Co je to?
Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je to Reaktance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Reaktance?

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Reaktance? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Reaktance je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, Fyzika, heslo, co znamená, Fyzika, wiki, definice, význam pojmu, terminologie, odborný výraz, co to je, význam, informace, formulace, co je to Reaktance?, definice pojmu, slovo, vysvětlení


Pojem Reaktance je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Reaktance píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Reaktance (též jalový odpor) je imaginární částí impedance (celkového odporu) součástky. Reaktance indukčního charakteru se též nazývá induktance (indukční odpor), reaktance kapacitního charakteru kapacitance (kapacitní odpor).
Vzhledem k tomu, že hrozí záměna s anglickými termíny „inductance“ (= indukčnost) a „capacitance“ (= elektrická kapacita), je lépe používat termínů induktivní a kapacitní reaktance. Také norma ČSN ISO 31-5 Veličiny a jednotky: Elektřina a magnetismus již uvádí pouze termíny kapacitní a induktivní reaktance, z tohoto hlediska lze proto termíny kapacitance a induktance považovat za zastaralé.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Reaktance ve Wikizdrojích

Najít heslo Reaktance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Reaktance ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Reaktance na Youtube

Zkusit najít heslo Reaktance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reaktance ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Reaktance? resp. co znamená výraz Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Pobuda? Znáte a víte kdo je Josef Abrhám? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Reaktance hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.