Co je to?
Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Co to je Štítná žláza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Štítná žláza

Štítná žláza patří ke žlázám s vnitřní sekrecí. Pro vývoj člověka má štítná žláza zásadní význam. Má tvar motýlka a je umístěna na krku dole před hrtanem. Soustřeďuje jód z krve, ten pak slouží k tvorbě hormonů regulujících spotřebu energie v celém těle.
Činnost štítné žlázy řídí zvláštní hormon mozkového podvěsku. Onemocnění štítné žlázy je poměrně častou chorobou, jedná se o zvýšenou nebo naopak sníženou funkci této žlázy. Tímto onemocněním trpí především ženy.


Co je to Štítná žláza? Význam slova, termín, Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Štítná žláza můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Štítná žláza je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, Štítná žláza, popis, význam, odborný výraz, termín, informace, slovo, co znamená, definice, heslo, význam pojmu, vysvětlení, wiki, synonymum


Pojem Štítná žláza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Štítná žláza?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Štítná žláza (latinsky: glandula thyroidea) je endokrinní žláza laločnaté stavby, umístěná na kraniálním konci průdušnice. Někdy zasahuje až na hrtan. Funkčně se podílí na regulaci metabolismu produkcí thyrodních hormonů – trijodthyroninu a thyroxinu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Štítná žláza na Google.cz

Vyhledat pojem Štítná žláza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Štítná žláza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Štítná žláza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štítná žláza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štítná žláza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Štítná žláza například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Štítná žláza? resp. co přesně označuje termín Štítná žláza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štítná žláza, odpověď na dotaz co je to Štítná žláza?. Víte např. kdo to je Martin Uhlíř? Znáte a víte kdo je Bohuš Matuš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.