Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Co to je Vektor? Význam slova

Co znamená termín Vektor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Veličina, kterou charakterizuje její velikost a směr. Obyčejné číslo má přitom jenom velikost. Vektor popisujeme pomocí souřadnic v souřadnicovém systému. V matematice velikost vektoru určuje číslo, ve fyzice počet fyzikálních jednotek a zároveň směr, jímž působí. V grafickém znázornění vypadá vektor jako šipka.


Co je to Vektor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Vektor) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vektor patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: termín, názvosloví, význam pojmu, Vektor, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, wiki, definice, heslo, Matematika, co je to Vektor?, slovník, co znamená, terminologie, co to je, slovo, informace


Pojem Vektor je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vektor?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vektor představuje ve fyzice a vektorovém počtu veličinu, která má kromě velikosti i směr. Tím se liší od obyčejného čísla, neboli skaláru, které má pouze velikost.

Příkladem vektoru je síla — má velikost a směr, a více sil se skládá dohromady podle zákona o skládání sil - rovnoběžníkového pravidla. Vektory se ve fyzice obvykle popisují pomocí souřadnic, které ovšem závisí na volbě souřadnicových os.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Vektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Vektor ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Vektor ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Vektor ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Vektor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Vektor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vektor například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Vektor? resp. co to je Vektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vektor, odpověď na dotaz co je to Vektor?. Víte např. kdo to je Fízl? Znáte a víte kdo je Rabín? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vektor v jiné sekci než Matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem