Co je to?
Definice výrazu, termínu Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Co je to Cese? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cese

Cese je výraz soukromého nebo mezinárodního práva. Jedná se o postoupení něčeho -soukromé právo řeší postoupení pohledávky, mezinárodní právo postoupení dílu státního území.
Pohledávku vůči dlužníkovi totiž může věřitel postoupit někomu jinému a ten se pak stává novým věřitelem. Cese musí být uzavřena vždy písemnou smlouvou. Dlužník musí být o postoupení informován, ale jeho souhlas není nutný. Cesi v mezinárodním právu lze provést tehdy, když se státy dohodnou a území je přesně vymezeno.


Co je to Cese? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Cese sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cese je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, přesný výraz, Cese, formulace, heslo, informace, synonymum, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, termín, lexikon, Právo, slovník, co znamená, definice


Pojem Cese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cese?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cese (cessio) znamená postoupení, v soukromém právu postoupení pohledávky, v právu mezinárodním postoupení části státního území.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Cese ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Cese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Cese na Google.cz

Zkusit najít pojem Cese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Cese ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cese ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cese například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cese? resp. co je to Cese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cese, odpověď na dotaz co je to Cese?. Víte např. kdo to je Pavel Bělobrádek? Znáte a víte kdo je Chuligán? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.