Co je to?
Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je to Reaktance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Reaktance?

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Reaktance. Co znamená pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Reaktance se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, synonymum, co je to Reaktance?, co znamená, co to je, formulace, termín, význam slova, definice pojmu, názvosloví, význam, popis, definice, slovník, Fyzika, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Reaktance je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Reaktance ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reaktance ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Reaktance ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Reaktance na Youtube

Hledat výraz Reaktance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Reaktance ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Reaktance? resp. co přesně znamená slovo Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je David Hasselhoff? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.