Co je to?
Definice výrazu Zima. Co znamená odborný pojem Zima z kategorie Příroda?

Co to je Zima? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zima?

Zima patří k ročním obdobím. Nachází se mezi jarem a podzimem. Střídá se s létem na severní a jižní polokouli. Astronomicky je začátkem zimy zimní slunovrat, což je doba nejdelší noci a nejkratšího dne. To je na severní polokouli 21.března, na jižní polokouli 23. září.
Zima je typická nejnižšími teplotami z celého roku, mrazem a sněhem. Jde o měsíce prosinec, leden a únor.


Co je to Zima? Význam slova, termín, Definice výrazu Zima. Co znamená odborný pojem Zima z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zima? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zima je v sekci Příroda

Klíčová slova: přesný význam, formulace, názvosloví, heslo, lexikon, přesný výraz, termín, informace, terminus technicus, popis, synonymum, terminologie, definice, Příroda, co to je, wiki, pojem, Příroda


Pojem Zima je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zima? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zima je jedno ze čtyř ročních období mezi podzimem a jarem střídajících se v mírných a polárních oblastech. Na severní polokouli nastává zima v době, kdy je na jižní polokouli léto, a obráceně. Astronomická zima začíná o zimním slunovratu, kdy je nejdelší noc a nejkratší den. Je obdobím s nejnižšími teplotami.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Zima ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zima ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Zima ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Zima ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zima na Youtube

Zkusit najít pojem Zima na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zima například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Zima? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zima, odpověď na dotaz co je to Zima?. Víte např. kdo to je Vegan? Znáte a víte kdo je Inkvizitor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.