Co je to?
Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je to Reaktance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Reaktance?

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Reaktance je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, co je to Reaktance?, terminus technicus, co to je, formulace, vysvětlení, slovník, definice pojmu, heslo, Reaktance, termín, definice, terminologie, lexikon, wiki, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Reaktance je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Reaktance zkuste tyto odkazy

Najít heslo Reaktance ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Reaktance na Youtube

Najít slovo Reaktance ve Wikislovníku

Najít pojem Reaktance na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reaktance ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Reaktance ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Reaktance? resp. co znamená slovo Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je David Hasselhoff? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.