Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Co je to Cese? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cese?

Cese je výraz soukromého nebo mezinárodního práva. Jedná se o postoupení něčeho -soukromé právo řeší postoupení pohledávky, mezinárodní právo postoupení dílu státního území.
Pohledávku vůči dlužníkovi totiž může věřitel postoupit někomu jinému a ten se pak stává novým věřitelem. Cese musí být uzavřena vždy písemnou smlouvou. Dlužník musí být o postoupení informován, ale jeho souhlas není nutný. Cesi v mezinárodním právu lze provést tehdy, když se státy dohodnou a území je přesně vymezeno.


Co je to Cese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cese? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Cese je v kategorii právo

Klíčová slova: definice pojmu, definice, synonymum, přesný význam, co znamená, co je to Cese?, heslo, význam slova, vysvětlení, wiki, slovník, právo, lexikon, popis, význam pojmu, termín, pojem, odborné názvosloví


Pojem Cese je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cese píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cese (cessio) znamená postoupení, v soukromém právu postoupení pohledávky, v právu mezinárodním postoupení části státního území.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Cese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Cese ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cese ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Cese na Google.cz

Vyhledat pojem Cese ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cese ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cese například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Cese? resp. co to je Cese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cese, odpověď na dotaz co je to Cese?. Víte např. kdo to je Zdravotník? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.