Co je to?
Definice výrazu, termínu Dědičný hřích. Co znamená odborný pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Co je Dědičný hřích? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dědičný hřích?

Dědičný hřích se označuje také jako prvotní hřích. Jedná se o údajný první hřích v celé historii lidstva. O dědičném hříchu hovoří bible - podle ní tento hřích spáchali Adam a Eva, když se v ráji nechali svést hadem k ochutnání jablka ze stromu poznání. za toto provinění byli z ráje vyhnáni a potrestáni.
K trestům patřila těžká práce a porodní bolesti, lidé také začali stárnout a ztratili nesmrtelnost. Dědičný hřích klasifikuje křeťanství jako vlastnost nedokonalosti, která se předává z jedné generace na druhou a není možno ji nijak ovlivnit.


Co je to Dědičný hřích? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dědičný hřích. Co znamená odborný pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dědičný hřích s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Dědičný hřích je v kategorii náboženství

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, Dědičný hřích, význam slova, definice, odborný výraz, popis, slovo, termín, význam pojmu, slovník, přesný výraz, informace, náboženství, přesný význam, terminus technicus, terminologie, co to je


Pojem Dědičný hřích je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dědičný hřích? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hříchu

Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Najít výraz Dědičný hřích ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dědičný hřích ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Dědičný hřích ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dědičný hřích na Youtube

Hledat slovo Dědičný hřích ve Wikizdrojích

Hledat heslo Dědičný hřích ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědičný hřích například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dědičný hřích? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dědičný hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědičný hřích, odpověď na dotaz co je to Dědičný hřích?. Víte např. kdo to je Martin Roháč? Znáte a víte kdo je Jan Farský? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Dědičný hřích hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?