Co je to?
Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Esovka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Esovka sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Esovka je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, význam, synonymum, definice pojmu, definice, význam slova, přesný význam, co znamená, informace, význam pojmu, Stavebnictví, popis, termín, slovo, terminus technicus, vysvětlení, formulace, Stavebnictví


Pojem Esovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esovka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Zkuste zjistit více informací o slovu Esovka v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Esovka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Esovka na Youtube

Vyhledat heslo Esovka ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Esovka ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Esovka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Esovka? resp. jaký je význam pojmu Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Norkys Batista? Znáte a víte kdo je Jaroslav Seifert? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.