Co je to?
Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Esovka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Esovka?

Esovka je druh střešní tašky, která má výrazný profil do S. Je tedy dvakrát prohnutá a v některých provedeních mívá po straně vylisovanou drážku pro odvod vody. Materiálem pro výrobu esovky je jemná cihlářská hlína, nebo beton.
Esovka se vypaluje a může být opatřena glazurou. Pokládá se na střešní latě, sousední tašky se musejí překrývat. Pokud má tato střešní taška vodní drážku, ušetří se sice prostor při překrývání, pokládka však musí být velmi přesná.


Co je to Esovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Esovka. Co znamená pojem Esovka z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Esovka sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Esovka je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, terminus technicus, slovník, co to je, formulace, popis, význam, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu, Esovka, pojem, odborný výraz, význam slova, přesný význam, Stavebnictví, přesný výraz, terminologie


Pojem Esovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esovka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esovka je dvakrát prohnutá střešní taška s profilem písmene S. Vyrábí se lisováním z jemné cihlářské hlíny, vypaluje a případně i glazuje, nebo z betonu. Klade se na střešní latě tak, že se sousední tašky mírně překrývají. Některé moderní esovky mají po levé straně ještě vodní drážku, do níž sousední taška zapadá. To zlepšuje odvod vody a zmenšuje potřebné překrytí, vyžaduje však přesné pokládání.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Esovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Esovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Esovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esovka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Esovka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Esovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Esovka například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Esovka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Esovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esovka, odpověď na dotaz co je to Esovka?. Víte např. kdo to je Světlana Nálepková? Znáte a víte kdo je Deprivant? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Esovka i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.