Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Co je to Demoverze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Demoverze

Demoverze je pojmenování takového komerčního software, který je sice zdarma, ale pouze v omezené verzi. Nazývá se také demoware nebo trialware. Omezení mohou být mnoha druhů, jde například o omezení funkčnosti počtem dní od nainstalování, určený počet dnů, po které je možno software užívat, omezení počtu spuštění, omezení užívání na určitý nastavený čas, nefunkčnost části funkcí, znemožnění ukládání nebo vložené značky do výsledné práce. Pokud chce uživatel neomezenou verzi a dále program využívat, musí si zaplatit registrační kód. Kód bývá v systému počítače a znemožňuje neplatné použití.
Výraz demoverze se používá také pro případ, kdy je program zákazníkovi pouze předváděn, jedná se tedy o určitou demonstraci. Zájemce tak vidí, co vše program umí a jakým způsobem funguje. Plná funkčnost programu je však omezena, demoverze funguje jako reklama, která slouží ke vzbuzení zájmu potenciálních uživatelů, a také k prezentaci.


Co je to Demoverze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demoverze. Co znamená odborný pojem Demoverze z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Demoverze patří do sekce software

Klíčová slova: software, význam, vysvětlení, slovo, přesný význam, terminus technicus, definice, definice pojmu, co to je, popis, terminologie, wiki, co je to Demoverze?, pojem, názvosloví, informace, přesný výraz, co znamená


Pojem Demoverze je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Demoverze píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Demoverze (anglicky demoware, trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi, která je omezená v jednom či více směrech.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Demoverze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Demoverze ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Demoverze na Google.cz

Vyhledat výraz Demoverze ve Wikizdrojích

Najít termín Demoverze ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Demoverze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demoverze například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Demoverze? resp. co přesně znamená slovo Demoverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demoverze, odpověď na dotaz co je to Demoverze?. Víte např. kdo to je Leoš Janáček? Znáte a víte kdo je Vlasta Peterková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než software). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?