Co je to?
Odborný výraz, definice slova FTP. Co znamená pojem FTP z kategorie Internet?

Co je to FTP? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova FTP

Pro anglický výraz File Transfer Protocol se v informatice používá zkratka FTP. FTP je protokol pro přenos souborů mezi počítači za pomoci sítě. Pro přenos se využívá protokol TCP a nezáleží na operačním systému. Původní specifikace pro FTP byla sepsána již v roce 1971, čímž se řadí mezi nejstarší protokoly. Běžně pracuje na dvou portech - 20 a 21. FTP se nejčastěji používá pro sdílení souborů mezi uživateli a pro správu webových stránek.


Co je to FTP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FTP. Co znamená pojem FTP z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (FTP) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz FTP patří do kategorie Internet

Klíčová slova: FTP, terminologie, lexikon, synonymum, význam, co to je, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, Internet, co znamená, terminus technicus, odborný výraz, wiki, slovník, Internet, heslo, význam slova


Pojem FTP je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín FTP? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

FTP (anglicky File Transfer Protocol) je v informatice protokol pro přenos souborů mezi počítači pomocí počítačové sítě. Využívá protokol TCP z rodiny TCP/IP a může být používán nezávisle na použitém operačním systému (je platformě nezávislý). Definován byl v roce 1985 v RFC 959 a rozšířen byl v roce 1997 v RFC 2228. Jeho podpora je součástí webových prohlížečů nebo specializovaných programů (tzv. FTP klientů).

Jiné zdroje informací o pojmu FTP

Najít výraz FTP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo FTP ve vyhledávači Qwant

Najít pojem FTP ve vyhledávači Yandex

Najít heslo FTP na Google.cz

Vyhledat termín FTP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem FTP na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo FTP například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo FTP? resp. co znamená výraz FTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FTP, odpověď na dotaz co je to FTP?. Víte např. kdo to je Margaret Thatcherová? Znáte a víte kdo je Urolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu FTP v jiné sekci než Internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde