Co je to?
Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Co to je Glukagon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Glukagon

Glukagon je druh hormonu, který vzniká v pankreatu v Langerhansových ostrůvcích. Svými účinky je opakem inzulínu. Když poklesne hladina krevního cukru, glukagon vyvolá reakci jater, a ta vyplaví glykogen – tedy glukózu. Současně se spustí tvorba ketolátek, které dodají energii.
Diabetici používají glykagon také jako lék. Jeho aplikace probíhá buď do podkoží nebo do svalu.


Co je to Glukagon? Význam slova, termín, Definice výrazu Glukagon. Co znamená odborný pojem Glukagon z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Glukagon s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Glukagon se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, wiki, co je to Glukagon?, odborné názvosloví, termín, význam slova, formulace, lexikon, terminus technicus, definice, přesný význam, terminologie, odborný výraz, názvosloví, co to je, přesný výraz, Lékařství, Glukagon


Pojem Glukagon je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glukagon? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Glukagon je polypeptidický hormon produkovaný alfa buňkami slinivky břišní, který působí proti účinkům inzulinu (antagonista inzulinu), čímž udržuje u člověka vyrovnanou hladinu glykémie. Tím předchází těžké hypoglykémii, a tak zabezpečuje neustálou výživu životně důležitých orgánů. Hlavním stimulátorem sekrece glukagonu je hypoglykémie, což znamená snížení koncentrace glukózy v krvi.

Jiné informační zdroje o pojmu Glukagon

Vyhledat termín Glukagon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Glukagon ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Glukagon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Glukagon ve Wikizdrojích

Najít pojem Glukagon ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Glukagon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Glukagon například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Glukagon? resp. jaký je význam slova Glukagon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glukagon, odpověď na dotaz co je to Glukagon?. Víte např. kdo to je Novak Djoković? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Glukagon i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?