Co je to?
Výraz, termín, definice slova Síťová neutralita. Co znamená odborný pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Co je to Síťová neutralita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Síťová neutralita?

Síťová neutralita, nazývaná také internetová neutralita, je přenášení internetových dat, které je postaveno na principu rovnoprávnosti. To znamená, že poskytovatelé internetu nemohou zvýhodňovat, zpomalovat nebo blokovat přístup na určité stránky nebo k určitému obsahu.
Poskytovatel se tak má chovat stejně k velkým i k malým serverům. Síťová neutralita má své výhody i nevýhody. Malé firmy tak získají lepší konkurenceschopnost, ale jiné podniky tento princip odrazuje od investování, mohou vzniknout nové poplatky nebo se zvýšit náklady spotřebitelů.


Co je to Síťová neutralita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Síťová neutralita. Co znamená odborný pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Síťová neutralita sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Síťová neutralita patří do sekce internet

Klíčová slova: význam, co to je, definice, terminologie, přesný význam, lexikon, formulace, terminus technicus, definice pojmu, slovo, co je to Síťová neutralita?, názvosloví, heslo, informace, popis, význam slova, internet, odborný výraz


Pojem Síťová neutralita je v kategorii internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Síťová neutralita dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Síťová nebo také internetová neutralita je princip rovnoprávnosti přenášených dat po internetu. Zabraňuje poskytovatelům internetu zvýhodňování nebo naopak zpomalování či blokování přístupu na vybrané internetové stránky nebo k vybranému obsahu.
Tato neutralita brání například zvýhodnění platící firmy poskytovat rychlejší služby pomocí výsady vyšší rychlosti pro svá data od poskytovatele. S přístupem k velkému známému serveru má podle principu síťové neutrality poskytovatel připojení zacházet stejně jako k přístupu např. k serveru malého lokálního eshopu.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Síťová neutralita na Google.cz

Najít pojem Síťová neutralita ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Síťová neutralita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Síťová neutralita ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Síťová neutralita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Síťová neutralita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Síťová neutralita například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte jaká je definice termínu Síťová neutralita? resp. jaký je přesný význam slova Síťová neutralita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síťová neutralita, odpověď na dotaz co je to Síťová neutralita?. Víte např. kdo to je Jan Bašta? Znáte a víte kdo je Alzheimer? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.