Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Taklon. Co znamená pojem Taklon z kategorie Materiály?

Co to je Taklon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Taklon?

Taklon je pojmenování syntetického vlákna. Jeho typickou vlastností je křehkost, měkkost a hladkost. Vyrábí se z polyesteru a snaží se napodobovat přírodní zvířecí chlupy. Neobsahuje alergeny ani proteiny, je tedy hypoalergenní. Proto je taklon vhodný pro výrobu štětců užívaných v kosmetice a malířství.
Vlákna mohou mít různý průměr, podle toho je pak štětec tužší nebo měkčí. Vlákna taklonu je možno i barvit.


Co je to Taklon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Taklon. Co znamená pojem Taklon z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Taklon? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Taklon patří do sekce Materiály

Klíčová slova: terminologie, lexikon, termín, přesný význam, odborný výraz, Materiály, informace, názvosloví, význam pojmu, co znamená, co je to Taklon?, wiki, definice pojmu, slovo, přesný výraz, popis, formulace, vysvětlení


Pojem Taklon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Taklon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taklon je syntetické vlákno, které je hladké, měkké a křehké. Jedná se o derivát polyesteru bez proteinů a alergenů, proto se používá zejména v kosmetice pro výrobu hypoalergenních syntetických vláken štětců, kde nahrazuje přírodní štětiny (zvířecí chlupy).

Pro další informace o termínu Taklon zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Taklon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Taklon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Taklon ve Wikimedia Commons

Najít termín Taklon ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Taklon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Taklon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Taklon například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Taklon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Taklon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taklon, odpověď na dotaz co je to Taklon?. Víte např. kdo to je Pavol Habera? Znáte a víte kdo je Scientolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?