Co je to?
Definice výrazu Vektor. Co znamená odborný pojem Vektor z kategorie Matematika?

Co to je Vektor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vektor?

Veličina, kterou charakterizuje její velikost a směr. Obyčejné číslo má přitom jenom velikost. Vektor popisujeme pomocí souřadnic v souřadnicovém systému. V matematice velikost vektoru určuje číslo, ve fyzice počet fyzikálních jednotek a zároveň směr, jímž působí. V grafickém znázornění vypadá vektor jako šipka.


Co je to Vektor? Význam slova, termín, Definice výrazu Vektor. Co znamená odborný pojem Vektor z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Vektor? Potom se o definici podělte se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Vektor se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, odborný výraz, matematika, slovo, co je to Vektor?, terminus technicus, formulace, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, lexikon, definice pojmu, heslo, popis, definice, terminologie, vysvětlení


Pojem Vektor je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vektor? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vektor představuje ve fyzice a vektorovém počtu veličinu, která má kromě velikosti i směr. Tím se liší od obyčejného čísla, neboli skaláru, které má pouze velikost.

Příkladem vektoru je síla — má velikost a směr, a více sil se skládá dohromady podle zákona o skládání sil - rovnoběžníkového pravidla. Vektory se ve fyzice obvykle popisují pomocí souřadnic, které ovšem závisí na volbě souřadnicových os.

Další informace o pojmu Vektor hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem Vektor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Vektor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Vektor ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vektor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Vektor ve Wikizdrojích

Najít výraz Vektor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vektor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Vektor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vektor, odpověď na dotaz co je to Vektor?. Víte např. kdo to je Pavla Tomicová? Znáte a víte kdo je Prorektor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem