Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bagatelní pohledávka. Co znamená odborný pojem Bagatelní pohledávka z kategorie Právo?

Co je to Bagatelní pohledávka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bagatelní pohledávka?

Bagatelní pohledávka je pojem používaný k označení sporu nebo dluhu, který nepřesahuje částku do 10 000 Kč. Tyto nízké dluhy většinou vznikají z nižších dlužných částek, V praxi jde velmi často o tzv. mikropůjčky nebo mikrodluhy, které vznikají například jízdou načerno a nezaplacením pokuty, nezaplacením faktury za telefon, za poplatek na komunální odpad nebo právě neuhrazením splátek malého spotřebitelského úvěru, kreditní katry nebo kontokorentu. Bagatelní pohledávka se posuzuje jako původní částka dluhu, nepočítají se do ní tedy úroky, penále a podobně.
Jedná se pouze o jistinu, tedy původní výši dluhu. Zahrnuty nejsou ani náklady řízení a poplatky. O bagatelní částce, která bude předmětem žaloby, rozhoduje soud. Proti rozsudku se nelze odvolat. Důvodem pro zavedení byly praktiky vymahačů, které i malé částky navyšovaly o stovky procent a věřitelé tak získávali neskutečné částky a dlužníci se dostávali do bezvýchodné situace.


Co je to Bagatelní pohledávka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bagatelní pohledávka. Co znamená odborný pojem Bagatelní pohledávka z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Bagatelní pohledávka se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: lexikon, co znamená, wiki, právo, termín, co je to Bagatelní pohledávka?, terminus technicus, názvosloví, Bagatelní pohledávka, popis, formulace, heslo, odborný výraz, přesný výraz, význam, pojem, odborné názvosloví, informace


Pojem Bagatelní pohledávka je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Bagatelní pohledávka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bagatelní pohledávka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bagatelní pohledávka ve Wikimedia Commons

Najít heslo Bagatelní pohledávka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bagatelní pohledávka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Bagatelní pohledávka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bagatelní pohledávka například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Bagatelní pohledávka? resp. co to je Bagatelní pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bagatelní pohledávka, odpověď na dotaz co je to Bagatelní pohledávka?. Víte např. kdo to je Freelancer? Znáte a víte kdo je Conchita Wurst? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?