Co je to?
Definice odborného termínu, slova Astrachán. Co znamená pojem Astrachán z kategorie Materiály?

Co je to Astrachán? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Astrachán?

Astrachán je pojmenování pro druh tkaniny, která imituje poloperzián z astrachánské ovce. Jde o plyš s osnovou a přízovým vlasem. Přízí zde může být hedvábí, mohér, polyester či viskóza.
Tento vlas prochází úpravami, především mačkáním, napařováním a praním. Má více možností využití, nejčastěji se z něj zhotovují bundy nebo kabáty.


Co je to Astrachán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Astrachán. Co znamená pojem Astrachán z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Astrachán doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Astrachán se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, co je to Astrachán?, odborné názvosloví, slovník, Materiály, terminus technicus, názvosloví, Materiály, definice, co znamená, co to je, termín, wiki, význam pojmu, význam, synonymum, vysvětlení


Pojem Astrachán je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Astrachán dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Astrachán je obchodní označení pro tkanou imitaci poloperziánu (astrachánské ovce). Je to osnovní plyš s vlasem z mohérové, hedvábné, polyesterové nebo viskózové příze. Vlas se upravuje praním, mačkáním a pařením. Použití: pláště, bundy

Další zdroje informací o slovu Astrachán

Vyhledat pojem Astrachán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Astrachán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Astrachán ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astrachán ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Astrachán na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astrachán ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrachán například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Astrachán? resp. jaká je definice termínu Astrachán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astrachán, odpověď na dotaz co je to Astrachán?. Víte např. kdo to je David Pastrňák? Znáte a víte kdo je Děvka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Astrachán v jiné sekci než Materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.