Co je to?
Definice výrazu, termínu Reaktance. Co znamená odborný pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Co je Reaktance?

Definice termínu, podrobný rozbor pojmu a výklad slova Reaktance

Reaktance, jinak také jalový odpor, je myšlená část celkového odporu součástky. Reaktance může mít indukční nebo kapacitní charakter.
Samotný termín je považován za zastaralý, norma ČSN pracuje pouze s pojmy induktivní reaktance a kapacitní reaktance. Jednotkou této veličiny je ohm, další zkratky jsou stejné jako u elektrického odporu.


Co je to Reaktance? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Reaktance. Co znamená odborný pojem Reaktance z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tato stránka obsahuje text napsaný pro internetový web Superia.cz

Myslíte si, že náš text s termínem Reaktance stojí za pozornost ostatních? Pokud je odpověď ano, doporučujeme text sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Reaktance je v kategorii fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, informace, přesný výraz, co znamená, fyzika, wiki, heslo, co to je, názvosloví, termín, lexikon, slovník, pojem, formulace, odborný výraz, slovo, terminus technicus, význam slova


Co vlastně vyjadřuje pojem Reaktance? Podrobná definice termínu a výrazu je převzata z Wikipedie.

Následující popis termínu byl převzat z internetového projektu Wikipedia.cz a šíří se pod licencí CC-BY-SA.

Reaktance (též jalový odpor) je imaginární částí impedance (celkového odporu) součástky. Reaktance indukčního charakteru se též nazývá induktance (indukční odpor), reaktance kapacitního charakteru kapacitance (kapacitní odpor).
Vzhledem k tomu, že hrozí záměna s anglickými termíny „inductance“ (= indukčnost) a „capacitance“ (= elektrická kapacita), je lépe používat termínů induktivní a kapacitní reaktance. Také norma ČSN ISO 31-5 Veličiny a jednotky: Elektřina a magnetismus již uvádí pouze termíny kapacitní a induktivní reaktance, z tohoto hlediska lze proto termíny kapacitance a induktance považovat za zastaralé.

Jiné ověřené zdroje relevantních informací

Vyhledat výraz Reaktance ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Reaktance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Reaktance ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reaktance ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Reaktance ve Wikizdrojích

Hledat heslo Reaktance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Reaktance například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Nejčastěji vyhledávané pojmy, hesla, termíny a výrazy

Tato stránka vám poskytla cenné znalosti o tom jaký je přesný význam slova Reaktance? resp. co je to Reaktance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reaktance, odpověď na dotaz co je to Reaktance?. Víte např. kdo to je Boris Cvek? Znáte a víte kdo je Roman Vojtek? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Reaktance v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, reaktance, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme, že navštěvujete naše webové stránky shromažďující přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.