Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Co to je Moučnice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Moučnice?

Moučnice je truhla, ve které se ve mlýně skladuje semleté zrno. Uvnitř moučnice se nacházejí tzv. moučná síta, ve kterých se zachycují různě hrubé části semletiny. Nejjemnější mouka se prosívá přes tkaninu, na vyměnitelných sítech zůstává šrot, který může být znovu semlet.
Moučnice se nachází ve všech historických druzích mlýnů, truhla sloužila i k uchovávání mouky v domácnostech. Zde byla věnována péče i jejímu vzhledu – malování a kování.


Co je to Moučnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Moučnice s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Moučnice patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, synonymum, terminologie, slovník, definice, co je to Moučnice?, přesný výraz, význam slova, Nástroje, co znamená, Nástroje, co to je, terminus technicus, popis, wiki, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Moučnice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Moučnice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moučnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Moučnice ve Wikislovníku

Najít výraz Moučnice ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Moučnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moučnice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Moučnice například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Moučnice? resp. jaký je význam pojmu Moučnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moučnice, odpověď na dotaz co je to Moučnice?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je František Křižík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.