Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Co to je Moučnice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Moučnice?

Moučnice je truhla, ve které se ve mlýně skladuje semleté zrno. Uvnitř moučnice se nacházejí tzv. moučná síta, ve kterých se zachycují různě hrubé části semletiny. Nejjemnější mouka se prosívá přes tkaninu, na vyměnitelných sítech zůstává šrot, který může být znovu semlet.
Moučnice se nachází ve všech historických druzích mlýnů, truhla sloužila i k uchovávání mouky v domácnostech. Zde byla věnována péče i jejímu vzhledu – malování a kování.


Co je to Moučnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Moučnice s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Moučnice patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: termín, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, terminus technicus, popis, definice, definice pojmu, přesný význam, co to je, Nástroje, slovník, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, lexikon, Moučnice, formulace


Pojem Moučnice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Moučnice ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Moučnice na Youtube

Hledat slovo Moučnice ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moučnice ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Moučnice ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Moučnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Moučnice například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Moučnice? resp. co znamená Moučnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moučnice, odpověď na dotaz co je to Moučnice?. Víte např. kdo to je Zvukař? Znáte a víte kdo je Geograf? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.