie, termín, co je to Glukagon?, definice pojmu, přesný význam


Pojem Glukagon je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Glukagon lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Glukagon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Glukagon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Glukagon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Glukagon na Youtube

Najít slovo Glukagon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glukagon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Glukagon například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Glukagon? resp. co přesně znamená slovo Glukagon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glukagon, odpověď na dotaz co je to Glukagon?. Víte např. kdo to je Kopilot? Znáte a víte kdo je Baron? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?