Co je to?
Definice odborného termínu, slova Elektivní péče. Co znamená pojem Elektivní péče z kategorie Lékařství?

Co je Elektivní péče?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Elektivní péče?

Elektivní péče je název plánované nebo neakutní péče, která je pacientům poskytována, aby zse zlepšilo jejich zdraví nebo byly vyřešeny určité zdravotní problémy. Tato péče není naléhavá a nevyžaduje okamžitou lékařskou pozornost, takže jej ji možno odložit. Elektivní péčí může být například některá z preventivních služeb, jako jsou preventivní prohlídky, očkování nebo screeningové testy na nemoci, které nemají zjevné a jasné příznaky, dále plánované chirurgické zákroky, které nejsou neodkladné, léčení související s chronickými onemocněními a jejich léčbou, jako je fyzioterapie, psychoterapie nebo rehabilitace po úrazu.
Většinou se elektivní péče poskytuje na základě plánování a rezervace s lékařem nebo zdravotnickým zařízením. Pacienti si mohou vybrat poskytovatele, čas a místo pro poskytnutí služby v souladu s jejich potřebami a preferencemi. U elektivní péče je tedy možné měnit její termín, tedy ji odsunout. Tím však nesmí být poškozen pacient. O odsunutí péče musí vždy rozhodnout lékař.


Co je to Elektivní péče? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Elektivní péče. Co znamená pojem Elektivní péče z kategorie Lékařství?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Elektivní péče? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Elektivní péče patří do sekce lékařství

Klíčová slova: přesný význam, lékařství, heslo, co to je, popis, informace, slovo, wiki, formulace, lékařství, co je to Elektivní péče?, pojem, přesný výraz, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, názvosloví


Pojem Elektivní péče je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Elektivní péče ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Elektivní péče na Youtube

Zkusit najít termín Elektivní péče ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Elektivní péče ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Elektivní péče ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektivní péče ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektivní péče například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice termínu Elektivní péče? resp. co znamená výraz Elektivní péče? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektivní péče, odpověď na dotaz co je to Elektivní péče?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Mireille Mathieu? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk obrazovka, elektivní péče, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.