Co je to?
Výraz, termín, definice slova Taklon. Co znamená odborný pojem Taklon z kategorie Materiály?

Co je to Taklon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Taklon?

Taklon je pojmenování syntetického vlákna. Jeho typickou vlastností je křehkost, měkkost a hladkost. Vyrábí se z polyesteru a snaží se napodobovat přírodní zvířecí chlupy. Neobsahuje alergeny ani proteiny, je tedy hypoalergenní. Proto je taklon vhodný pro výrobu štětců užívaných v kosmetice a malířství.
Vlákna mohou mít různý průměr, podle toho je pak štětec tužší nebo měkčí. Vlákna taklonu je možno i barvit.


Co je to Taklon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Taklon. Co znamená odborný pojem Taklon z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Taklon? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Taklon je v kategorii materiály

Klíčová slova: popis, materiály, materiály, formulace, definice, terminus technicus, wiki, co znamená, význam pojmu, lexikon, informace, terminologie, termín, synonymum, definice pojmu, slovo, význam slova, slovník


Pojem Taklon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Taklon píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taklon je syntetické vlákno, které je hladké, měkké a křehké. Jedná se o derivát polyesteru bez proteinů a alergenů, proto se používá zejména v kosmetice pro výrobu hypoalergenních syntetických vláken štětců, kde nahrazuje přírodní štětiny (zvířecí chlupy).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Taklon na Youtube

Najít heslo Taklon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Taklon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taklon ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Taklon ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Taklon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Taklon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Taklon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Taklon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taklon, odpověď na dotaz co je to Taklon?. Víte např. kdo to je Cate Blanchett? Znáte a víte kdo je Paramedic? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?