Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Co to je Vektor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vektor?

Veličina, kterou charakterizuje její velikost a směr. Obyčejné číslo má přitom jenom velikost. Vektor popisujeme pomocí souřadnic v souřadnicovém systému. V matematice velikost vektoru určuje číslo, ve fyzice počet fyzikálních jednotek a zároveň směr, jímž působí. V grafickém znázornění vypadá vektor jako šipka.


Co je to Vektor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vektor patří do sekce Matematika

Klíčová slova: informace, co to je, co znamená, Matematika, přesný význam, význam slova, formulace, synonymum, terminologie, Matematika, popis, pojem, definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, Vektor, termín, význam


Pojem Vektor je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vektor? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vektor představuje ve fyzice a vektorovém počtu veličinu, která má kromě velikosti i směr. Tím se liší od obyčejného čísla, neboli skaláru, které má pouze velikost.

Příkladem vektoru je síla — má velikost a směr, a více sil se skládá dohromady podle zákona o skládání sil - rovnoběžníkového pravidla. Vektory se ve fyzice obvykle popisují pomocí souřadnic, které ovšem závisí na volbě souřadnicových os.

Další zdroje informací

Hledat pojem Vektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Vektor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Vektor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Vektor ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Vektor na Youtube

Zkusit najít slovo Vektor ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vektor například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Vektor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vektor, odpověď na dotaz co je to Vektor?. Víte např. kdo to je Jim Morrison? Znáte a víte kdo je Paša? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem