Co je to?
Definice výrazu Liberalismus. Co znamená odborný pojem Liberalismus z kategorie Politika?

Co to je Liberalismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Liberalismus?

Liberalismus je označení filozofie nebo politického směru, považujícího svobodu za nejvyšší politickou hodnotu. Vychází z principů osvícenství, a i když vznikl v 17. století v Anglii, v jiných oblastech se od anglického liberalismu značně odklonil.
Základem liberalismu je tedy svoboda jak v osobní, tak v náboženské, politické i ekonomické rovině. Společnost se má osvobodit od ideologií, občané mají mít co největší svobodu, která je současně základním kamenem společnosti a musí být státem chráněna. Státní moc se uplatňuje pouze tehdy, pokud je omezována osobní svoboda.


Co je to Liberalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Liberalismus. Co znamená odborný pojem Liberalismus z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Liberalismus? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Liberalismus je v sekci Politika

Klíčová slova: formulace, slovník, terminologie, odborné názvosloví, slovo, lexikon, termín, co je to Liberalismus?, význam, co to je, definice pojmu, Liberalismus, definice, terminus technicus, synonymum, význam slova, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Liberalismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Liberalismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Liberalismus (latinsky liber svobodný, liberalis svobody se týkající, svobodomyslný) je politický směr nebo také filosofický pohled, který stojí na tom, že svoboda je prioritní politická hodnota. Tato ideologie původně vznikla v 17. století v Anglii a má kořeny v evropském osvícenství. V různých oblastech světa se však liberalismus dále vyvíjel odlišně, a proto může mít slovo „liberalismus“ celou řadu významů v závislosti na kontextu a regionu, které se mohou i částečně ideologicky rozporovat. Lze nalézt levicové i pravicové formy liberalismu, přičemž je důležité odlišovat sociální liberalismus a ekonomický liberalismus.

Pro další informace o termínu Liberalismus zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liberalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Liberalismus na Youtube

Vyhledat pojem Liberalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Liberalismus ve Wikislovníku

Najít termín Liberalismus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Liberalismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Liberalismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Liberalismus? resp. co to je Liberalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liberalismus, odpověď na dotaz co je to Liberalismus?. Víte např. kdo to je Marie Pojkarová? Znáte a víte kdo je Aranžér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.