Co je to?
Výraz, termín, definice slova Poplužní dvůr. Co znamená odborný pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Co je to Poplužní dvůr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Poplužní dvůr

Poplužní dvůr je historické pojmenování vrchnostenského neboli panského dvora, jehož součástí byla půda náležející panstvu. Název poplužní je odvozen od již nepoužívané měrné jednotky popluží.
Minimální rozloha poplužního dvora byla právě jedno popluží, tedy 15 až 60 hektarů, které bylo definováno jako plocha, kterou lze obdělat s pomocí jednoho spřežení a jednoho pluhu. Ke dvoru patřily další budovy a pozemky. Poplužní dvory se postupně změnily ve statky.


Co je to Poplužní dvůr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Poplužní dvůr. Co znamená odborný pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Poplužní dvůr s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Poplužní dvůr patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, definice, pojem, informace, slovo, význam, wiki, slovník, co to je, stavebnictví, stavebnictví, synonymum, Poplužní dvůr, popis, lexikon, názvosloví, význam pojmu


Pojem Poplužní dvůr je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Poplužní dvůr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poplužní dvůr (latinsky praedium, německy Meierhof nebo poněkud nepřesně Vorwerk, slovensky majer) je historické označení pro panský (neboli vrchnostenský) dvůr, ke kterému náležela dominikální půda, tedy zemědělské pozemky, které obdělávala vrchnost ve vlastní režii. Český název pochází od označení staré měrné jednotky popluží, kterým se také někdy zjednodušeně nazýval dvůr sám. Jiný způsob hospodaření představovaly tzv. kmetcí (neboli selské) grunty (dvory) s rustikálními (selskými) pozemky.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Poplužní dvůr ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Poplužní dvůr ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Poplužní dvůr na Youtube

Najít heslo Poplužní dvůr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Poplužní dvůr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poplužní dvůr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poplužní dvůr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Poplužní dvůr? resp. co se skrývá pod slovem Poplužní dvůr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poplužní dvůr, odpověď na dotaz co je to Poplužní dvůr?. Víte např. kdo to je Patrick Swayze? Znáte a víte kdo je Zinédine Zidane? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Poplužní dvůr hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.