Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reaktance. Co znamená odborný pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je to Reaktance? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Reaktance?

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reaktance. Co znamená odborný pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Reaktance s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Reaktance se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: fyzika, význam slova, Reaktance, fyzika, pojem, definice, terminologie, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, informace, význam, formulace, synonymum, přesný význam, vysvětlení, slovník, lexikon


Pojem Reaktance je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reaktance? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Reaktance (též jalový odpor) je imaginární částí impedance (celkového odporu) součástky. Reaktance indukčního charakteru se též nazývá induktance (indukční odpor), reaktance kapacitního charakteru kapacitance (kapacitní odpor).
Vzhledem k tomu, že hrozí záměna s anglickými termíny „inductance“ (= indukčnost) a „capacitance“ (= elektrická kapacita), je lépe používat termínů induktivní a kapacitní reaktance. Také norma ČSN ISO 31-5 Veličiny a jednotky: Elektřina a magnetismus již uvádí pouze termíny kapacitní a induktivní reaktance, z tohoto hlediska lze proto termíny kapacitance a induktance považovat za zastaralé.

Další zdroje informací

Hledat výraz Reaktance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Reaktance na Youtube

Zkusit najít pojem Reaktance ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Reaktance ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Reaktance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Reaktance ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Reaktance? resp. co je to Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Chomout? Znáte a víte kdo je Veřejný činitel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Reaktance hledat i v jiných kategoriích (než fyzika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.