Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Co je to Demoverze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Demoverze?

Demoverze je pojmenování takového komerčního software, který je sice zdarma, ale pouze v omezené verzi. Nazývá se také demoware nebo trialware. Omezení mohou být mnoha druhů, jde například o omezení funkčnosti počtem dní od nainstalování, určený počet dnů, po které je možno software užívat, omezení počtu spuštění, omezení užívání na určitý nastavený čas, nefunkčnost části funkcí, znemožnění ukládání nebo vložené značky do výsledné práce. Pokud chce uživatel neomezenou verzi a dále program využívat, musí si zaplatit registrační kód. Kód bývá v systému počítače a znemožňuje neplatné použití.
Výraz demoverze se používá také pro případ, kdy je program zákazníkovi pouze předváděn, jedná se tedy o určitou demonstraci. Zájemce tak vidí, co vše program umí a jakým způsobem funguje. Plná funkčnost programu je však omezena, demoverze funguje jako reklama, která slouží ke vzbuzení zájmu potenciálních uživatelů, a také k prezentaci.


Co je to Demoverze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Demoverze je v kategorii Software

Klíčová slova: definice, odborný výraz, heslo, co znamená, lexikon, význam slova, formulace, význam pojmu, termín, slovník, vysvětlení, Demoverze, definice pojmu, terminologie, Software, pojem, přesný výraz, informace


Pojem Demoverze je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demoverze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Demoverze (anglicky demoware, trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi, která je omezená v jednom či více směrech.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Demoverze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Demoverze ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Demoverze na Google.cz

Hledat termín Demoverze ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Demoverze na Youtube

Najít výraz Demoverze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Demoverze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Demoverze? resp. co to je Demoverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demoverze, odpověď na dotaz co je to Demoverze?. Víte např. kdo to je Povstalec? Znáte a víte kdo je Jiří Stivín? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Software U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?