Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rozvaha. Co znamená pojem Rozvaha z kategorie Účetnictví?

Co je to Rozvaha? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rozvaha

Rozvaha neboli bilance je finanční výkaz účetní závěrky. Podává přehled o aktivech a pasivech podniku k danému dni. Součet aktiv musí odpovídat součtu pasiv.


Co je to Rozvaha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rozvaha. Co znamená pojem Rozvaha z kategorie Účetnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rozvaha s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rozvaha patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, Účetnictví, lexikon, přesný význam, slovo, co to je, názvosloví, wiki, Účetnictví, terminus technicus, pojem, význam pojmu, význam, informace, formulace, heslo, přesný výraz, význam slova


Pojem Rozvaha je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rozvaha?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rozvaha (bilance) je jedním ze základních finančních/účetních výkazů. Spolu s výkazem zisku a ztráty, přehledem o změnách vlastního kapitálu a přehledem o peněžních tocích tvoří stěžejní výstup z finančního účetnictví. Hlavním cílem těchto výkazů je podávat věrný obraz o dané entitě ( v účetní terminologii účetní jednotka): o její finanční pozici k určitému datu (rozvaha), o její finanční výkonnosti v intervalu vykazovaného období (výkaz zisku a ztráty), o schopnosti vytvářet peněžní prostředky a efektivně je využívat (přehled o peněžních tocích) a o změnách ve finanční pozici (přehled o změnách vlastního kapitálu).

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Rozvaha ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Rozvaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozvaha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Rozvaha ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Rozvaha ve Wikislovníku

Hledat slovo Rozvaha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvaha například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rozvaha? resp. co se skrývá pod slovem Rozvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvaha, odpověď na dotaz co je to Rozvaha?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Zdeněk Troška? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?