Co je to?
Definice výrazu Liberalismus. Co znamená odborný pojem Liberalismus z kategorie Politika?

Co to je Liberalismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Liberalismus?

Liberalismus je označení filozofie nebo politického směru, považujícího svobodu za nejvyšší politickou hodnotu. Vychází z principů osvícenství, a i když vznikl v 17. století v Anglii, v jiných oblastech se od anglického liberalismu značně odklonil.
Základem liberalismu je tedy svoboda jak v osobní, tak v náboženské, politické i ekonomické rovině. Společnost se má osvobodit od ideologií, občané mají mít co největší svobodu, která je současně základním kamenem společnosti a musí být státem chráněna. Státní moc se uplatňuje pouze tehdy, pokud je omezována osobní svoboda.


Co je to Liberalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Liberalismus. Co znamená odborný pojem Liberalismus z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Liberalismus? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Liberalismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, formulace, co je to Liberalismus?, názvosloví, Liberalismus, co znamená, synonymum, lexikon, informace, přesný význam, co to je, slovo, terminus technicus, heslo, vysvětlení, Politika, slovník, Politika


Pojem Liberalismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Liberalismus

Najít výraz Liberalismus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liberalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Liberalismus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liberalismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Liberalismus na Google.cz

Zkusit najít termín Liberalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Liberalismus například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Liberalismus? resp. jaký je význam pojmu Liberalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liberalismus, odpověď na dotaz co je to Liberalismus?. Víte např. kdo to je Žhář? Znáte a víte kdo je Aranžér? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.