Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cephalea. Co znamená odborný pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Co je to Cephalea? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cephalea?

Existuje celá řada různých typů bolesti hlavy a pro jednu z nich se v medicíně využívá termínu cephalea nebo též cefalea. Tento typ bolesti hlavy bývá způsoben změněnou reaktivitou hlavových cév, což má souvislost s psychickým vypětím či migrénou. Občas může být bolest hlavy přenesena i z oblasti krční páteře. Dalšími možnými příčinami jsou bolest očí, nádor, zánět, selhání ledvin nebo třeba vysoký krevní tlak.


Co je to Cephalea? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cephalea. Co znamená odborný pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cephalea můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Cephalea je v sekci nemoce

Klíčová slova: lexikon, pojem, popis, názvosloví, co znamená, informace, wiki, nemoce, význam pojmu, co je to Cephalea?, nemoce, heslo, význam, odborné názvosloví, definice, formulace, Cephalea, význam slova


Pojem Cephalea je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Cephalea v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cephalea ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Cephalea ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Cephalea na Youtube

Vyhledat pojem Cephalea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Cephalea ve Wikislovníku

Najít výraz Cephalea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cephalea například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cephalea? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cephalea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cephalea, odpověď na dotaz co je to Cephalea?. Víte např. kdo to je Iveta Bartošová? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.