Co je to?
Odborný výraz, definice slova Moučnice. Co znamená slovo Moučnice z kategorie Nástroje?

Co je Moučnice? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Moučnice?

Moučnice je truhla, ve které se ve mlýně skladuje semleté zrno. Uvnitř moučnice se nacházejí tzv. moučná síta, ve kterých se zachycují různě hrubé části semletiny. Nejjemnější mouka se prosívá přes tkaninu, na vyměnitelných sítech zůstává šrot, který může být znovu semlet.
Moučnice se nachází ve všech historických druzích mlýnů, truhla sloužila i k uchovávání mouky v domácnostech. Zde byla věnována péče i jejímu vzhledu – malování a kování.


Co je to Moučnice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Moučnice. Co znamená slovo Moučnice z kategorie Nástroje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Moučnice patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: význam, heslo, informace, nástroje, co to je, přesný výraz, názvosloví, nástroje, význam slova, Moučnice, terminologie, wiki, význam pojmu, termín, popis, co je to Moučnice?, formulace, vysvětlení


Pojem Moučnice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Moučnice zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moučnice ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moučnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Moučnice na Youtube

Zkusit najít Moučnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Moučnice na Google.cz

Hledat heslo Moučnice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Moučnice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Moučnice? resp. co přesně znamená slovo Moučnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moučnice, odpověď na dotaz co je to Moučnice?. Víte např. kdo to je Syl Apps? Znáte a víte kdo je Ruchař? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Moučnice i v jiné části webu než je kategorie nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.