Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bagatelní pohledávka. Co znamená odborný pojem Bagatelní pohledávka z kategorie Právo?

Co je Bagatelní pohledávka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bagatelní pohledávka?

Bagatelní pohledávka je pojem používaný k označení sporu nebo dluhu, který nepřesahuje částku do 10 000 Kč. Tyto nízké dluhy většinou vznikají z nižších dlužných částek, V praxi jde velmi často o tzv. mikropůjčky nebo mikrodluhy, které vznikají například jízdou načerno a nezaplacením pokuty, nezaplacením faktury za telefon, za poplatek na komunální odpad nebo právě neuhrazením splátek malého spotřebitelského úvěru, kreditní katry nebo kontokorentu. Bagatelní pohledávka se posuzuje jako původní částka dluhu, nepočítají se do ní tedy úroky, penále a podobně.
Jedná se pouze o jistinu, tedy původní výši dluhu. Zahrnuty nejsou ani náklady řízení a poplatky. O bagatelní částce, která bude předmětem žaloby, rozhoduje soud. Proti rozsudku se nelze odvolat. Důvodem pro zavedení byly praktiky vymahačů, které i malé částky navyšovaly o stovky procent a věřitelé tak získávali neskutečné částky a dlužníci se dostávali do bezvýchodné situace.


Co je to Bagatelní pohledávka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bagatelní pohledávka. Co znamená odborný pojem Bagatelní pohledávka z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bagatelní pohledávka sdílejte se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Bagatelní pohledávka je v kategorii právo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, pojem, definice pojmu, heslo, definice, právo, slovník, význam pojmu, význam slova, význam, formulace, termín, Bagatelní pohledávka, názvosloví, wiki, odborný výraz


Pojem Bagatelní pohledávka je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Bagatelní pohledávka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bagatelní pohledávka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Bagatelní pohledávka ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Bagatelní pohledávka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bagatelní pohledávka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bagatelní pohledávka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bagatelní pohledávka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bagatelní pohledávka? resp. co znamená slovo Bagatelní pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bagatelní pohledávka, odpověď na dotaz co je to Bagatelní pohledávka?. Víte např. kdo to je Karel Kavina? Znáte a víte kdo je Jaroslav Šmíd? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?