Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Co je to Cese? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cese?

Cese je výraz soukromého nebo mezinárodního práva. Jedná se o postoupení něčeho -soukromé právo řeší postoupení pohledávky, mezinárodní právo postoupení dílu státního území.
Pohledávku vůči dlužníkovi totiž může věřitel postoupit někomu jinému a ten se pak stává novým věřitelem. Cese musí být uzavřena vždy písemnou smlouvou. Dlužník musí být o postoupení informován, ale jeho souhlas není nutný. Cesi v mezinárodním právu lze provést tehdy, když se státy dohodnou a území je přesně vymezeno.


Co je to Cese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cese s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cese se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: formulace, význam, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, wiki, terminologie, co to je, informace, lexikon, pojem, právo, terminus technicus, vysvětlení, právo, popis, definice, slovo


Pojem Cese je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cese? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cese (cessio) znamená postoupení, v soukromém právu postoupení pohledávky, v právu mezinárodním postoupení části státního území.

Jiné informační zdroje o pojmu Cese

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cese ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Cese ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Cese ve Wikizdrojích

Najít slovo Cese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Cese ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Cese ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cese například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Cese? resp. co znamená Cese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cese, odpověď na dotaz co je to Cese?. Víte např. kdo to je Jan Vyčítal? Znáte a víte kdo je Kapsář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.