Co je to?
Odborný výraz, definice slova Síťová neutralita. Co znamená pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Co je Síťová neutralita?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Síťová neutralita

Síťová neutralita, nazývaná také internetová neutralita, je přenášení internetových dat, které je postaveno na principu rovnoprávnosti. To znamená, že poskytovatelé internetu nemohou zvýhodňovat, zpomalovat nebo blokovat přístup na určité stránky nebo k určitému obsahu.
Poskytovatel se tak má chovat stejně k velkým i k malým serverům. Síťová neutralita má své výhody i nevýhody. Malé firmy tak získají lepší konkurenceschopnost, ale jiné podniky tento princip odrazuje od investování, mohou vzniknout nové poplatky nebo se zvýšit náklady spotřebitelů.


Co je to Síťová neutralita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Síťová neutralita. Co znamená pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Síťová neutralita se nachází v sekci internet

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, termín, internet, popis, internet, informace, pojem, definice, slovo, význam slova, odborný výraz, lexikon, synonymum, co to je, Síťová neutralita, terminus technicus, terminologie


Pojem Síťová neutralita je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Síťová neutralita? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Síťová nebo také internetová neutralita je princip rovnoprávnosti přenášených dat po internetu. Zabraňuje poskytovatelům internetu zvýhodňování nebo naopak zpomalování či blokování přístupu na vybrané internetové stránky nebo k vybranému obsahu.
Tato neutralita brání například zvýhodnění platící firmy poskytovat rychlejší služby pomocí výsady vyšší rychlosti pro svá data od poskytovatele. S přístupem k velkému známému serveru má podle principu síťové neutrality poskytovatel připojení zacházet stejně jako k přístupu např. k serveru malého lokálního eshopu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Síťová neutralita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Síťová neutralita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Síťová neutralita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Síťová neutralita ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Síťová neutralita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Síťová neutralita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Síťová neutralita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Síťová neutralita? resp. co je to Síťová neutralita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síťová neutralita, odpověď na dotaz co je to Síťová neutralita?. Víte např. kdo to je Pendler? Znáte a víte kdo je Jasmina Alagič? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, Bezdrátový internet, síťová neutralita, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.