Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cephalea. Co znamená pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Co je to Cephalea? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cephalea?

Existuje celá řada různých typů bolesti hlavy a pro jednu z nich se v medicíně využívá termínu cephalea nebo též cefalea. Tento typ bolesti hlavy bývá způsoben změněnou reaktivitou hlavových cév, což má souvislost s psychickým vypětím či migrénou. Občas může být bolest hlavy přenesena i z oblasti krční páteře. Dalšími možnými příčinami jsou bolest očí, nádor, zánět, selhání ledvin nebo třeba vysoký krevní tlak.


Co je to Cephalea? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cephalea. Co znamená pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cephalea? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cephalea je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Cephalea, přesný význam, odborný výraz, Nemoce, synonymum, Nemoce, názvosloví, význam slova, terminologie, co znamená, wiki, definice pojmu, vysvětlení, formulace, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, význam pojmu


Pojem Cephalea je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Cephalea

Vyhledat heslo Cephalea na Google.cz

Hledat výraz Cephalea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cephalea ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Cephalea na Youtube

Zkusit najít pojem Cephalea ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cephalea ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cephalea například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cephalea? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cephalea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cephalea, odpověď na dotaz co je to Cephalea?. Víte např. kdo to je Jan Cemper? Znáte a víte kdo je Veřejný činitel? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cephalea v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.