Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cephalea. Co znamená pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Co je to Cephalea? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cephalea?

Existuje celá řada různých typů bolesti hlavy a pro jednu z nich se v medicíně využívá termínu cephalea nebo též cefalea. Tento typ bolesti hlavy bývá způsoben změněnou reaktivitou hlavových cév, což má souvislost s psychickým vypětím či migrénou. Občas může být bolest hlavy přenesena i z oblasti krční páteře. Dalšími možnými příčinami jsou bolest očí, nádor, zánět, selhání ledvin nebo třeba vysoký krevní tlak.


Co je to Cephalea? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cephalea. Co znamená pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Cephalea sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cephalea je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, heslo, terminus technicus, co to je, Cephalea, informace, definice, wiki, slovník, termín, lexikon, pojem, Nemoce, odborný výraz, terminologie, význam slova, Nemoce, význam


Pojem Cephalea je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Cephalea ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Cephalea ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cephalea ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Cephalea ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Cephalea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Cephalea ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Cephalea například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cephalea? resp. co znamená Cephalea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cephalea, odpověď na dotaz co je to Cephalea?. Víte např. kdo to je Matka samoživitelka? Znáte a víte kdo je Pohan? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.