Co je to?
Odborný výraz, definice slova Poplužní dvůr. Co znamená pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Co je to Poplužní dvůr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Poplužní dvůr?

Poplužní dvůr je historické pojmenování vrchnostenského neboli panského dvora, jehož součástí byla půda náležející panstvu. Název poplužní je odvozen od již nepoužívané měrné jednotky popluží.
Minimální rozloha poplužního dvora byla právě jedno popluží, tedy 15 až 60 hektarů, které bylo definováno jako plocha, kterou lze obdělat s pomocí jednoho spřežení a jednoho pluhu. Ke dvoru patřily další budovy a pozemky. Poplužní dvory se postupně změnily ve statky.


Co je to Poplužní dvůr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Poplužní dvůr. Co znamená pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Poplužní dvůr s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Poplužní dvůr je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co je to Poplužní dvůr?, význam, definice, slovník, terminus technicus, formulace, definice pojmu, informace, přesný význam, popis, názvosloví, heslo, synonymum, význam pojmu, wiki, přesný výraz, pojem, význam slova


Pojem Poplužní dvůr je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Poplužní dvůr?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Poplužní dvůr (latinsky praedium, německy Meierhof nebo poněkud nepřesně Vorwerk, slovensky majer) je historické označení pro panský (neboli vrchnostenský) dvůr, ke kterému náležela dominikální půda, tedy zemědělské pozemky, které obdělávala vrchnost ve vlastní režii. Český název pochází od označení staré měrné jednotky popluží, kterým se také někdy zjednodušeně nazýval dvůr sám. Jiný způsob hospodaření představovaly tzv. kmetcí (neboli selské) grunty (dvory) s rustikálními (selskými) pozemky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Poplužní dvůr ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Poplužní dvůr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poplužní dvůr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Poplužní dvůr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Poplužní dvůr na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poplužní dvůr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poplužní dvůr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Poplužní dvůr? resp. co znamená Poplužní dvůr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poplužní dvůr, odpověď na dotaz co je to Poplužní dvůr?. Víte např. kdo to je Petr Spálený? Znáte a víte kdo je Ivan Lendl? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Poplužní dvůr v jiné sekci než stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.