Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biologická léčba. Co znamená pojem Biologická léčba z kategorie Lékařství?

Co je Biologická léčba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biologická léčba?

Biologická léčba, jinak též imunoterapie, je druh cílené léčby, která pomocí vlastní imunity organizmu posiluje nebo oslabuje léčbu onemocnění. Buňky určitých typů dokáží zasáhnout proti určitým chorobám, protože znají strukturu i fungování vnitřního i vnějšího prostředí buněk.
Některé typy biologické léčby se již běžně používají, jiné jsou teprve prověřovány a stojí před schválením. Mají totiž i řadu vedlejších účinků a léčba je poměrně drahá.


Co je to Biologická léčba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Biologická léčba. Co znamená pojem Biologická léčba z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Biologická léčba se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: lexikon, formulace, co znamená, termín, lékařství, definice pojmu, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, informace, odborný výraz, pojem, význam, co to je, wiki, význam slova


Pojem Biologická léčba je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Biologická léčba dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biologická léčba nebo imunoterapie, řídč. cílená léčba, využívá imunitu organismu a její zeslabení nebo zesílení k léčbě nemocí. Imonoefektorové buňky typu lymfocytů, makrofágů, dendritických buněk,NK buňky, T-lymfocyty mohou účinně bojovat proti rakovině či některým autoimunitním chorobám díky tomu, že jsou lépe známé struktury a pochody na povrchu i uvnitř buňky. Terapie granulocyte colony-stimulating factor (G-CSF), interferonů, imikvimodů a buněčné membránové frakce bakterií jsou povoleny pro medicínské použití. Další typy terapií IL-2, IL-7, IL-12, chemokiny, (CpG) oligodeoxynukleotidy a glukany procházejí klinickým hodnocením.

Zkuste zjistit více informací o slovu Biologická léčba v následujících zdrojích

Hledat výraz Biologická léčba ve Wikislovníku

Hledat pojem Biologická léčba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biologická léčba ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Biologická léčba na Youtube

Vyhledat heslo Biologická léčba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Biologická léčba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologická léčba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Biologická léčba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Biologická léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologická léčba, odpověď na dotaz co je to Biologická léčba?. Víte např. kdo to je Eskamotér? Znáte a víte kdo je Fritz ter Meer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.