Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dědičný hřích. Co znamená pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Co je to Dědičný hřích? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dědičný hřích

Dědičný hřích se označuje také jako prvotní hřích. Jedná se o údajný první hřích v celé historii lidstva. O dědičném hříchu hovoří bible - podle ní tento hřích spáchali Adam a Eva, když se v ráji nechali svést hadem k ochutnání jablka ze stromu poznání. za toto provinění byli z ráje vyhnáni a potrestáni.
K trestům patřila těžká práce a porodní bolesti, lidé také začali stárnout a ztratili nesmrtelnost. Dědičný hřích klasifikuje křeťanství jako vlastnost nedokonalosti, která se předává z jedné generace na druhou a není možno ji nijak ovlivnit.


Co je to Dědičný hřích? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dědičný hřích. Co znamená pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Dědičný hřích se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, lexikon, heslo, náboženství, formulace, Dědičný hřích, co je to Dědičný hřích?, wiki, informace, náboženství, vysvětlení, pojem, termín, popis, terminologie, význam slova, názvosloví


Pojem Dědičný hřích je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dědičný hřích? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hříchu

Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Více informací o slovu Dědičný hřích doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Dědičný hřích ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dědičný hřích na Google.cz

Vyhledat slovo Dědičný hřích ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dědičný hřích ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dědičný hřích na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dědičný hřích ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědičný hřích například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Dědičný hřích? resp. co znamená výraz Dědičný hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědičný hřích, odpověď na dotaz co je to Dědičný hřích?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Dědičný hřích i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?