Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Co to je Idea? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Idea?

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.


Co je to Idea? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Idea? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Idea se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam, význam slova, termín, terminologie, Filozofie, informace, definice, co je to Idea?, co to je, formulace, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, popis, terminus technicus, přesný význam


Pojem Idea je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Idea dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Idea (řecké idea nebo eidos) znamená původně podobu, vzhled; v současné češtině nejčastěji znamená:

♦ představu, myšlenku;
♦ nápad, záměr, projekt.
Představovaná nebo zamýšlená dokonalá podoba takového záměru, k níž by praktická realizace měla směřovat nebo jíž se skutečnost poměřuje, se nazývá ideál.

V některých oblastech má slovo idea specifický význam:
♦ v psychologii (například fixní idea),
♦ ve filosofii, kde je jedním z ústředních pojmů celé západní tradice.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Idea ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Idea ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Idea ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Idea na Youtube

Vyhledat heslo Idea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Idea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Idea například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Idea? resp. co vlastně znamená slovo Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je Charles Babbage? Znáte a víte kdo je Cheater? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.