Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Co to je Idea? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Idea

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.


Co je to Idea? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Idea? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Idea je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: wiki, formulace, informace, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, definice, co je to Idea?, terminologie, přesný výraz, definice pojmu, slovník, slovo, co to je, Filozofie, heslo, Filozofie, odborné názvosloví


Pojem Idea je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Idea zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idea ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Idea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Idea ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Idea ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Idea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idea ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Idea například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Idea? resp. co vlastně znamená slovo Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je Řeholník? Znáte a víte kdo je Docent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Idea v jiné sekci než Filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.