Co je to?
Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Co to je Glukagon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Glukagon?

Glukagon je druh hormonu, který vzniká v pankreatu v Langerhansových ostrůvcích. Svými účinky je opakem inzulínu. Když poklesne hladina krevního cukru, glukagon vyvolá reakci jater, a ta vyplaví glykogen – tedy glukózu. Současně se spustí tvorba ketolátek, které dodají energii.
Diabetici používají glykagon také jako lék. Jeho aplikace probíhá buď do podkoží nebo do svalu.


Co je to Glukagon? Význam slova, termín, Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Glukagon se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam, lexikon, heslo, terminus technicus, definice, co je to Glukagon?, odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, Lékařství, význam pojmu, terminologie, pojem, přesný význam, popis, vysvětlení, definice pojmu, co znamená


Pojem Glukagon je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glukagon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glukagon je polypeptidický hormon produkovaný alfa buňkami slinivky břišní, který působí proti účinkům inzulinu (antagonista inzulinu), čímž udržuje u člověka vyrovnanou hladinu glykémie. Tím předchází těžké hypoglykémii, a tak zabezpečuje neustálou výživu životně důležitých orgánů. Hlavním stimulátorem sekrece glukagonu je hypoglykémie, což znamená snížení koncentrace glukózy v krvi.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glukagon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Glukagon ve Wikislovníku

Najít výraz Glukagon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Glukagon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Glukagon na Google.cz

Hledat videa s názvem Glukagon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Glukagon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Glukagon? resp. jaká je definice slova Glukagon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glukagon, odpověď na dotaz co je to Glukagon?. Víte např. kdo to je Jaroslav Flegr? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?