Co je to?
Odborný výraz, definice slova Idea. Co znamená slovo Idea z kategorie Filozofie?

Co je Idea? Definice pojmu

Co znamená termín Idea? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.


Co je to Idea? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Idea. Co znamená slovo Idea z kategorie Filozofie?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text (Idea) můžete sdílet s rodinou a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Idea patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: informace, Idea, slovo, odborné názvosloví, definice, popis, wiki, názvosloví, co to je, synonymum, co znamená, terminologie, význam slova, přesný význam, odborný výraz, formulace, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Idea je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Idea?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Idea (řecké idea nebo eidos) znamená původně podobu, vzhled; v současné češtině nejčastěji znamená:

♦ představu, myšlenku;
♦ nápad, záměr, projekt.
Představovaná nebo zamýšlená dokonalá podoba takového záměru, k níž by praktická realizace měla směřovat nebo jíž se skutečnost poměřuje, se nazývá ideál.

V některých oblastech má slovo idea specifický význam:
♦ v psychologii (například fixní idea),
♦ ve filosofii, kde je jedním z ústředních pojmů celé západní tradice.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Idea na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idea ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Idea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Idea na Youtube

Najít heslo Idea ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idea ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Idea například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Idea? resp. jaký je význam pojmu Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Joe Biden? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.