Co je to?
Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Esovka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Esovka se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, informace, popis, terminologie, Stavebnictví, definice, termín, synonymum, Esovka, odborný výraz, význam pojmu, slovník, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, formulace, význam slova, slovo


Pojem Esovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Esovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Esovka ve Wikipedii

Najít pojem Esovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Esovka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Esovka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Esovka? resp. co přesně znamená slovo Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Jaroslav Seifert? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.