Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vitariánství. Co znamená odborný pojem Vitariánství z kategorie Jídlo?

Co je Vitariánství? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vitariánství?

Vitariánství je způsob výživy, který je založen na stravě výhradně z potravin rostlinného původu, které nejsou tepelně upravovány. Jde o tzv. živou stravu – raw food – čili syrové jídlo. To nesmí projít tepelnou úpravou, která by byla vyšší než 42 stupňů Celsia. Někdy se jako vitariáni nazývají i lidé, kteří krom zeleniny, ovoce, luštěnin, naklíčeného obilí, semen a ořechů jedí i mléčné výrobky a pijí mléko, dávají však přednost mléku kozímu nebo ovčímu. Někteří jedinci požívají i maso v syrovém stavu, ale většinou jsou vitariáni zároveň vegany.
Filozofie vitariánství vychází z teorie, že potrava, která se tepelně upraví, ztrácí většinu výživových hodnot. Za hranici stanoví 42 stupňů Celsia, při vyšších teplotách se ničí důležité enzymy a živiny. Řídí se tím, že ani ostatní živočichové svou stravu neupravují. Stanoví také pořadí a kombinace jídel, které se lépe tráví. K přípravě jídel se využívají mixéry, sušičky, food procesory a podobně. Nutné jsou také lednice a mrazáky.


Co je to Vitariánství? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vitariánství. Co znamená odborný pojem Vitariánství z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Vitariánství můžete sdílet s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Vitariánství je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, definice pojmu, jídlo, synonymum, odborné názvosloví, co je to Vitariánství?, lexikon, termín, názvosloví, informace, přesný výraz, slovo, pojem, terminologie, význam, přesný význam, co to je


Pojem Vitariánství je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vitariánství? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vitariánství je výživový směr založený na přijímání výhradně tepelně neupravených potravin. Často se vitariánsky stravují v teplém ročním období i nevitariáni.
Někdy jen rostlinného původu, mezi což patří zelenina, ovoce, ořechy, semena, naklíčené obilí a luštěniny. Za vitariány se označují i tací, kdož pijí syrové mléko a mléčné výrobky převážně z kozího nebo ovčího mléka. Může také zahrnovat i konzumaci syrového masa. Většinou jsou vitariáni ale zároveň vegani. V jídelníčku vitariána se také nenachází obiloviny a luštěniny, které se jedí pouze naklíčené. Obiloviny hlavně kvůli vysokému obsahu lepku, vyjma pohanky, která lepek neobsahuje a není obilovinou, luštěniny pak kvůli špatné stravitelnosti.
Tvrzení zastánců vitariánství jsou však pseudovědecká.

Ovocný salát

Ovocný salát, který neprošel tepelnou úpravou, můžeme zařadit mezi vitariánskou stravu. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay
Ovocný salát, který neprošel tepelnou úpravou, můžeme zařadit mezi vitariánskou stravu. Autor: silviarita, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Vitariánství lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Vitariánství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vitariánství ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Vitariánství ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Vitariánství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vitariánství ve Wikimedia Commons

Najít slovo Vitariánství ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitariánství například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Vitariánství? resp. co znamená Vitariánství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitariánství, odpověď na dotaz co je to Vitariánství?. Víte např. kdo to je Peter Stašák? Znáte a víte kdo je Vojtěch Drahokoupil? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Vitariánství hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.