Co je to?
Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Esovka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Esovka sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Esovka patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, co je to Esovka?, terminus technicus, co to je, význam slova, odborný výraz, názvosloví, pojem, lexikon, vysvětlení, termín, Stavebnictví, synonymum, odborné názvosloví, Stavebnictví, přesný význam, formulace


Pojem Esovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esovka? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Další zdroje informací o slovu Esovka

Najít pojem Esovka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Esovka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Esovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Esovka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esovka ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Esovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Esovka? resp. co je to Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Platnéř? Znáte a víte kdo je Velkostatkář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.