Co je to?
Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Esovka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Esovka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Esovka je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, terminologie, přesný význam, význam slova, slovo, heslo, co znamená, odborný výraz, formulace, lexikon, názvosloví, vysvětlení, slovník, co to je, synonymum, definice, popis


Pojem Esovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esovka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Více informací o pojmu Esovka lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Esovka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Esovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esovka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Esovka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Esovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Esovka? resp. co to je Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Kripl? Znáte a víte kdo je Jaroslav Seifert? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.