Co je to?
Definice odborného termínu, slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je to Reaktance? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Reaktance

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Reaktance je v sekci fyzika

Klíčová slova: slovník, význam slova, co je to Reaktance?, fyzika, vysvětlení, definice pojmu, Reaktance, přesný význam, heslo, slovo, formulace, terminologie, termín, co to je, význam pojmu, význam, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Reaktance je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Reaktance dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reaktance (též jalový odpor) je imaginární částí impedance (celkového odporu) součástky. Reaktance indukčního charakteru se též nazývá induktance (indukční odpor), reaktance kapacitního charakteru kapacitance (kapacitní odpor).
Vzhledem k tomu, že hrozí záměna s anglickými termíny „inductance“ (= indukčnost) a „capacitance“ (= elektrická kapacita), je lépe používat termínů induktivní a kapacitní reaktance. Také norma ČSN ISO 31-5 Veličiny a jednotky: Elektřina a magnetismus již uvádí pouze termíny kapacitní a induktivní reaktance, z tohoto hlediska lze proto termíny kapacitance a induktance považovat za zastaralé.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Reaktance ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Reaktance ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Reaktance ve Wikislovníku

Hledat výraz Reaktance na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reaktance ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Reaktance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili co znamená Reaktance? resp. co přesně označuje termín Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Idiot? Znáte a víte kdo je Domestik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Reaktance hledat i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.