Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Co je to Demoverze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Demoverze?

Demoverze je pojmenování takového komerčního software, který je sice zdarma, ale pouze v omezené verzi. Nazývá se také demoware nebo trialware. Omezení mohou být mnoha druhů, jde například o omezení funkčnosti počtem dní od nainstalování, určený počet dnů, po které je možno software užívat, omezení počtu spuštění, omezení užívání na určitý nastavený čas, nefunkčnost části funkcí, znemožnění ukládání nebo vložené značky do výsledné práce. Pokud chce uživatel neomezenou verzi a dále program využívat, musí si zaplatit registrační kód. Kód bývá v systému počítače a znemožňuje neplatné použití.
Výraz demoverze se používá také pro případ, kdy je program zákazníkovi pouze předváděn, jedná se tedy o určitou demonstraci. Zájemce tak vidí, co vše program umí a jakým způsobem funguje. Plná funkčnost programu je však omezena, demoverze funguje jako reklama, která slouží ke vzbuzení zájmu potenciálních uživatelů, a také k prezentaci.


Co je to Demoverze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Demoverze je v sekci Software

Klíčová slova: terminologie, slovo, Software, definice pojmu, termín, co je to Demoverze?, význam slova, co to je, Demoverze, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, Software, pojem, přesný význam, názvosloví, formulace, popis


Pojem Demoverze je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Demoverze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demoverze ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Demoverze na Youtube

Vyhledat termín Demoverze na Google.cz

Zkusit najít heslo Demoverze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Demoverze ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Demoverze například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Demoverze? resp. jaká je definice slova Demoverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demoverze, odpověď na dotaz co je to Demoverze?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Patolízal? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Demoverze v jiné sekci než Software. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?