Co je to?
Definice výrazu Rozvaha. Co znamená odborný pojem Rozvaha z kategorie Účetnictví?

Co je Rozvaha? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rozvaha?

Rozvaha neboli bilance je finanční výkaz účetní závěrky. Podává přehled o aktivech a pasivech podniku k danému dni. Součet aktiv musí odpovídat součtu pasiv.


Co je to Rozvaha? Význam slova, termín, Definice výrazu Rozvaha. Co znamená odborný pojem Rozvaha z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rozvaha můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Rozvaha je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, význam slova, Účetnictví, co je to Rozvaha?, definice, formulace, Rozvaha, informace, terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, co to je, popis, wiki, Účetnictví, co znamená


Pojem Rozvaha je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozvaha? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozvaha (bilance) je jedním ze základních finančních/účetních výkazů. Spolu s výkazem zisku a ztráty, přehledem o změnách vlastního kapitálu a přehledem o peněžních tocích tvoří stěžejní výstup z finančního účetnictví. Hlavním cílem těchto výkazů je podávat věrný obraz o dané entitě ( v účetní terminologii účetní jednotka): o její finanční pozici k určitému datu (rozvaha), o její finanční výkonnosti v intervalu vykazovaného období (výkaz zisku a ztráty), o schopnosti vytvářet peněžní prostředky a efektivně je využívat (přehled o peněžních tocích) a o změnách ve finanční pozici (přehled o změnách vlastního kapitálu).

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít frázi Rozvaha ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rozvaha na Youtube

Hledat frázi Rozvaha ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozvaha ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Rozvaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Rozvaha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvaha například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Rozvaha? resp. jaký je přesný význam slova Rozvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvaha, odpověď na dotaz co je to Rozvaha?. Víte např. kdo to je Arciděkan? Znáte a víte kdo je James Cameron? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?