Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Co to je Vektor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vektor

Veličina, kterou charakterizuje její velikost a směr. Obyčejné číslo má přitom jenom velikost. Vektor popisujeme pomocí souřadnic v souřadnicovém systému. V matematice velikost vektoru určuje číslo, ve fyzice počet fyzikálních jednotek a zároveň směr, jímž působí. V grafickém znázornění vypadá vektor jako šipka.


Co je to Vektor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vektor. Co znamená pojem Vektor z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vektor je v kategorii Matematika

Klíčová slova: popis, co je to Vektor?, přesný význam, přesný výraz, slovník, odborné názvosloví, termín, význam, definice, co znamená, wiki, Matematika, význam pojmu, definice pojmu, formulace, lexikon, synonymum, Matematika


Pojem Vektor je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vektor?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vektor představuje ve fyzice a vektorovém počtu veličinu, která má kromě velikosti i směr. Tím se liší od obyčejného čísla, neboli skaláru, které má pouze velikost.

Příkladem vektoru je síla — má velikost a směr, a více sil se skládá dohromady podle zákona o skládání sil - rovnoběžníkového pravidla. Vektory se ve fyzice obvykle popisují pomocí souřadnic, které ovšem závisí na volbě souřadnicových os.

Jiné zdroje informací o pojmu Vektor

Zkusit najít termín Vektor ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Vektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Vektor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vektor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vektor na Youtube

Najít výraz Vektor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vektor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Vektor? resp. co vlastně znamená slovo Vektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vektor, odpověď na dotaz co je to Vektor?. Víte např. kdo to je Fracek? Znáte a víte kdo je Paladin? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem