Co je to?
Odborný výraz, definice slova FTP. Co znamená pojem FTP z kategorie Internet?

Co je to FTP? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova FTP?

Pro anglický výraz File Transfer Protocol se v informatice používá zkratka FTP. FTP je protokol pro přenos souborů mezi počítači za pomoci sítě. Pro přenos se využívá protokol TCP a nezáleží na operačním systému. Původní specifikace pro FTP byla sepsána již v roce 1971, čímž se řadí mezi nejstarší protokoly. Běžně pracuje na dvou portech - 20 a 21. FTP se nejčastěji používá pro sdílení souborů mezi uživateli a pro správu webových stránek.


Co je to FTP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FTP. Co znamená pojem FTP z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova FTP sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín FTP patří do sekce Internet

Klíčová slova: terminologie, FTP, vysvětlení, přesný význam, Internet, názvosloví, význam, pojem, význam pojmu, popis, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, slovník, definice, význam slova, co to je


Pojem FTP je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu FTP?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

FTP (anglicky File Transfer Protocol) je v informatice protokol pro přenos souborů mezi počítači pomocí počítačové sítě. Využívá protokol TCP z rodiny TCP/IP a může být používán nezávisle na použitém operačním systému (je platformě nezávislý). Definován byl v roce 1985 v RFC 959 a rozšířen byl v roce 1997 v RFC 2228. Jeho podpora je součástí webových prohlížečů nebo specializovaných programů (tzv. FTP klientů).

Další zdroje informací o slovu FTP

Zkusit najít pojem FTP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín FTP na Google.cz

Hledat termín FTP ve Wikizdrojích

Najít termín FTP ve vyhledávači Yandex

Najít výraz FTP ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo FTP ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo FTP například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova FTP? resp. co se skrývá pod slovem FTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FTP, odpověď na dotaz co je to FTP?. Víte např. kdo to je Čeledín? Znáte a víte kdo je Vokalista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde