Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Co to je Idea? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Idea

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.


Co je to Idea? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Idea je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, vysvětlení, pojem, lexikon, terminologie, Filozofie, definice, wiki, co znamená, odborný výraz, formulace, definice pojmu, přesný výraz, popis, terminus technicus, Idea, slovo


Pojem Idea je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat pojem Idea ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idea ve Wikimedia Commons

Hledat termín Idea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Idea na Google.cz

Najít výraz Idea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Idea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Idea například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Idea? resp. co je to Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je John Tavares? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.