Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Co to je Vektor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vektor?

Veličina, kterou charakterizuje její velikost a směr. Obyčejné číslo má přitom jenom velikost. Vektor popisujeme pomocí souřadnic v souřadnicovém systému. V matematice velikost vektoru určuje číslo, ve fyzice počet fyzikálních jednotek a zároveň směr, jímž působí. V grafickém znázornění vypadá vektor jako šipka.


Co je to Vektor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vektor je v kategorii Matematika

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, slovo, přesný význam, synonymum, slovník, Matematika, termín, heslo, formulace, význam pojmu, přesný výraz, co to je, význam, vysvětlení, význam slova, co je to Vektor?, wiki


Pojem Vektor je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vektor?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vektor představuje ve fyzice a vektorovém počtu veličinu, která má kromě velikosti i směr. Tím se liší od obyčejného čísla, neboli skaláru, které má pouze velikost.

Příkladem vektoru je síla — má velikost a směr, a více sil se skládá dohromady podle zákona o skládání sil - rovnoběžníkového pravidla. Vektory se ve fyzice obvykle popisují pomocí souřadnic, které ovšem závisí na volbě souřadnicových os.

Více informací o slovu Vektor doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Vektor na Youtube

Vyhledat slovo Vektor ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Vektor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Vektor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vektor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Vektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vektor například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Vektor? resp. co přesně znamená slovo Vektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vektor, odpověď na dotaz co je to Vektor?. Víte např. kdo to je Sauron? Znáte a víte kdo je Rabín? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem