Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žlutá karta. Co znamená odborný pojem Žlutá karta z kategorie Sport?

Co je to Žlutá karta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Žlutá karta?

Žlutá karta je pojem z oblasti kolektivních i individuálních sportů. Používá se například v házené, fotbale, ragby, šermu a v dalších sportech. Slouží jako signál rozhodčího, který jím napomíná hráče za některý z méně závažných prohřešků. Nejedná se však o prohřešek, který by bylo možno přejít. Autorem myšlenky žluté karty je fotbalový anglický rozhodčí Ken Aston. Obvyklým důvodem pro udělení žluté karty je faul vážnějšího charakteru, chování považované za nesportovní.
Ve fotbale se často jedná o hraní rukou a mimo pokutové území nebo v případě, že hráč protestuje proti tomu, jak rozhodl rozhodčí. V průběhu utkání lze obdržet pouze dvě žluté karty, pak dostane hráč okamžitě červenou kartu a to znamená vyloučení. Některé soutěže mají v pravidlech určeno, že pokud hráč obdrží určitý počet žlutých karet, dostane trest buď ve formě peněžní pokuty nebo zákazu nastoupit do následujícího zápasu nebo zápasů.


Co je to Žlutá karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žlutá karta. Co znamená odborný pojem Žlutá karta z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Žlutá karta s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Žlutá karta se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: Žlutá karta, význam, slovník, terminologie, co je to Žlutá karta?, slovo, přesný výraz, termín, sport, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, wiki, pojem, sport, názvosloví, co to je, význam pojmu


Pojem Žlutá karta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žlutá karta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žlutá karta se používá v kolektivních sportech (např. ve fotbale, házené, či ragby) ale i individuálních sportech (např. sportovní šerm) k signalizaci napomenutí hráče či trenéra rozhodčím za některý méně závažný, ne však zanedbatelný prohřešek. Kartu vymyslel anglický fotbalový rozhodčí Ken Aston.
Žlutá karta se uděluje zpravidla za vážnější faul (za surovou hru se uděluje červená karta), nesportovní chování, ve fotbale též za hraní rukou mimo pokutové území (ne však vždy; někdy se přestupek obejde bez karty, jindy zas hráč dostane rovnou červenou kartu a je vyloučen). Žlutou kartu je rovněž možné udělit za protesty proti rozhodnutí rozhodčího. V případě, že jeden hráč dostane během utkání dvě žluté karty, je mu udělena bezprostředně po druhé žluté také červená karta. V mnoha soutěžích je hráčům udělován za určitý počet nasbíraných žlutých karet trest v podobě peněžité pokuty anebo častěji trest na jeden či více příštích zápasů, do kterých nesmí hráč nastoupit.

Více informací o slovu Žlutá karta doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Žlutá karta ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Žlutá karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Žlutá karta ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žlutá karta ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Žlutá karta na Youtube

Najít výraz Žlutá karta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žlutá karta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Žlutá karta? resp. jaká je definice slova Žlutá karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žlutá karta, odpověď na dotaz co je to Žlutá karta?. Víte např. kdo to je Lektor? Znáte a víte kdo je Martin Vondrášek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.