Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je Esovka? Význam slova

Co znamená termín Esovka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Esovka se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, terminologie, stavebnictví, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, termín, definice, terminus technicus, wiki, co znamená, formulace, Esovka, synonymum, význam slova, stavebnictví, informace


Pojem Esovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Esovka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Esovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Esovka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esovka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Esovka na Youtube

Vyhledat heslo Esovka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Esovka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Esovka? resp. jaká je definice slova Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Kate Upton? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.