Co je to?
Výraz, termín, definice slova Esovka. Co znamená odborný pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Esovka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Esovka. Co znamená odborný pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Esovka sdílejte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Esovka je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, co znamená, co to je, Esovka, slovník, wiki, pojem, stavebnictví, lexikon, význam slova, heslo, terminus technicus, definice pojmu, terminologie


Pojem Esovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esovka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Další informace o pojmu Esovka hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Esovka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Esovka ve Wikizdrojích

Najít výraz Esovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Esovka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Esovka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Esovka? resp. co je to Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Ondřej Havelka? Znáte a víte kdo je Milan Kundera? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.