Co je to?
Odborný výraz, definice slova Štítná žláza. Co znamená slovo Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Co je Štítná žláza?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Štítná žláza

Štítná žláza patří ke žlázám s vnitřní sekrecí. Pro vývoj člověka má štítná žláza zásadní význam. Má tvar motýlka a je umístěna na krku dole před hrtanem. Soustřeďuje jód z krve, ten pak slouží k tvorbě hormonů regulujících spotřebu energie v celém těle.
Činnost štítné žlázy řídí zvláštní hormon mozkového podvěsku. Onemocnění štítné žlázy je poměrně častou chorobou, jedná se o zvýšenou nebo naopak sníženou funkci této žlázy. Tímto onemocněním trpí především ženy.


Co je to Štítná žláza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Štítná žláza. Co znamená slovo Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Štítná žláza patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, popis, lékařství, názvosloví, definice, Štítná žláza, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, termín, heslo, terminus technicus, informace, formulace, pojem, co je to Štítná žláza?


Pojem Štítná žláza je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Štítná žláza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Štítná žláza (latinsky: glandula thyroidea) je endokrinní žláza laločnaté stavby, umístěná na kraniálním konci průdušnice. Někdy zasahuje až na hrtan. Funkčně se podílí na regulaci metabolismu produkcí thyrodních hormonů – trijodthyroninu a thyroxinu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj.

Pro další informace o termínu Štítná žláza zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Štítná žláza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Štítná žláza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Štítná žláza na Google.cz

Hledat videa s názvem Štítná žláza na Youtube

Vyhledat pojem Štítná žláza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Štítná žláza ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Štítná žláza například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Štítná žláza? resp. co znamená Štítná žláza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štítná žláza, odpověď na dotaz co je to Štítná žláza?. Víte např. kdo to je Martin Finger? Znáte a víte kdo je František Nedvěd? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, sestra, Štítná žláza, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.