Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rekord. Co znamená slovo Rekord z kategorie Sport?

Co je Rekord?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rekord?

Rekord je pojmenování pro ten nejdokonalejší výtvor nebo výkon, který je výsledkem činnosti člověka. Obvykle se používá při hodnocení sportovních výkonů. Pokud se jedná o nejlepší výsledek v celosvětovém měřítku, označuje se tato skutečnost jako světový rekord.
Světové rekordy se zaznamenávají včetně podmínek, za kterých bylo rekordů dosaženo. Nadmořská výška i další podmínky mohou mít na výkon výrazný vliv, proto by rekordy měly vznikat za srovnatelných okolností. Známé jsou především rekordy v klasických sportovních disciplínách jako plavání, atletika, rychlobruslení a v mnoha dalších sportech. Klasické i zvláštní rekordy se zaznamenávají do Guinessovy knihy rekordů.


Co je to Rekord? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rekord. Co znamená slovo Rekord z kategorie Sport?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rekord s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Rekord patří do kategorie sport

Klíčová slova: vysvětlení, definice, slovník, Rekord, formulace, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, sport, pojem, přesný význam, význam slova, co znamená, popis, co je to Rekord?, význam pojmu, lexikon, slovo


Pojem Rekord je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rekord můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekord je označení pro nejlepší výsledek v nějaké oblasti a oboru lidské činnosti. Nejčastěji se o rekordech hovoří v oblasti sportu.
Nejlepší sportovní výsledek na světě se nazývá světový rekord.
Na národní úrovni existují národní rekordy, každý člověk si může zaznamenat své osobní rekordy. Sportovci v juniorském věku (do 21 let) dosahují tzv. juniorských rekordů, sportovci ve veteránském věku (nad 40 let) pak mohou dosáhnout veteránského rekordu. Rekordy mohou být hodnoceny i v rámci jedné periodicky pořádané sportovní události, například rekord mistrovství světa, olympijský rekord, rekord mítinku.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Rekord na Google.cz

Hledat termín Rekord ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Rekord ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rekord ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Rekord na Google obrázcích

Hledat heslo Rekord ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekord například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Rekord? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rekord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekord, odpověď na dotaz co je to Rekord?. Víte např. kdo to je Boleslav I? Znáte a víte kdo je Invalidní důchodce? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.