Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Co to je Moučnice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Moučnice?

Moučnice je truhla, ve které se ve mlýně skladuje semleté zrno. Uvnitř moučnice se nacházejí tzv. moučná síta, ve kterých se zachycují různě hrubé části semletiny. Nejjemnější mouka se prosívá přes tkaninu, na vyměnitelných sítech zůstává šrot, který může být znovu semlet.
Moučnice se nachází ve všech historických druzích mlýnů, truhla sloužila i k uchovávání mouky v domácnostech. Zde byla věnována péče i jejímu vzhledu – malování a kování.


Co je to Moučnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Moučnice s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Moučnice se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, Nástroje, co znamená, heslo, wiki, lexikon, Moučnice, pojem, popis, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví, synonymum, přesný význam, Nástroje, význam pojmu


Pojem Moučnice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Moučnice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Moučnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Moučnice ve Wikipedii

Najít slovo Moučnice ve vyhledávači Qwant

Najít termín Moučnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Moučnice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moučnice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Moučnice například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Moučnice? resp. jaký je přesný význam slova Moučnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moučnice, odpověď na dotaz co je to Moučnice?. Víte např. kdo to je Diabetolog? Znáte a víte kdo je Geograf? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.