Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dědičný hřích. Co znamená odborný pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Co je to Dědičný hřích? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dědičný hřích?

Dědičný hřích se označuje také jako prvotní hřích. Jedná se o údajný první hřích v celé historii lidstva. O dědičném hříchu hovoří bible - podle ní tento hřích spáchali Adam a Eva, když se v ráji nechali svést hadem k ochutnání jablka ze stromu poznání. za toto provinění byli z ráje vyhnáni a potrestáni.
K trestům patřila těžká práce a porodní bolesti, lidé také začali stárnout a ztratili nesmrtelnost. Dědičný hřích klasifikuje křeťanství jako vlastnost nedokonalosti, která se předává z jedné generace na druhou a není možno ji nijak ovlivnit.


Co je to Dědičný hřích? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dědičný hřích. Co znamená odborný pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dědičný hřích sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Dědičný hřích patří do sekce náboženství

Klíčová slova: wiki, náboženství, co to je, odborné názvosloví, informace, odborný výraz, náboženství, význam slova, popis, termín, co znamená, Dědičný hřích, vysvětlení, význam pojmu, definice, terminologie, slovník, slovo


Pojem Dědičný hřích je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dědičný hřích? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hříchu

Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Najít pojem Dědičný hřích ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dědičný hřích ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Dědičný hřích ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Dědičný hřích na Google.cz

Zkusit najít slovo Dědičný hřích ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Dědičný hřích ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědičný hřích například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Dědičný hřích? resp. jaký je význam slova Dědičný hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědičný hřích, odpověď na dotaz co je to Dědičný hřích?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Pšonek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?