Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Co je to Demoverze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Demoverze

Demoverze je pojmenování takového komerčního software, který je sice zdarma, ale pouze v omezené verzi. Nazývá se také demoware nebo trialware. Omezení mohou být mnoha druhů, jde například o omezení funkčnosti počtem dní od nainstalování, určený počet dnů, po které je možno software užívat, omezení počtu spuštění, omezení užívání na určitý nastavený čas, nefunkčnost části funkcí, znemožnění ukládání nebo vložené značky do výsledné práce. Pokud chce uživatel neomezenou verzi a dále program využívat, musí si zaplatit registrační kód. Kód bývá v systému počítače a znemožňuje neplatné použití.
Výraz demoverze se používá také pro případ, kdy je program zákazníkovi pouze předváděn, jedná se tedy o určitou demonstraci. Zájemce tak vidí, co vše program umí a jakým způsobem funguje. Plná funkčnost programu je však omezena, demoverze funguje jako reklama, která slouží ke vzbuzení zájmu potenciálních uživatelů, a také k prezentaci.


Co je to Demoverze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Demoverze? s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Demoverze je v sekci software

Klíčová slova: význam pojmu, informace, přesný význam, přesný výraz, formulace, lexikon, odborné názvosloví, terminus technicus, názvosloví, Demoverze, definice, synonymum, termín, co je to Demoverze?, software, definice pojmu, slovo, software


Pojem Demoverze je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Demoverze dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demoverze (anglicky demoware, trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi, která je omezená v jednom či více směrech.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Demoverze na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demoverze ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Demoverze ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Demoverze ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demoverze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Demoverze ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Demoverze například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Demoverze? resp. jaká je definice termínu Demoverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demoverze, odpověď na dotaz co je to Demoverze?. Víte např. kdo to je Penélope Cruz? Znáte a víte kdo je Hasič? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Demoverze hledat i v jiných kategoriích (než software) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?