Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zima. Co znamená odborný pojem Zima z kategorie Příroda?

Co je to Zima? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zima?

Zima patří k ročním obdobím. Nachází se mezi jarem a podzimem. Střídá se s létem na severní a jižní polokouli. Astronomicky je začátkem zimy zimní slunovrat, což je doba nejdelší noci a nejkratšího dne. To je na severní polokouli 21.března, na jižní polokouli 23. září.
Zima je typická nejnižšími teplotami z celého roku, mrazem a sněhem. Jde o měsíce prosinec, leden a únor.


Co je to Zima? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zima. Co znamená odborný pojem Zima z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Zima sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Zima je v kategorii příroda

Klíčová slova: wiki, slovo, definice pojmu, pojem, příroda, co znamená, co je to Zima?, heslo, vysvětlení, synonymum, lexikon, definice, termín, terminus technicus, Zima, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Zima je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Zima?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zima je jedno ze čtyř ročních období mezi podzimem a jarem střídajících se v mírných a polárních oblastech. Na severní polokouli nastává zima v době, kdy je na jižní polokouli léto, a obráceně. Astronomická zima začíná o zimním slunovratu, kdy je nejdelší noc a nejkratší den. Je obdobím s nejnižšími teplotami.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Zima ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Zima ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Zima ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Zima ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Zima ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Zima na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zima například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zima? resp. jaká je definice termínu Zima? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zima, odpověď na dotaz co je to Zima?. Víte např. kdo to je Mrdna? Znáte a víte kdo je Archeolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.