Co je to?
Odborný výraz, definice slova Poplužní dvůr. Co znamená pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Co je Poplužní dvůr?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Poplužní dvůr

Poplužní dvůr je historické pojmenování vrchnostenského neboli panského dvora, jehož součástí byla půda náležející panstvu. Název poplužní je odvozen od již nepoužívané měrné jednotky popluží.
Minimální rozloha poplužního dvora byla právě jedno popluží, tedy 15 až 60 hektarů, které bylo definováno jako plocha, kterou lze obdělat s pomocí jednoho spřežení a jednoho pluhu. Ke dvoru patřily další budovy a pozemky. Poplužní dvory se postupně změnily ve statky.


Co je to Poplužní dvůr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Poplužní dvůr. Co znamená pojem Poplužní dvůr z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Poplužní dvůr s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Poplužní dvůr se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: slovo, co znamená, význam pojmu, termín, stavebnictví, vysvětlení, heslo, definice, terminologie, význam slova, pojem, popis, synonymum, lexikon, stavebnictví, formulace, co to je, přesný význam


Pojem Poplužní dvůr je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Poplužní dvůr?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poplužní dvůr (latinsky praedium, německy Meierhof nebo poněkud nepřesně Vorwerk, slovensky majer) je historické označení pro panský (neboli vrchnostenský) dvůr, ke kterému náležela dominikální půda, tedy zemědělské pozemky, které obdělávala vrchnost ve vlastní režii. Český název pochází od označení staré měrné jednotky popluží, kterým se také někdy zjednodušeně nazýval dvůr sám. Jiný způsob hospodaření představovaly tzv. kmetcí (neboli selské) grunty (dvory) s rustikálními (selskými) pozemky.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Poplužní dvůr ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Poplužní dvůr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Poplužní dvůr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Poplužní dvůr ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Poplužní dvůr na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poplužní dvůr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poplužní dvůr například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Poplužní dvůr? resp. co to je Poplužní dvůr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poplužní dvůr, odpověď na dotaz co je to Poplužní dvůr?. Víte např. kdo to je Bordelář? Znáte a víte kdo je Narkoman? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Poplužní dvůr v jiné sekci než stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům, poplužní dvůr, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.