Co je to?
Odborný výraz, definice slova Síťová neutralita. Co znamená pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Co je to Síťová neutralita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Síťová neutralita?

Síťová neutralita, nazývaná také internetová neutralita, je přenášení internetových dat, které je postaveno na principu rovnoprávnosti. To znamená, že poskytovatelé internetu nemohou zvýhodňovat, zpomalovat nebo blokovat přístup na určité stránky nebo k určitému obsahu.
Poskytovatel se tak má chovat stejně k velkým i k malým serverům. Síťová neutralita má své výhody i nevýhody. Malé firmy tak získají lepší konkurenceschopnost, ale jiné podniky tento princip odrazuje od investování, mohou vzniknout nové poplatky nebo se zvýšit náklady spotřebitelů.


Co je to Síťová neutralita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Síťová neutralita. Co znamená pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Síťová neutralita? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Síťová neutralita se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: co to je, termín, lexikon, terminus technicus, formulace, popis, Internet, co je to Síťová neutralita?, slovník, wiki, přesný výraz, slovo, pojem, synonymum, co znamená, Internet, význam pojmu, význam slova


Pojem Síťová neutralita je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Síťová neutralita?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síťová nebo také internetová neutralita je princip rovnoprávnosti přenášených dat po internetu. Zabraňuje poskytovatelům internetu zvýhodňování nebo naopak zpomalování či blokování přístupu na vybrané internetové stránky nebo k vybranému obsahu.
Tato neutralita brání například zvýhodnění platící firmy poskytovat rychlejší služby pomocí výsady vyšší rychlosti pro svá data od poskytovatele. S přístupem k velkému známému serveru má podle principu síťové neutrality poskytovatel připojení zacházet stejně jako k přístupu např. k serveru malého lokálního eshopu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Síťová neutralita na Youtube

Najít heslo Síťová neutralita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Síťová neutralita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Síťová neutralita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Síťová neutralita ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Síťová neutralita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Síťová neutralita například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Síťová neutralita? resp. jaká je definice slova Síťová neutralita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síťová neutralita, odpověď na dotaz co je to Síťová neutralita?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.