Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rekord. Co znamená pojem Rekord z kategorie Sport?

Co je to Rekord? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rekord

Rekord je pojmenování pro ten nejdokonalejší výtvor nebo výkon, který je výsledkem činnosti člověka. Obvykle se používá při hodnocení sportovních výkonů. Pokud se jedná o nejlepší výsledek v celosvětovém měřítku, označuje se tato skutečnost jako světový rekord.
Světové rekordy se zaznamenávají včetně podmínek, za kterých bylo rekordů dosaženo. Nadmořská výška i další podmínky mohou mít na výkon výrazný vliv, proto by rekordy měly vznikat za srovnatelných okolností. Známé jsou především rekordy v klasických sportovních disciplínách jako plavání, atletika, rychlobruslení a v mnoha dalších sportech. Klasické i zvláštní rekordy se zaznamenávají do Guinessovy knihy rekordů.


Co je to Rekord? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rekord. Co znamená pojem Rekord z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rekord? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rekord se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: pojem, slovo, Sport, heslo, wiki, synonymum, co je to Rekord?, termín, odborné názvosloví, popis, co to je, přesný výraz, význam, informace, přesný význam, význam pojmu, názvosloví, vysvětlení


Pojem Rekord je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rekord? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekord je označení pro nejlepší výsledek v nějaké oblasti a oboru lidské činnosti. Nejčastěji se o rekordech hovoří v oblasti sportu.
Nejlepší sportovní výsledek na světě se nazývá světový rekord.
Na národní úrovni existují národní rekordy, každý člověk si může zaznamenat své osobní rekordy. Sportovci v juniorském věku (do 21 let) dosahují tzv. juniorských rekordů, sportovci ve veteránském věku (nad 40 let) pak mohou dosáhnout veteránského rekordu. Rekordy mohou být hodnoceny i v rámci jedné periodicky pořádané sportovní události, například rekord mistrovství světa, olympijský rekord, rekord mítinku.

Pro více informací o heslu Rekord zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rekord ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Rekord ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Rekord ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rekord ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rekord na Youtube

Zkusit najít pojem Rekord na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekord například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Rekord? resp. jaký je význam slova Rekord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekord, odpověď na dotaz co je to Rekord?. Víte např. kdo to je Farmakolog? Znáte a víte kdo je Josef Suk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.