Co je to?
Definice výrazu, termínu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Co je Štítná žláza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Štítná žláza

Štítná žláza patří ke žlázám s vnitřní sekrecí. Pro vývoj člověka má štítná žláza zásadní význam. Má tvar motýlka a je umístěna na krku dole před hrtanem. Soustřeďuje jód z krve, ten pak slouží k tvorbě hormonů regulujících spotřebu energie v celém těle.
Činnost štítné žlázy řídí zvláštní hormon mozkového podvěsku. Onemocnění štítné žlázy je poměrně častou chorobou, jedná se o zvýšenou nebo naopak sníženou funkci této žlázy. Tímto onemocněním trpí především ženy.


Co je to Štítná žláza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Štítná žláza? Pak se o tuto stránku podělte s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Štítná žláza je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, terminologie, lékařství, lékařství, slovo, formulace, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, termín, co to je, lexikon, wiki, význam pojmu, slovník, význam slova, Štítná žláza


Pojem Štítná žláza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Štítná žláza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Štítná žláza (latinsky: glandula thyroidea) je endokrinní žláza laločnaté stavby, umístěná na kraniálním konci průdušnice. Někdy zasahuje až na hrtan. Funkčně se podílí na regulaci metabolismu produkcí thyrodních hormonů – trijodthyroninu a thyroxinu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít frázi Štítná žláza ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štítná žláza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Štítná žláza na Youtube

Najít termín Štítná žláza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Štítná žláza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Štítná žláza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Štítná žláza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Štítná žláza? resp. co je to Štítná žláza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štítná žláza, odpověď na dotaz co je to Štítná žláza?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Jan Nedvěd? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.