Co je to?
Definice výrazu Síťová neutralita. Co znamená odborný pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Co je Síťová neutralita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Síťová neutralita?

Síťová neutralita, nazývaná také internetová neutralita, je přenášení internetových dat, které je postaveno na principu rovnoprávnosti. To znamená, že poskytovatelé internetu nemohou zvýhodňovat, zpomalovat nebo blokovat přístup na určité stránky nebo k určitému obsahu.
Poskytovatel se tak má chovat stejně k velkým i k malým serverům. Síťová neutralita má své výhody i nevýhody. Malé firmy tak získají lepší konkurenceschopnost, ale jiné podniky tento princip odrazuje od investování, mohou vzniknout nové poplatky nebo se zvýšit náklady spotřebitelů.


Co je to Síťová neutralita? Význam slova, termín, Definice výrazu Síťová neutralita. Co znamená odborný pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Síťová neutralita? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Síťová neutralita je v sekci internet

Klíčová slova: internet, heslo, slovo, internet, terminologie, odborné názvosloví, pojem, význam, význam slova, přesný výraz, formulace, definice pojmu, Síťová neutralita, informace, vysvětlení, wiki, synonymum, lexikon


Pojem Síťová neutralita je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Síťová neutralita?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síťová nebo také internetová neutralita je princip rovnoprávnosti přenášených dat po internetu. Zabraňuje poskytovatelům internetu zvýhodňování nebo naopak zpomalování či blokování přístupu na vybrané internetové stránky nebo k vybranému obsahu.
Tato neutralita brání například zvýhodnění platící firmy poskytovat rychlejší služby pomocí výsady vyšší rychlosti pro svá data od poskytovatele. S přístupem k velkému známému serveru má podle principu síťové neutrality poskytovatel připojení zacházet stejně jako k přístupu např. k serveru malého lokálního eshopu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Síťová neutralita v následujících zdrojích

Hledat heslo Síťová neutralita ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Síťová neutralita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Síťová neutralita na Youtube

Zkusit najít frázi Síťová neutralita ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Síťová neutralita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Síťová neutralita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Síťová neutralita například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Síťová neutralita? resp. co přesně označuje termín Síťová neutralita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síťová neutralita, odpověď na dotaz co je to Síťová neutralita?. Víte např. kdo to je Dezolát? Znáte a víte kdo je Amazonka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.