Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biologická léčba. Co znamená odborný pojem Biologická léčba z kategorie Lékařství?

Co je to Biologická léčba? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biologická léčba?

Biologická léčba, jinak též imunoterapie, je druh cílené léčby, která pomocí vlastní imunity organizmu posiluje nebo oslabuje léčbu onemocnění. Buňky určitých typů dokáží zasáhnout proti určitým chorobám, protože znají strukturu i fungování vnitřního i vnějšího prostředí buněk.
Některé typy biologické léčby se již běžně používají, jiné jsou teprve prověřovány a stojí před schválením. Mají totiž i řadu vedlejších účinků a léčba je poměrně drahá.


Co je to Biologická léčba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biologická léčba. Co znamená odborný pojem Biologická léčba z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Biologická léčba je v kategorii lékařství

Klíčová slova: termín, definice pojmu, heslo, lexikon, názvosloví, synonymum, terminus technicus, Biologická léčba, co to je, význam pojmu, význam slova, význam, přesný význam, přesný výraz, co znamená, informace, odborné názvosloví, slovník


Pojem Biologická léčba je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Biologická léčba?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biologická léčba nebo imunoterapie, řídč. cílená léčba, využívá imunitu organismu a její zeslabení nebo zesílení k léčbě nemocí. Imonoefektorové buňky typu lymfocytů, makrofágů, dendritických buněk,NK buňky, T-lymfocyty mohou účinně bojovat proti rakovině či některým autoimunitním chorobám díky tomu, že jsou lépe známé struktury a pochody na povrchu i uvnitř buňky. Terapie granulocyte colony-stimulating factor (G-CSF), interferonů, imikvimodů a buněčné membránové frakce bakterií jsou povoleny pro medicínské použití. Další typy terapií IL-2, IL-7, IL-12, chemokiny, (CpG) oligodeoxynukleotidy a glukany procházejí klinickým hodnocením.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Biologická léčba na Youtube

Najít pojem Biologická léčba ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Biologická léčba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Biologická léčba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Biologická léčba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biologická léčba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologická léčba například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Biologická léčba? resp. co označuje slovo Biologická léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologická léčba, odpověď na dotaz co je to Biologická léčba?. Víte např. kdo to je Dominik Feri? Znáte a víte kdo je Ferdinand II? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.