Co je to?
Výraz, termín, definice slova FTP. Co znamená odborný pojem FTP z kategorie Internet?

Co je to FTP? Význam slova

Co znamená termín FTP? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pro anglický výraz File Transfer Protocol se v informatice používá zkratka FTP. FTP je protokol pro přenos souborů mezi počítači za pomoci sítě. Pro přenos se využívá protokol TCP a nezáleží na operačním systému. Původní specifikace pro FTP byla sepsána již v roce 1971, čímž se řadí mezi nejstarší protokoly. Běžně pracuje na dvou portech - 20 a 21. FTP se nejčastěji používá pro sdílení souborů mezi uživateli a pro správu webových stránek.


Co je to FTP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova FTP. Co znamená odborný pojem FTP z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova FTP sdílet s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem FTP patří do sekce internet

Klíčová slova: wiki, synonymum, slovo, internet, pojem, co to je, význam, co znamená, internet, slovník, formulace, odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, popis, vysvětlení, terminus technicus, termín


Pojem FTP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem FTP? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

FTP (anglicky File Transfer Protocol) je v informatice protokol pro přenos souborů mezi počítači pomocí počítačové sítě. Využívá protokol TCP z rodiny TCP/IP a může být používán nezávisle na použitém operačním systému (je platformě nezávislý). Definován byl v roce 1985 v RFC 959 a rozšířen byl v roce 1997 v RFC 2228. Jeho podpora je součástí webových prohlížečů nebo specializovaných programů (tzv. FTP klientů).

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo FTP ve Wikislovníku

Hledat frázi FTP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem FTP ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz FTP ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo FTP ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo FTP ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo FTP například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to FTP? resp. co znamená FTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FTP, odpověď na dotaz co je to FTP?. Víte např. kdo to je Lindsay Lohan? Znáte a víte kdo je Soumař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo FTP i jinde než v sekci než v internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde