Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glukagon. Co znamená pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Co je to Glukagon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Glukagon

Glukagon je druh hormonu, který vzniká v pankreatu v Langerhansových ostrůvcích. Svými účinky je opakem inzulínu. Když poklesne hladina krevního cukru, glukagon vyvolá reakci jater, a ta vyplaví glykogen – tedy glukózu. Současně se spustí tvorba ketolátek, které dodají energii.
Diabetici používají glykagon také jako lék. Jeho aplikace probíhá buď do podkoží nebo do svalu.


Co je to Glukagon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Glukagon. Co znamená pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Glukagon sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Glukagon je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lexikon, lékařství, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, informace, slovník, Glukagon, přesný význam, co to je, lékařství, slovo, názvosloví, definice, synonymum


Pojem Glukagon je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Glukagon můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glukagon je polypeptidický hormon produkovaný alfa buňkami slinivky břišní, který působí proti účinkům inzulinu (antagonista inzulinu), čímž udržuje u člověka vyrovnanou hladinu glykémie. Tím předchází těžké hypoglykémii, a tak zabezpečuje neustálou výživu životně důležitých orgánů. Hlavním stimulátorem sekrece glukagonu je hypoglykémie, což znamená snížení koncentrace glukózy v krvi.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít frázi Glukagon na Google.cz

Najít termín Glukagon ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glukagon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Glukagon ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Glukagon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Glukagon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glukagon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Glukagon? resp. co znamená Glukagon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glukagon, odpověď na dotaz co je to Glukagon?. Víte např. kdo to je Jan Žižka? Znáte a víte kdo je Marie Kyselková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Glukagon i v jiné kategorii než je sekce lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?