Co je to?
Výraz, termín, definice slova Moučnice. Co znamená odborný pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Co je Moučnice?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Moučnice

Moučnice je truhla, ve které se ve mlýně skladuje semleté zrno. Uvnitř moučnice se nacházejí tzv. moučná síta, ve kterých se zachycují různě hrubé části semletiny. Nejjemnější mouka se prosívá přes tkaninu, na vyměnitelných sítech zůstává šrot, který může být znovu semlet.
Moučnice se nachází ve všech historických druzích mlýnů, truhla sloužila i k uchovávání mouky v domácnostech. Zde byla věnována péče i jejímu vzhledu – malování a kování.


Co je to Moučnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Moučnice. Co znamená odborný pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Moučnice sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Moučnice je v kategorii nástroje

Klíčová slova: informace, odborný výraz, přesný výraz, nástroje, slovo, popis, Moučnice, formulace, definice, heslo, slovník, co to je, terminus technicus, co znamená, wiki, vysvětlení, význam pojmu, význam slova


Pojem Moučnice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Moučnice zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Moučnice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Moučnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Moučnice na Youtube

Vyhledat výraz Moučnice na Google.cz

Zkusit najít výraz Moučnice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Moučnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Moučnice například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Moučnice? resp. co znamená výraz Moučnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moučnice, odpověď na dotaz co je to Moučnice?. Víte např. kdo to je Jakub Flek? Znáte a víte kdo je Inspicient? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Moučnice i v jiné kategorii než je sekce nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Křížový šroubovák, moučnice, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.