Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Co je Idea?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Idea?

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.


Co je to Idea? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Idea? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Idea se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: přesný význam, termín, informace, filozofie, co je to Idea?, pojem, wiki, co znamená, vysvětlení, názvosloví, filozofie, heslo, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, význam pojmu, co to je


Pojem Idea je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Idea dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Idea (řecké idea nebo eidos) znamená původně podobu, vzhled; v současné češtině nejčastěji znamená:

♦ představu, myšlenku;
♦ nápad, záměr, projekt.
Představovaná nebo zamýšlená dokonalá podoba takového záměru, k níž by praktická realizace měla směřovat nebo jíž se skutečnost poměřuje, se nazývá ideál.

V některých oblastech má slovo idea specifický význam:
♦ v psychologii (například fixní idea),
♦ ve filosofii, kde je jedním z ústředních pojmů celé západní tradice.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Idea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idea ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Idea ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Idea ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Idea na Google obrázcích

Najít slovo Idea na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Idea například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Idea? resp. co se skrývá pod slovem Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je Kamil Kacerovský? Znáte a víte kdo je Tomáš Hanzel? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.