Co je to?
Výraz, termín, definice slova Idea. Co znamená odborný pojem Idea z kategorie Filozofie?

Co je to Idea? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Idea?

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.


Co je to Idea? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Idea. Co znamená odborný pojem Idea z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Idea s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Idea se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: terminologie, formulace, co znamená, Idea, co je to Idea?, termín, lexikon, slovník, wiki, význam, definice pojmu, přesný význam, filozofie, názvosloví, slovo, pojem, informace, co to je


Pojem Idea je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Idea dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Idea (řecké idea nebo eidos) znamená původně podobu, vzhled; v současné češtině nejčastěji znamená:

♦ představu, myšlenku;
♦ nápad, záměr, projekt.
Představovaná nebo zamýšlená dokonalá podoba takového záměru, k níž by praktická realizace měla směřovat nebo jíž se skutečnost poměřuje, se nazývá ideál.

V některých oblastech má slovo idea specifický význam:
♦ v psychologii (například fixní idea),
♦ ve filosofii, kde je jedním z ústředních pojmů celé západní tradice.

Jiné zdroje informací o pojmu Idea

Najít termín Idea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Idea na Youtube

Najít výraz Idea ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idea ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Idea ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Idea ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Idea například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Idea? resp. co vlastně znamená slovo Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je Billie Eilish? Znáte a víte kdo je Stevie Wonder? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.