Co je to?
Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Co to je Štítná žláza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Štítná žláza

Štítná žláza patří ke žlázám s vnitřní sekrecí. Pro vývoj člověka má štítná žláza zásadní význam. Má tvar motýlka a je umístěna na krku dole před hrtanem. Soustřeďuje jód z krve, ten pak slouží k tvorbě hormonů regulujících spotřebu energie v celém těle.
Činnost štítné žlázy řídí zvláštní hormon mozkového podvěsku. Onemocnění štítné žlázy je poměrně častou chorobou, jedná se o zvýšenou nebo naopak sníženou funkci této žlázy. Tímto onemocněním trpí především ženy.


Co je to Štítná žláza? Význam slova, termín, Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Štítná žláza se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, popis, Štítná žláza, slovník, vysvětlení, odborný výraz, přesný význam, význam slova, Lékařství, wiki, termín, odborné názvosloví, definice, formulace, lexikon, terminologie, pojem, přesný výraz


Pojem Štítná žláza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Štítná žláza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Štítná žláza (latinsky: glandula thyroidea) je endokrinní žláza laločnaté stavby, umístěná na kraniálním konci průdušnice. Někdy zasahuje až na hrtan. Funkčně se podílí na regulaci metabolismu produkcí thyrodních hormonů – trijodthyroninu a thyroxinu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj.

Více informací o slovu Štítná žláza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Štítná žláza na Google.cz

Najít heslo Štítná žláza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Štítná žláza na Youtube

Hledat pojem Štítná žláza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Štítná žláza ve Wikislovníku

Hledat heslo Štítná žláza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Štítná žláza například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Štítná žláza? resp. co přesně znamená slovo Štítná žláza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štítná žláza, odpověď na dotaz co je to Štítná žláza?. Víte např. kdo to je Michael Bloomberg? Znáte a víte kdo je Lenka Filipová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.