Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Co to je Moučnice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Moučnice?

Moučnice je truhla, ve které se ve mlýně skladuje semleté zrno. Uvnitř moučnice se nacházejí tzv. moučná síta, ve kterých se zachycují různě hrubé části semletiny. Nejjemnější mouka se prosívá přes tkaninu, na vyměnitelných sítech zůstává šrot, který může být znovu semlet.
Moučnice se nachází ve všech historických druzích mlýnů, truhla sloužila i k uchovávání mouky v domácnostech. Zde byla věnována péče i jejímu vzhledu – malování a kování.


Co je to Moučnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Moučnice s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Moučnice je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Moučnice, pojem, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, heslo, co znamená, co je to Moučnice?, co to je, přesný výraz, význam slova, definice, termín, synonymum, definice pojmu, Nástroje, wiki


Pojem Moučnice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Moučnice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moučnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Moučnice ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Moučnice na Google.cz

Hledat heslo Moučnice ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Moučnice ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Moučnice například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Moučnice? resp. co vlastně znamená slovo Moučnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moučnice, odpověď na dotaz co je to Moučnice?. Víte např. kdo to je Pavel Helebrand? Znáte a víte kdo je František Křižík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.