Co je to?
Definice výrazu, termínu Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Co je to Cese? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cese

Cese je výraz soukromého nebo mezinárodního práva. Jedná se o postoupení něčeho -soukromé právo řeší postoupení pohledávky, mezinárodní právo postoupení dílu státního území.
Pohledávku vůči dlužníkovi totiž může věřitel postoupit někomu jinému a ten se pak stává novým věřitelem. Cese musí být uzavřena vždy písemnou smlouvou. Dlužník musí být o postoupení informován, ale jeho souhlas není nutný. Cesi v mezinárodním právu lze provést tehdy, když se státy dohodnou a území je přesně vymezeno.


Co je to Cese? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cese s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cese patří do kategorie Právo

Klíčová slova: definice, informace, názvosloví, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, Právo, slovo, vysvětlení, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, slovník, odborný výraz, termín, co je to Cese?, terminologie


Pojem Cese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cese? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cese (cessio) znamená postoupení, v soukromém právu postoupení pohledávky, v právu mezinárodním postoupení části státního území.

Další zdroje informací o slovu Cese

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cese ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cese ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cese ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Cese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Cese na Youtube

Hledat termín Cese ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cese například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Cese? resp. jaká je definice termínu Cese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cese, odpověď na dotaz co je to Cese?. Víte např. kdo to je Hypochondr? Znáte a víte kdo je Chuligán? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.