Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dědičný hřích. Co znamená pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Co je Dědičný hřích?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dědičný hřích?

Dědičný hřích se označuje také jako prvotní hřích. Jedná se o údajný první hřích v celé historii lidstva. O dědičném hříchu hovoří bible - podle ní tento hřích spáchali Adam a Eva, když se v ráji nechali svést hadem k ochutnání jablka ze stromu poznání. za toto provinění byli z ráje vyhnáni a potrestáni.
K trestům patřila těžká práce a porodní bolesti, lidé také začali stárnout a ztratili nesmrtelnost. Dědičný hřích klasifikuje křeťanství jako vlastnost nedokonalosti, která se předává z jedné generace na druhou a není možno ji nijak ovlivnit.


Co je to Dědičný hřích? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dědičný hřích. Co znamená pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Dědičný hřích se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: slovník, heslo, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, co je to Dědičný hřích?, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, náboženství, co znamená, pojem, co to je, přesný význam, náboženství, wiki, význam


Pojem Dědičný hřích je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dědičný hřích? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hříchu

Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dědičný hřích ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Dědičný hřích ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Dědičný hřích na Google.cz

Vyhledat heslo Dědičný hřích ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Dědičný hřích ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Dědičný hřích ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědičný hřích například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka již bezesporu víte co to je Dědičný hřích? resp. jaký je význam pojmu Dědičný hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědičný hřích, odpověď na dotaz co je to Dědičný hřích?. Víte např. kdo to je Denisa Nesvačilová? Znáte a víte kdo je Emil Zátopek? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kostel, dědičný hřích, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?