Co je to?
Definice výrazu Esovka. Co znamená odborný pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je Esovka?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Definice výrazu Esovka. Co znamená odborný pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Esovka? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Esovka je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: slovník, význam slova, názvosloví, terminologie, stavebnictví, definice, synonymum, slovo, význam pojmu, význam, terminus technicus, Esovka, heslo, přesný význam, lexikon, definice pojmu, formulace, co znamená


Pojem Esovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Esovka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Více informací o pojmu Esovka lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Esovka na Google obrázcích

Vyhledat slovo Esovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esovka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Esovka ve Wikislovníku

Najít heslo Esovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Esovka? resp. co to je Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Jan Horník? Znáte a víte kdo je Tatjana Patitz? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, buldozer, esovka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.