Co je to?
Definice výrazu, termínu Dědičný hřích. Co znamená odborný pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Co je to Dědičný hřích? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dědičný hřích?

Dědičný hřích se označuje také jako prvotní hřích. Jedná se o údajný první hřích v celé historii lidstva. O dědičném hříchu hovoří bible - podle ní tento hřích spáchali Adam a Eva, když se v ráji nechali svést hadem k ochutnání jablka ze stromu poznání. za toto provinění byli z ráje vyhnáni a potrestáni.
K trestům patřila těžká práce a porodní bolesti, lidé také začali stárnout a ztratili nesmrtelnost. Dědičný hřích klasifikuje křeťanství jako vlastnost nedokonalosti, která se předává z jedné generace na druhou a není možno ji nijak ovlivnit.


Co je to Dědičný hřích? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dědičný hřích. Co znamená odborný pojem Dědičný hřích z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dědičný hřích s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dědičný hřích patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: co je to Dědičný hřích?, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, Dědičný hřích, informace, synonymum, přesný výraz, co znamená, termín, slovo, co to je, terminologie, Náboženství, význam pojmu, odborný výraz, Náboženství


Pojem Dědičný hřích je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dědičný hřích?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hříchu

Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Adam a Eva se dopouští prvotního hříchu v ráji. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Více informací o slovu Dědičný hřích doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Dědičný hřích ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dědičný hřích ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dědičný hřích ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Dědičný hřích ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Dědičný hřích ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Dědičný hřích ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědičný hřích například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dědičný hřích? resp. jaká je definice termínu Dědičný hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dědičný hřích, odpověď na dotaz co je to Dědičný hřích?. Víte např. kdo to je Chris Evans? Znáte a víte kdo je Rajda? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?