Co je to?
Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je to Reaktance? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Reaktance?

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Reaktance s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Reaktance se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, synonymum, význam pojmu, co je to Reaktance?, formulace, terminus technicus, informace, definice, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, co to je, lexikon, vysvětlení, význam, definice pojmu, význam slova


Pojem Reaktance je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Reaktance na Google.cz

Hledat videa s názvem Reaktance na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reaktance ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Reaktance ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Reaktance ve Wikislovníku

Najít termín Reaktance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Reaktance? resp. co přesně označuje termín Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Jiří Grossmann? Znáte a víte kdo je Lucie Bílá? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.