Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rekord. Co znamená pojem Rekord z kategorie Sport?

Co je to Rekord? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rekord

Rekord je pojmenování pro ten nejdokonalejší výtvor nebo výkon, který je výsledkem činnosti člověka. Obvykle se používá při hodnocení sportovních výkonů. Pokud se jedná o nejlepší výsledek v celosvětovém měřítku, označuje se tato skutečnost jako světový rekord.
Světové rekordy se zaznamenávají včetně podmínek, za kterých bylo rekordů dosaženo. Nadmořská výška i další podmínky mohou mít na výkon výrazný vliv, proto by rekordy měly vznikat za srovnatelných okolností. Známé jsou především rekordy v klasických sportovních disciplínách jako plavání, atletika, rychlobruslení a v mnoha dalších sportech. Klasické i zvláštní rekordy se zaznamenávají do Guinessovy knihy rekordů.


Co je to Rekord? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rekord. Co znamená pojem Rekord z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rekord můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rekord je v sekci Sport

Klíčová slova: význam, co znamená, vysvětlení, definice, formulace, slovník, informace, lexikon, terminologie, Rekord, popis, synonymum, odborný výraz, pojem, wiki, slovo, názvosloví, Sport


Pojem Rekord je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rekord? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekord je označení pro nejlepší výsledek v nějaké oblasti a oboru lidské činnosti. Nejčastěji se o rekordech hovoří v oblasti sportu.
Nejlepší sportovní výsledek na světě se nazývá světový rekord.
Na národní úrovni existují národní rekordy, každý člověk si může zaznamenat své osobní rekordy. Sportovci v juniorském věku (do 21 let) dosahují tzv. juniorských rekordů, sportovci ve veteránském věku (nad 40 let) pak mohou dosáhnout veteránského rekordu. Rekordy mohou být hodnoceny i v rámci jedné periodicky pořádané sportovní události, například rekord mistrovství světa, olympijský rekord, rekord mítinku.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Rekord ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Rekord ve Wikizdrojích

Najít pojem Rekord ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rekord ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Rekord na Google.cz

Hledat videa s názvem Rekord na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekord například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rekord? resp. co to je Rekord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekord, odpověď na dotaz co je to Rekord?. Víte např. kdo to je Fakan? Znáte a víte kdo je Josef Suk? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Rekord i v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.