Co je to?
Definice výrazu Zima. Co znamená odborný pojem Zima z kategorie Příroda?

Co to je Zima? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zima?

Zima patří k ročním obdobím. Nachází se mezi jarem a podzimem. Střídá se s létem na severní a jižní polokouli. Astronomicky je začátkem zimy zimní slunovrat, což je doba nejdelší noci a nejkratšího dne. To je na severní polokouli 21.března, na jižní polokouli 23. září.
Zima je typická nejnižšími teplotami z celého roku, mrazem a sněhem. Jde o měsíce prosinec, leden a únor.


Co je to Zima? Význam slova, termín, Definice výrazu Zima. Co znamená odborný pojem Zima z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zima můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zima je v sekci Příroda

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, synonymum, co znamená, termín, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, názvosloví, formulace, heslo, přesný význam, odborný výraz, odborné názvosloví, pojem, význam, slovník, terminus technicus


Pojem Zima je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zima? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zima je jedno ze čtyř ročních období mezi podzimem a jarem střídajících se v mírných a polárních oblastech. Na severní polokouli nastává zima v době, kdy je na jižní polokouli léto, a obráceně. Astronomická zima začíná o zimním slunovratu, kdy je nejdelší noc a nejkratší den. Je obdobím s nejnižšími teplotami.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Zima ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Zima ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Zima ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Zima ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zima na Youtube

Zkusit najít výraz Zima na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zima například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zima? resp. co znamená Zima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zima, odpověď na dotaz co je to Zima?. Víte např. kdo to je Lužičký Srb? Znáte a víte kdo je Teplouš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.