Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cese. Co znamená slovo Cese z kategorie Právo?

Co je Cese? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cese

Cese je výraz soukromého nebo mezinárodního práva. Jedná se o postoupení něčeho -soukromé právo řeší postoupení pohledávky, mezinárodní právo postoupení dílu státního území.
Pohledávku vůči dlužníkovi totiž může věřitel postoupit někomu jinému a ten se pak stává novým věřitelem. Cese musí být uzavřena vždy písemnou smlouvou. Dlužník musí být o postoupení informován, ale jeho souhlas není nutný. Cesi v mezinárodním právu lze provést tehdy, když se státy dohodnou a území je přesně vymezeno.


Co je to Cese? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cese. Co znamená slovo Cese z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cese s rodinou a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Cese patří do kategorie právo

Klíčová slova: informace, vysvětlení, definice, synonymum, popis, co je to Cese?, přesný výraz, co to je, terminus technicus, co znamená, heslo, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, termín, Cese, definice pojmu, přesný význam


Pojem Cese je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cese? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cese (cessio) znamená postoupení, v soukromém právu postoupení pohledávky, v právu mezinárodním postoupení části státního území.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Cese ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cese ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Cese na Google.cz

Hledat termín Cese ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Cese ve Wikizdrojích

Hledat pojem Cese ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cese například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Cese? resp. jaký je přesný význam slova Cese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cese, odpověď na dotaz co je to Cese?. Víte např. kdo to je Pavel Nečas? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.