Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vektor. Co znamená odborný pojem Vektor z kategorie Matematika?

Co je to Vektor? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vektor?

Veličina, kterou charakterizuje její velikost a směr. Obyčejné číslo má přitom jenom velikost. Vektor popisujeme pomocí souřadnic v souřadnicovém systému. V matematice velikost vektoru určuje číslo, ve fyzice počet fyzikálních jednotek a zároveň směr, jímž působí. V grafickém znázornění vypadá vektor jako šipka.


Co je to Vektor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vektor. Co znamená odborný pojem Vektor z kategorie Matematika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Vektor doporučujeme sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Vektor se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: definice pojmu, popis, co to je, informace, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, lexikon, slovo, wiki, matematika, formulace, heslo, co znamená, pojem, terminologie


Pojem Vektor je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vektor?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vektor představuje ve fyzice a vektorovém počtu veličinu, která má kromě velikosti i směr. Tím se liší od obyčejného čísla, neboli skaláru, které má pouze velikost.

Příkladem vektoru je síla — má velikost a směr, a více sil se skládá dohromady podle zákona o skládání sil - rovnoběžníkového pravidla. Vektory se ve fyzice obvykle popisují pomocí souřadnic, které ovšem závisí na volbě souřadnicových os.

Zkuste zjistit více informací o slovu Vektor v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vektor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Vektor na Google.cz

Hledat videa s názvem Vektor na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vektor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Vektor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Vektor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vektor například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Vektor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vektor, odpověď na dotaz co je to Vektor?. Víte např. kdo to je Sítař? Znáte a víte kdo je Paša? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem