Co je to?
Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je to Reaktance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Reaktance?

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Reaktance sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Reaktance patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, slovo, popis, přesný význam, terminologie, názvosloví, Fyzika, co je to Reaktance?, vysvětlení, definice, formulace, význam slova, co znamená, termín, Reaktance, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Reaktance je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Reaktance ve Wikislovníku

Hledat termín Reaktance ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Reaktance na Youtube

Najít termín Reaktance na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reaktance ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Reaktance ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Reaktance? resp. co znamená výraz Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Žalobce? Znáte a víte kdo je Lucie Bílá? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.