Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Poplužní dvůr. Co znamená pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Co je Poplužní dvůr? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Poplužní dvůr

Poplužní dvůr je historické pojmenování vrchnostenského neboli panského dvora, jehož součástí byla půda náležející panstvu. Název poplužní je odvozen od již nepoužívané měrné jednotky popluží.
Minimální rozloha poplužního dvora byla právě jedno popluží, tedy 15 až 60 hektarů, které bylo definováno jako plocha, kterou lze obdělat s pomocí jednoho spřežení a jednoho pluhu. Ke dvoru patřily další budovy a pozemky. Poplužní dvory se postupně změnily ve statky.


Co je to Poplužní dvůr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Poplužní dvůr. Co znamená pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Poplužní dvůr s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Poplužní dvůr se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, odborné názvosloví, co je to Poplužní dvůr?, popis, terminus technicus, význam slova, heslo, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, význam, pojem, informace, wiki, přesný význam, co to je, stavebnictví


Pojem Poplužní dvůr je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Poplužní dvůr můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poplužní dvůr (latinsky praedium, německy Meierhof nebo poněkud nepřesně Vorwerk, slovensky majer) je historické označení pro panský (neboli vrchnostenský) dvůr, ke kterému náležela dominikální půda, tedy zemědělské pozemky, které obdělávala vrchnost ve vlastní režii. Český název pochází od označení staré měrné jednotky popluží, kterým se také někdy zjednodušeně nazýval dvůr sám. Jiný způsob hospodaření představovaly tzv. kmetcí (neboli selské) grunty (dvory) s rustikálními (selskými) pozemky.

Hledejte pojem Poplužní dvůr v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Poplužní dvůr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poplužní dvůr ve Wikimedia Commons

Najít termín Poplužní dvůr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Poplužní dvůr ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Poplužní dvůr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Poplužní dvůr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Poplužní dvůr například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Poplužní dvůr? resp. co znamená výraz Poplužní dvůr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poplužní dvůr, odpověď na dotaz co je to Poplužní dvůr?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Redaktor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Poplužní dvůr i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.