Co je to?
Výraz, termín, definice slova Esovka. Co znamená odborný pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Esovka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Esovka. Co znamená odborný pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Esovka doporučujeme sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Esovka se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, odborný výraz, co je to Esovka?, Esovka, stavebnictví, pojem, wiki, přesný výraz, stavebnictví, co znamená, význam slova, názvosloví, definice pojmu, lexikon, slovník, přesný význam, vysvětlení


Pojem Esovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Esovka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Esovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Esovka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Esovka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Esovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Esovka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili co znamená Esovka? resp. jaká je definice slova Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Josef Větrovec? Znáte a víte kdo je Martin Michal? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Esovka v jiné sekci než stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.