Co je to?
Odborný výraz, definice slova Síťová neutralita. Co znamená pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Co je to Síťová neutralita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Síťová neutralita

Síťová neutralita, nazývaná také internetová neutralita, je přenášení internetových dat, které je postaveno na principu rovnoprávnosti. To znamená, že poskytovatelé internetu nemohou zvýhodňovat, zpomalovat nebo blokovat přístup na určité stránky nebo k určitému obsahu.
Poskytovatel se tak má chovat stejně k velkým i k malým serverům. Síťová neutralita má své výhody i nevýhody. Malé firmy tak získají lepší konkurenceschopnost, ale jiné podniky tento princip odrazuje od investování, mohou vzniknout nové poplatky nebo se zvýšit náklady spotřebitelů.


Co je to Síťová neutralita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Síťová neutralita. Co znamená pojem Síťová neutralita z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Síťová neutralita? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Síťová neutralita je v kategorii Internet

Klíčová slova: slovo, přesný význam, co to je, co znamená, odborné názvosloví, wiki, Internet, vysvětlení, Síťová neutralita, termín, odborný výraz, přesný výraz, popis, význam pojmu, co je to Síťová neutralita?, význam, význam slova, heslo


Pojem Síťová neutralita je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Síťová neutralita? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Síťová nebo také internetová neutralita je princip rovnoprávnosti přenášených dat po internetu. Zabraňuje poskytovatelům internetu zvýhodňování nebo naopak zpomalování či blokování přístupu na vybrané internetové stránky nebo k vybranému obsahu.
Tato neutralita brání například zvýhodnění platící firmy poskytovat rychlejší služby pomocí výsady vyšší rychlosti pro svá data od poskytovatele. S přístupem k velkému známému serveru má podle principu síťové neutrality poskytovatel připojení zacházet stejně jako k přístupu např. k serveru malého lokálního eshopu.

Jiné zdroje informací o pojmu Síťová neutralita

Hledat heslo Síťová neutralita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Síťová neutralita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Síťová neutralita na Google.cz

Vyhledat termín Síťová neutralita ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Síťová neutralita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Síťová neutralita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Síťová neutralita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Síťová neutralita? resp. co se skrývá pod slovem Síťová neutralita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síťová neutralita, odpověď na dotaz co je to Síťová neutralita?. Víte např. kdo to je Jaromír Štětina? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Síťová neutralita hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.