Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Taklon. Co znamená pojem Taklon z kategorie Materiály?

Co to je Taklon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Taklon?

Taklon je pojmenování syntetického vlákna. Jeho typickou vlastností je křehkost, měkkost a hladkost. Vyrábí se z polyesteru a snaží se napodobovat přírodní zvířecí chlupy. Neobsahuje alergeny ani proteiny, je tedy hypoalergenní. Proto je taklon vhodný pro výrobu štětců užívaných v kosmetice a malířství.
Vlákna mohou mít různý průměr, podle toho je pak štětec tužší nebo měkčí. Vlákna taklonu je možno i barvit.


Co je to Taklon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Taklon. Co znamená pojem Taklon z kategorie Materiály?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Taklon s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Taklon patří do kategorie materiály

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, Taklon, termín, co znamená, heslo, lexikon, slovník, definice, význam, názvosloví, synonymum, význam slova, informace, pojem, terminologie, co to je, přesný význam


Pojem Taklon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Taklon dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Taklon je syntetické vlákno, které je hladké, měkké a křehké. Jedná se o derivát polyesteru bez proteinů a alergenů, proto se používá zejména v kosmetice pro výrobu hypoalergenních syntetických vláken štětců, kde nahrazuje přírodní štětiny (zvířecí chlupy).

Zkuste zjistit více informací o slovu Taklon v následujících zdrojích

Najít výraz Taklon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Taklon na Google.cz

Vyhledat heslo Taklon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Taklon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Taklon ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Taklon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Taklon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Taklon? resp. jaký je význam pojmu Taklon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Taklon, odpověď na dotaz co je to Taklon?. Víte např. kdo to je Bridget Hall? Znáte a víte kdo je Mykolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?