Co je to?
Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Co to je Štítná žláza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Štítná žláza

Štítná žláza patří ke žlázám s vnitřní sekrecí. Pro vývoj člověka má štítná žláza zásadní význam. Má tvar motýlka a je umístěna na krku dole před hrtanem. Soustřeďuje jód z krve, ten pak slouží k tvorbě hormonů regulujících spotřebu energie v celém těle.
Činnost štítné žlázy řídí zvláštní hormon mozkového podvěsku. Onemocnění štítné žlázy je poměrně častou chorobou, jedná se o zvýšenou nebo naopak sníženou funkci této žlázy. Tímto onemocněním trpí především ženy.


Co je to Štítná žláza? Význam slova, termín, Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Štítná žláza? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Štítná žláza patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, wiki, synonymum, slovo, význam, definice pojmu, definice, přesný význam, popis, terminus technicus, co to je, význam slova, co znamená, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, Štítná žláza, vysvětlení


Pojem Štítná žláza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Štítná žláza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Štítná žláza (latinsky: glandula thyroidea) je endokrinní žláza laločnaté stavby, umístěná na kraniálním konci průdušnice. Někdy zasahuje až na hrtan. Funkčně se podílí na regulaci metabolismu produkcí thyrodních hormonů – trijodthyroninu a thyroxinu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj.

Další zdroje informací

Hledat termín Štítná žláza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Štítná žláza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štítná žláza ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Štítná žláza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Štítná žláza na Youtube

Najít pojem Štítná žláza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Štítná žláza například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Štítná žláza? resp. co se skrývá pod slovem Štítná žláza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štítná žláza, odpověď na dotaz co je to Štítná žláza?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Bára Basiková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.