Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cephalea. Co znamená pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Co je Cephalea?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cephalea?

Existuje celá řada různých typů bolesti hlavy a pro jednu z nich se v medicíně využívá termínu cephalea nebo též cefalea. Tento typ bolesti hlavy bývá způsoben změněnou reaktivitou hlavových cév, což má souvislost s psychickým vypětím či migrénou. Občas může být bolest hlavy přenesena i z oblasti krční páteře. Dalšími možnými příčinami jsou bolest očí, nádor, zánět, selhání ledvin nebo třeba vysoký krevní tlak.


Co je to Cephalea? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cephalea. Co znamená pojem Cephalea z kategorie Nemoce?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cephalea se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: význam, definice, co je to Cephalea?, formulace, co znamená, synonymum, přesný výraz, pojem, slovo, definice pojmu, co to je, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, popis, nemoce, vysvětlení, význam slova


Pojem Cephalea je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Cephalea v následujících zdrojích

Hledat výraz Cephalea ve Wikipedii

Hledat frázi Cephalea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Cephalea ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Cephalea ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Cephalea na Google obrázcích

Hledat pojem Cephalea ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cephalea například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Cephalea? resp. co vlastně znamená slovo Cephalea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cephalea, odpověď na dotaz co je to Cephalea?. Víte např. kdo to je Andrea Antony? Znáte a víte kdo je Steve Jobs? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Cephalea i v jiné kategorii než je sekce nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Horečka, nemoc, cephalea, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.