Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žlutá karta. Co znamená odborný pojem Žlutá karta z kategorie Sport?

Co je to Žlutá karta? Význam slova

Co znamená termín Žlutá karta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Žlutá karta je pojem z oblasti kolektivních i individuálních sportů. Používá se například v házené, fotbale, ragby, šermu a v dalších sportech. Slouží jako signál rozhodčího, který jím napomíná hráče za některý z méně závažných prohřešků. Nejedná se však o prohřešek, který by bylo možno přejít. Autorem myšlenky žluté karty je fotbalový anglický rozhodčí Ken Aston. Obvyklým důvodem pro udělení žluté karty je faul vážnějšího charakteru, chování považované za nesportovní.
Ve fotbale se často jedná o hraní rukou a mimo pokutové území nebo v případě, že hráč protestuje proti tomu, jak rozhodl rozhodčí. V průběhu utkání lze obdržet pouze dvě žluté karty, pak dostane hráč okamžitě červenou kartu a to znamená vyloučení. Některé soutěže mají v pravidlech určeno, že pokud hráč obdrží určitý počet žlutých karet, dostane trest buď ve formě peněžní pokuty nebo zákazu nastoupit do následujícího zápasu nebo zápasů.


Co je to Žlutá karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žlutá karta. Co znamená odborný pojem Žlutá karta z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Žlutá karta sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Žlutá karta patří do sekce sport

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, sport, pojem, význam, heslo, terminus technicus, sport, terminologie, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, přesný výraz, synonymum, význam slova, slovník, wiki, formulace


Pojem Žlutá karta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Žlutá karta můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Žlutá karta se používá v kolektivních sportech (např. ve fotbale, házené, či ragby) ale i individuálních sportech (např. sportovní šerm) k signalizaci napomenutí hráče či trenéra rozhodčím za některý méně závažný, ne však zanedbatelný prohřešek. Kartu vymyslel anglický fotbalový rozhodčí Ken Aston.
Žlutá karta se uděluje zpravidla za vážnější faul (za surovou hru se uděluje červená karta), nesportovní chování, ve fotbale též za hraní rukou mimo pokutové území (ne však vždy; někdy se přestupek obejde bez karty, jindy zas hráč dostane rovnou červenou kartu a je vyloučen). Žlutou kartu je rovněž možné udělit za protesty proti rozhodnutí rozhodčího. V případě, že jeden hráč dostane během utkání dvě žluté karty, je mu udělena bezprostředně po druhé žluté také červená karta. V mnoha soutěžích je hráčům udělován za určitý počet nasbíraných žlutých karet trest v podobě peněžité pokuty anebo častěji trest na jeden či více příštích zápasů, do kterých nesmí hráč nastoupit.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Žlutá karta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Žlutá karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Žlutá karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Žlutá karta na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žlutá karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Žlutá karta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Žlutá karta například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Žlutá karta? resp. co je to Žlutá karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žlutá karta, odpověď na dotaz co je to Žlutá karta?. Víte např. kdo to je Kobe Bryant? Znáte a víte kdo je Zvukař? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.