Co je to?
Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Co to je Štítná žláza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Štítná žláza

Štítná žláza patří ke žlázám s vnitřní sekrecí. Pro vývoj člověka má štítná žláza zásadní význam. Má tvar motýlka a je umístěna na krku dole před hrtanem. Soustřeďuje jód z krve, ten pak slouží k tvorbě hormonů regulujících spotřebu energie v celém těle.
Činnost štítné žlázy řídí zvláštní hormon mozkového podvěsku. Onemocnění štítné žlázy je poměrně častou chorobou, jedná se o zvýšenou nebo naopak sníženou funkci této žlázy. Tímto onemocněním trpí především ženy.


Co je to Štítná žláza? Význam slova, termín, Definice výrazu Štítná žláza. Co znamená odborný pojem Štítná žláza z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Štítná žláza s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Štítná žláza je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Štítná žláza?, wiki, pojem, přesný význam, definice, slovo, význam, Lékařství, Štítná žláza, vysvětlení, názvosloví, slovník, význam pojmu, význam slova, termín, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Štítná žláza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Štítná žláza píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Štítná žláza (latinsky: glandula thyroidea) je endokrinní žláza laločnaté stavby, umístěná na kraniálním konci průdušnice. Někdy zasahuje až na hrtan. Funkčně se podílí na regulaci metabolismu produkcí thyrodních hormonů – trijodthyroninu a thyroxinu. Tyto hormony ovlivňují spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj.

Jiné informační zdroje o pojmu Štítná žláza

Vyhledat termín Štítná žláza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Štítná žláza na Youtube

Hledat výraz Štítná žláza ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Štítná žláza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štítná žláza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Štítná žláza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Štítná žláza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Štítná žláza? resp. co znamená výraz Štítná žláza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štítná žláza, odpověď na dotaz co je to Štítná žláza?. Víte např. kdo to je Strýc? Znáte a víte kdo je Bohuš Matuš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.