Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Demoverze. Co znamená pojem Demoverze z kategorie Software?

Co je Demoverze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Demoverze?

Demoverze je pojmenování takového komerčního software, který je sice zdarma, ale pouze v omezené verzi. Nazývá se také demoware nebo trialware. Omezení mohou být mnoha druhů, jde například o omezení funkčnosti počtem dní od nainstalování, určený počet dnů, po které je možno software užívat, omezení počtu spuštění, omezení užívání na určitý nastavený čas, nefunkčnost části funkcí, znemožnění ukládání nebo vložené značky do výsledné práce. Pokud chce uživatel neomezenou verzi a dále program využívat, musí si zaplatit registrační kód. Kód bývá v systému počítače a znemožňuje neplatné použití.
Výraz demoverze se používá také pro případ, kdy je program zákazníkovi pouze předváděn, jedná se tedy o určitou demonstraci. Zájemce tak vidí, co vše program umí a jakým způsobem funguje. Plná funkčnost programu je však omezena, demoverze funguje jako reklama, která slouží ke vzbuzení zájmu potenciálních uživatelů, a také k prezentaci.


Co je to Demoverze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Demoverze. Co znamená pojem Demoverze z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Demoverze s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Demoverze se nachází v kategorii software

Klíčová slova: přesný význam, popis, synonymum, definice pojmu, co je to Demoverze?, názvosloví, co to je, wiki, informace, význam, slovník, vysvětlení, heslo, definice, software, termín, slovo, formulace


Pojem Demoverze je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Demoverze?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demoverze (anglicky demoware, trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi, která je omezená v jednom či více směrech.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Demoverze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Demoverze ve Wikislovníku

Hledat slovo Demoverze na Google.cz

Zkusit najít slovo Demoverze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Demoverze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Demoverze ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Demoverze například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Demoverze? resp. jaký je význam pojmu Demoverze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demoverze, odpověď na dotaz co je to Demoverze?. Víte např. kdo to je Lukáš Dolanský? Znáte a víte kdo je Adrian Jastraban? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Demoverze hledat i v jiných kategoriích (než software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?