Co je to?
Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Co to je Glukagon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Glukagon

Glukagon je druh hormonu, který vzniká v pankreatu v Langerhansových ostrůvcích. Svými účinky je opakem inzulínu. Když poklesne hladina krevního cukru, glukagon vyvolá reakci jater, a ta vyplaví glykogen – tedy glukózu. Současně se spustí tvorba ketolátek, které dodají energii.
Diabetici používají glykagon také jako lék. Jeho aplikace probíhá buď do podkoží nebo do svalu.


Co je to Glukagon? Význam slova, termín, Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Glukagon patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, Lékařství, informace, přesný význam, význam pojmu, význam, co to je, synonymum, Lékařství, heslo, co znamená, termín, vysvětlení, pojem, formulace, popis, slovník


Pojem Glukagon je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glukagon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Glukagon je polypeptidický hormon produkovaný alfa buňkami slinivky břišní, který působí proti účinkům inzulinu (antagonista inzulinu), čímž udržuje u člověka vyrovnanou hladinu glykémie. Tím předchází těžké hypoglykémii, a tak zabezpečuje neustálou výživu životně důležitých orgánů. Hlavním stimulátorem sekrece glukagonu je hypoglykémie, což znamená snížení koncentrace glukózy v krvi.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Glukagon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Glukagon na Youtube

Vyhledat slovo Glukagon na Google.cz

Najít pojem Glukagon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glukagon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Glukagon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Glukagon například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Glukagon? resp. jaký je význam pojmu Glukagon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glukagon, odpověď na dotaz co je to Glukagon?. Víte např. kdo to je Konduktér? Znáte a víte kdo je Baron? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?